• Informacje na temat:

  kielecki pogrom

Artykuły na temat: kielecki pogrom
 • ...4 lipca 1946 roku z rąk mieszkańców Kielc zginęło 39 Żydów ocalałych z wojennej zagłady, a drugie tyle zostało rannych. Zbrodnia, nazwana przez historyków mianem "pogromu kieleckiego", spowodowała żydowski exodus z Polski.

 • ​Gliński: Nie wolno pomniejszać tragedii kieleckiej

  Bez względu na to, czy zostaną udowodnione polityczne inspiracje kieleckiej tragedii, nie wolno nam o niej zapomnieć, ani jej pomniejszać. Winni jesteśmy pamięć - podkreślił w Kielcach na konferencji w 70. rocznicę pogromu Żydów wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

 • ...4 lipca 1946 roku z rąk mieszkańców Kielc zginęło 39 Żydów ocalałych z wojennej zagłady, a drugie tyle zostało rannych. Zbrodnia, nazwana przez historyków mianem "pogromu kieleckiego", spowodowała żydowski exodus z Polski.

 • Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Marszu Pamięci i Modlitwy, który przeszedł ulicami Kielc w piątek w 62. rocznicę pogromu Żydów.

 • ...4 lipca w 63. rocznicę pogromu kieleckiego prezydent Wojciech Lubawski złożą (godz. 12.00) kwiaty pod tablicą przy ul. Planty 7 w Kielcach.

 • W Kielcach uczczono pamięć ofiar pogromu sprzed 65 lat

  Marszem milczenia i modlitwy, który prowadził śladami pamięci o dawnej obecności Żydów w Kielcach, oddano w poniedziałek w Kielcach hołd ofiarom pogromu kieleckiego z 4 lipca 1946 roku.

 • Przebudowa grobowca kryjącego na kieleckim cmentarzu żydowskim prochy osób zamordowanych w tym mieście 4 lipca 1946 roku, to cel Społecznego Komitetu Restauracji Grobu Ofiar Pogromu Kieleckiego, który zawiązał się w Kielcach - poinformował w piątek koordynator prac komitetu Bogdan Białek.

 • Andrzej Duda: W Polsce nie ma miejsca na rasizm, ksenofobię i antysemityzm

  W wolnej Polsce nie ma miejsca na uprzedzenia, rasizm, ksenofobię, antysemityzm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Kielcach, podczas obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego. "Nie ma usprawiedliwienia dla antysemickiej zbrodni" - zaznaczył.

 • Szefowa MEN o Jedwabnem: Doszło do wielu nieporozumień

  ..."Pogrom w Jedwabnem i pogrom kielecki to fakty historyczne, wokół których doszło do wielu nieporozumień i bardzo tendencyjnych opinii" - powiedziała w "Kropce nad i" minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Minister unikała odpowiedzi na pytanie, kto ponosi winę za te pogromy. Z kolei pytana o wygaszanie gimnazjów, stwierdziła, że decyzja o ich likwidacji jest "ratowaniem miejsc pracy...

 • Beata Szydło: Nie ma w Polsce miejsca na rasizm

  Nie ma w Polsce przyzwolenia na piętnowanie ze względu na wyznanie ani na rasizm. Przypominanie o zbrodni popełnionej w Kielcach jest naszym moralnym obowiązkiem i ważnym ogniwem dzieła pojednania – napisała premier Beata Szydło w liście do uczestników obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego.

Zdjęcia na temat: kielecki pogrom