• Informacje na temat:

  kazimierz iv

Artykuły na temat: kazimierz iv
 • Zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki

  ...​W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Wojciech Czaplicki - poinformowała na stronie internetowej Państwowa Komisja Wyborcza. Był on wieloletnim szefem Krajowego Biura Wyborczego i jednocześnie sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej.

 • Politycy wspominają zmarłego Kazimierza Kutza

  ..."Odszedł Kazimierz Kutz - wielki Ślązak i Polak, wspaniały twórca, serdeczny kolega, na którego zawsze mogłem liczyć. Sól ziemi czarnej" - napisał we wtorek na Twitterze szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk. Zmarłego wspominają także inni politycy.

 • Autolustracja wobec Kazimierza Kujdy rozpoczęta

  Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął we wtorek postępowanie autolustracyjne wobec byłego szefa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy. Z dokumentów w IPN wynika, że był on tajnym współpracownikiem SB o ps. "Ryszard". W swoim wniosku do sądu Kujda zaprzeczył tej współpracy.

 • W piątek pogrzeb Kazimierza Kutza

  Pogrzeb zmarłego 18 grudnia reżysera Kazimierza Kutza odbędzie się w piątek w Katowicach. Przed uroczystością w instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów zostanie wystawiona księga kondolencyjna – podał w czwartek urząd miasta.

 • Dymisja Kazimierza Kujdy stała się faktem

  Przyjąłem dymisję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy - poinformował we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

 • Wrocław: Kazimierz Ujazdowski rezygnuje z kandydowania

  Europoseł Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z kandydowania na prezydenta Wrocławia. Zapowiedział też, że nie poprze żadnego innego kandydata.

 • Nie żyje Kazimierz Kutz. Miał 89 lat

  W wieku 89 lat zmarł Kazimierz Kutz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, a także scenarzysta i polityk. Przez lata związany był z Górnym Śląskiem.

 • Kazimierz Kujda zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju

  Były prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda został zawieszony w członkostwie w działającej przy prezydencie Narodowej Radzie Rozwoju - poinformował w czwartek PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 • "Kazimierz". Album fotograficzny Bogdana Frymorgena

  ..."Niektóre widoczne na zdjęciach miejsca już wyglądają inaczej. Z innymi stanie się to niebawem. Ten album jest jedynie wycinkiem historii. Za kilka lat może przedstawiać świat, którego nie ma. Już raz przecież umarł" - pisze nasz dziennikarz Bogdan Frymorgen we wstępie do albumu "Kazimierz". Bogdan jest brytyjskim korespondentem RMF FM. Premiera "Kazimierza" w którym znajdziecie nieprawdopodobne...

 • Sąd wszczął autolustracyję wobec Kazimierza Kujdy

  Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął postępowanie autolustracyjne wobec byłego szefa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy. Z dokumentów w IPN wynika, że był on tajnym współpracownikiem SB o ps. "Ryszard". W swoim wniosku do sądu Kujda zaprzeczył tej współpracy.

Zdjęcia na temat: kazimierz iv
Wideo na temat: kazimierz iv
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

Dyskusje na temat: kazimierz iv