• Informacje na temat:

  kipling

Artykuły na temat: kipling
 • ..."Księga Dżungli" to dzieło angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga, laureata literackiej Nagrody Nobla.

 • Zjawiskowa "Księga dżungli" od dziś w kinach!

  ...„Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Film właśnie wchodzi do kin.

 • Władza przenosi się na wschód

  W 1889 roku w Hong Kongu Rudyard Kipling spotkał się na obiedzie z jednym z brytyjskich biznesmenów. Cesarscy władcy Chin, niedawno upokorzeni przez Francję, niechętnie rozpoczynali modernizację swojego ogromnego dominium, a przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii, którzy od dawna próbowali przebić się przez uparty izolacjonizm Państwa Środka, otrzymali wreszcie możliwość nowych inwestycji i zysków.

 • "Księga Dżungli" w Białostockim Teatrze Lalek

  Białostocki Teatr Lalek przygotowuje adaptację "Księgi Dżungli" Rudyarda Kiplinga. Premiera sztuki poruszającej, zdaniem jej twórców, problemy tożsamości i tolerancji odbędzie się w niedzielę.

 • Serialowy "Sherlock" zagra... tygrysa

  Benedict Cumberbatch - aktor znany szerokiej publiczności głównie z roli Sherlocka Holmesa w bijącym rekordy popularności serialu BBC - zagra w przygotowywanej przez Warner Bros. adaptacji "Księgi dżungli" Rudyarda Kiplinga. Brytyjczyk użyczy swojego głosu tygrysowi o imieniu Shere Khan.

 • Naukowcy z USA odkryli pierwszego na świecie pająka wegetarianina. Bagheera kiplingi (łac.) żyje w środkowej Ameryce, umie skakać i żywi się głównie pąkami liści dzikiej akacji. Wyniki swoich badań Amerykanie opisali na łamach pisma "Current Biology".

 • Znany brytyjski producent ciastek - firma Mister Kipling - został zmuszony do wycofania z telewizji kontrowersyjnej reklamy. Przedstawiała ona scenę z bożonarodzeniowej stajenki, znacznie odbiegającą od tradycyjnego wzorca.

 • Rozstrzygnięto konkurs na Książkę Audio Roku

  Sześć książek w wersji audio otrzymało nagrody w pierwszej edycji konkursu na Książkę Audio Roku. W kategorii dla dzieci i młodzieży wyróżniono „Księgę dżungli” Rudyarda Kiplinga, a w kategorii kryminał i sensacja „Złego” Leopolda Tyrmanda i w interpretacji Marka Konrada.

 • "​Dawid kontra Goliat". Finał sądowego pojedynku sprzątacza z Izbą Gmin

  ...przez niego kosztów sądowych. Kipling Gayle nie widzi potrzeby zmiany pracodawcy i nadal sprząta pomieszczenia w Izbie Gmin. Brytyjski parlament dba o żołądki parlamentarzystów. W budynku znajdują się...

 • Idzie nowe: lektury odsłuchasz lub pobierzesz za darmo. Z platformy lektury.gov.pl

  ..., Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka. Biblioteka zawiera 32 proc. wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych jak i uzupełniających...

Dyskusje na temat: kipling