• Informacje na temat:

  kazuistyka

Artykuły na temat: kazuistyka
 • Morawiecki: Trybunał Konstytucyjny nie może stać ponad wszystkim

  ...- To jest ciało, które musi być też jakoś miarkowane przez demokrację, przez wolę narodu, która wypowiada się większością - stwierdził legendarny przywódca Solidarności Walczącej. Kornel Morawiecki dodał, że prawnicza kazuistyka nie może stać ponad dobrem narodu. Jak mówił, nie może być tak, żeby spór nawet wybitnych prawników paraliżował państwo i niekorzystnie wpływał na przykład na...

 • ​Papież porównał aborcję z powodu wad płodu do działań nazistów

  Papież Franciszek porównał w sobotę dokonywanie aborcji z powodu chorób i wad płodu do działań nazistów. Mówił o tym podczas spotkania z forum włoskich rodzin.

 • Papież: Niech nigdy więcej nie będzie w rodzinach przemocy

  Papież Franciszek napisał modlitwę, w której apeluje o to, by już nigdy w rodzinach nie było przemocy i podziałów. Modlitwa powstała w intencji październikowego synodu biskupów o rodzinie. Watykan ogłosił w sobotę, że 28 września będzie dniem modlitw o powodzenie synodu.

 • Papież: Duszpasterstwo rodzin - inteligentne, odważne, pełne miłości

  Papież Franciszek powiedział podczas nadzwyczajnego konsystorza w czwartek w Watykanie, że duszpasterstwo rodzin musi być "inteligentne, odważne i pełne miłości". Rodzina jest głównym tematem spotkania papieża z Kolegium Kardynalskim.

 • Mrok iluminaty

  ...presji, a do wyrugowania siłą osób, które nie zgadzają się z tym modelem. Ta kazuistyka, którą stosują naukowcy, jest zupełnie niebywała! Jakby zatracają szacunek nie tylko do siebie jako do...

 • Ta zbrodnia wstrząsnęła przedwojenną Polską

  W nocy z 11 na 12 grudnia 1923 roku Romka, Marianna Dolińska, zamordowała czwórkę swoich dzieci, wieszając je na drzewie. Z powodu nędzy i głodu kobieta była w stanie załamania nerwowego.

 • Kłopoty pani Aleksandry Dulkiewicz z nazwą jej komitetu wyborczego przeciętnemu Polakowi wydadzą się zawracaniem głowy, ale rzecz jest charakterystyczna. Przypomnę – zgodnie z Kodeksem Wyborczym nazwa i skrót komitetu wyborczego nie mogą być tożsame z nazwą organizacji wpisanych do oficjalnych rejestrów. Pani Dulkiewicz nazwała zaś swój komitet Wszystko Dla Gdańska, choć takie właśnie stowarzyszenie istnieje i formalnie nie ma z Komitetem nic wspólnego.

 • Rosja: Patrioty w Polsce? A chcecie, byśmy uzbroili Iran?

  Rozmieszczenie baterii rakiet Patriot w Polsce zostałoby odebrane przez rosyjskie kręgi wojskowe jako wrogi akt, sprzeczny z duchem porozumień Waszyngtonu z Moskwą, zakładających, iż na terytorium Polski i Czech nie będą stacjonowały elementy amerykańskiego systemu antyrakietowego - uważa Igor Jurgens, jeden z najbliższych doradców ekonomicznych prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

 • Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego to niezły, mówiąc prawniczym językiem, "kazus", by pokazać, jak można sprawę propagandowo zafałszować.

 • Ratzinger to żelazny umysł

  Benedykt XVI, Joseph Ratzinger to żelazny, logiczny umysł, intelektualista, słuchający i formujący własne sądy. To miły człowiek - mówią o nowym papieżu Artur Sporniak z Tygodnika Powszechnego i dominikanin Grzegorz Chrzanowski.

Dyskusje na temat: kazuistyka