• Informacje na temat:

  kazimierz iv

Artykuły na temat: kazimierz iv
 • Zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki

  ...​W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki - poinformowała na stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza. Był on wieloletnim szefem Krajowego Biura Wyborczego i jednocześnie sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej.

 • Politycy wspominają zmarłego Kazimierza Kutza

  ..."Odszedł Kazimierz Kutz - wielki Ślązak i Polak, wspaniały twórca, serdeczny kolega, na którego zawsze mogłem liczyć. Sól ziemi czarnej" - napisał we wtorek na Twitterze szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk. Zmarłego wspominają także inni politycy.

 • W piątek pogrzeb Kazimierza Kutza

  Pogrzeb zmarłego 18 grudnia reżysera Kazimierza Kutza odbędzie się w piątek w Katowicach. Przed uroczystością w instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów zostanie wystawiona księga kondolencyjna – podał w czwartek urząd miasta.

 • Wrocław: Kazimierz Ujazdowski rezygnuje z kandydowania

  Europoseł Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z kandydowania na prezydenta Wrocławia. Zapowiedział też, że nie poprze żadnego innego kandydata.

 • Nie żyje Kazimierz Kutz. Miał 89 lat

  W wieku 89 lat zmarł Kazimierz Kutz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, a także scenarzysta i polityk. Przez lata związany był z Górnym Śląskiem.

 • "Kazimierz". Album fotograficzny Bogdana Frymorgena

  ..."Niektóre widoczne na zdjęciach miejsca już wyglądają inaczej. Z innymi stanie się to niebawem. Ten album jest jedynie wycinkiem historii. Za kilka lat może przedstawiać świat, którego nie ma. Już raz przecież umarł" - pisze nasz dziennikarz Bogdan Frymorgen we wstępie do albumu "Kazimierz". Bogdan jest brytyjskim korespondentem RMF FM. Premiera "Kazimierza" w którym znajdziecie nieprawdopodobne...

 • Kazimierz Kutz świętował 89. urodziny

  Reżyser Kazimierz Kutz – autor filmów eksplorujących trudną historię Górnego Śląska, felietonista, a przez wiele lat także polityk świętował w niedzielę w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach swoje 89. urodziny.

 • Kazimierz Dolny: Boisko na cmentarzu żydowskim?

  Chasydzi z Izraela domagają się przeniesienia boiska przy nowo wybudowanej szkole w Kazimierzu Dolnym. Ich zdaniem powstało ono na dawnym cmentarzu żydowskim. Lubelska prokuratura bada, czy nie doszło m.in. do znieważenia miejsca pochówku.

 • Kazimierz Murawski nowym prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

  Polski Holding Obronny ma nowego prezesa. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, postępowanie konkursowe wygrał Kazimierz Murawski, szwagier byłego wicepremiera Romana Giertycha.

 • Kazimierz Kutz nie żyje. Wybitny reżyser miał 89 lat

  Zmarł wybitny śląski reżyser Kazimierz Kutz. Twórca takich filmów jak "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" odszedł w wieku 89 lat.

Zdjęcia na temat: kazimierz iv
Wideo na temat: kazimierz iv
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

Dyskusje na temat: kazimierz iv