• Informacje na temat:

  king martin luther

Artykuły na temat: king martin luther
 • Waszyngton: Odsłonięto pomnik Martina Luthera Kinga

  Stolica Stanów Zjednoczonych ma nowy pomnik. W centrum Waszyngtonu odsłonięto wczoraj monument na cześć Martina Luthera Kinga. W uroczystości wziął udział prezydent Barack Obama.

 • Obama urzeczywistnił "marzenie" Martina Luthera Kinga

  Premier Australii Kevin Rudd powiedział, że Barack Obama, wybrany na 44. prezydenta USA, urzeczywistnił "marzenie" Martina Luthera Kinga.

 • Tajne służby USA podsłuchiwały Martina Luthera Kinga i Muhammada Alego

  W latach 60. XX wieku służby specjalne USA podsłuchiwały rozmowy telefoniczne obrońcy praw człowieka Martina Luthera Kinga i zawodowego boksera Muhammada Alego - poinformował w czwartek portal BBC News.

 • 40. rocznica zabójstwa Martina Luthera Kinga

  ...40 lat temu, 4 kwietnia 1968 roku, w motelu w Memphis w stanie Tennessee zamordowany został pastor Martin Luther King, przywódca walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie, jeden z największych bohaterów narodowych w USA.

 • Co roku, w trzeci poniedziałek stycznia Amerykanie świętują urodziny Martina Luthera Kinga. Właśnie jemu czarnoskórzy mieszkańcy USA zawdzięczają równouprawnienie. Martin Luther King urodził się 15 stycznia 1929 roku w Atlancie w stanie Georgia, gdzie jedynym publicznym miejscem, w którym można było spotkać białych i czarnych Amerykanów, były dworce kolejowe i autobusowe.

 • Tajne służby USA podsłuchiwały Luthera Kinga i Muhammada Alego

  W latach 60. XX wieku służby specjalne USA podsłuchiwały rozmowy telefoniczne obrońcy praw człowieka Martina Luthera Kinga i zawodowego boksera Muhammada Alego. Informację ujawnił portal BBC News.

 • Obama: Marzenie Martina Luthra Kinga wciąż nie w pełni spełnione

  Dzięki Marszowi na Waszyngton, w którym 50 lat temu wzięło udział 250 tys. Afroamerykanów, Ameryka stała się bardziej wolna i sprawiedliwa. Ale marzenie pastora Martina Luthra Kinga wciąż nie jest w pełni spełnione - mówił prezydent Barack Obama.

 • Ameryka obchodzi święto Martina Luthera Kinga

  Po raz dwudziesty piąty Amerykanie obchodzą doroczne święto Martina Luthera Kinga. 15 stycznia przypada rocznica urodzin przywódcy murzyńskiego ruchu walki o prawa obywatelskie, zamordowanego w zamachu w 1968 roku.

 • Co rok, w trzeci poniedziałek stycznia, Amerykanie świętują urodziny Martina Luthera Kinga. Właśnie jemu czarnoskórzy mieszkańcy USA zawdzięczają równouprawnienie. Martin Luther King urodził się 15 stycznia 1929 roku w Atlancie w stanie Georgia, gdzie jedynym publicznym miejscem, w którym można było spotkać białych i czarnych Amerykanów były dworce kolejowe i autobusowe.

 • Obama będzie przysięgał na dwie Biblie - Kinga i Lincolna

  Prezydent USA Barack Obama wprowadzi znaczącą zmianę w czasie uroczystości zaprzysiężenia na drugą kadencję - rękę będzie trzymał nie na jednej Biblii, ale na dwóch egzemplarzach - należących do Martina Luthera Kinga i Abrahama Lincolna - podała w czwartek AP.

Zdjęcia na temat: king martin luther
Dyskusje na temat: king martin luther