• Informacje na temat:

  kiszka

Artykuły na temat: kiszka
 • Izabela Kiszka-Hoflik p.o. dyrektora PISF

  Izabela Kiszka-Hoflik została pełniącą obowiązki dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Decyzję w tej sprawie podjął minister kultury Piotr Gliński.

 • Trzy osoby w drugim etapie konkursu na dyrektora PISF

  Andrzej Jachimczyk, Izabela Kiszka-Hoflik (p.o. dyrektora PISF) i Radosław Śmigulski - to kandydaci, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W składzie komisji konkursowej znaleźli się: Krzysztof Zanussi, Alicja Grawon-Jaksik, Jan Pawlicki, Krzysztof Turkowski, Mariusz Łukomski, Igor Ostrowski, Barbara Kwiatkowska-Przybyła, Włodzimierz...

 • Czwarte, ale nie ostatnie zarybianie

  We wtorek (24.07) wędkarze z Koła PZW *Reńska Wieś - KOFAMA* po raz czwarty w tym roku zarybiali akwen Kiszka, którego są gospodarzami. Do wody wpuszczono pół tony karpi. Ale to nie pierwsze i nie ostatnie zarybienie Kiszki - niewielkiego, niespełna czterohektarowego zbiornika wodnego - w tym roku.

 • ...30-letnia kobieta została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) o zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka - poinformował w piątek prokurator rejonowy Cezary Kiszka...

 • Urolog oskarżony o gwałt i molestowanie

  O gwałt i molestowanie seksualne pacjentek oraz pracownic szpitala oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) byłego ordynatora urologii tamtejszego szpitala Sławomira G. - poinformował w piątek szef prokuratury Cezary Kiszka.

 • O dokonanie zabójstwa trzech mężczyzn oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) 21-letnią Różę C. i 31-letniego Rafała J. - poinformował prokurator rejonowy Cezary Kiszka. Akt oskarżenia prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach.

 • Strażacy-ochotnicy oskarżeni o podpalenia

  Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju oskarżyła pięciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błotnowoli (Świętokrzyskie) o spowodowanie kilkunastu pożarów, wyłudzanie pieniędzy i fałszowanie dokumentów - poinformował we wtorek prokurator rejonowy Cezary Kiszka.

 • Śląskie: Przez żołądki do serc

  Rosół z gołębi, pajszle, becok na sypko, cieszyńska kita wędzona, moczki i szodon z wina oraz śląska kiszka - to nowe potrawy, które weszły na początku roku na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - informuje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 • ...z Wasilkowa. Kiszka i babka ziemniaczana to potrawy typowe dla kuchni podlaskiej. Przed laty były podstawowym daniem ubogich mieszkańców Podlasia. Obecnie stają się jedną z atrakcji kulinarnych tego(...) 9. edycja) uważają, że impreza spełniła jeden z celów, dla których została wymyślona - skutecznie promuje regionalną kuchnię. Babka i kiszka ziemniaczana stają się coraz popularniejsze i chętnie...

 • Wybuch pyłów w Kiszkowie. Dwoje rannych

  Wybuch pyłów w firmie produkującej paszę dla zwierząt w Kiszkowie koło Gniezna. Ranne zostały dwie osoby, jedna z nich jest poparzona. Strażacy zabezpieczają uszkodzony budynek. Policja ustala przyczyny wybuchu.

Zdjęcia na temat: kiszka