• Informacje na temat:

  kłajpeda

Artykuły na temat: kłajpeda
 • Litwa: Uszkodzony prom na Bałtyku dopłynął do Kłajpedy

  Prom "Regina Seaways" pływający na Morzu Bałtyckim pod litewską banderą, który we wtorek miał problemy z silnikiem, samodzielnie dopłynął do Kłajpedy. Towarzyszyły mu litewskie okręty wojenne.

 • Rosja powinna zażądać od Litwy zwrotu Kłajpedy i przyłączyć Obwód Kłajpedzki do Kaliningradu - pisze "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik powołuje się na historię Kłajpedy, dawnej krzyżackiej twierdzy Memel. Jest to jednak kolejna próba szantażowania Litwy w dyskusji toczącej się wokół Kaliningradu.

 • Rosja powinna zażądać od Litwy zwrotu Kłajpedy i przyłączyć Obwód Kłajpedzki do Kaliningradu - pisze „Niezawisimaja Gazieta”. Dziennik powołuje się na historię Kłajpedy, dawnej krzyżackiej twierdzy Memel. Jest to jednak kolejna próba szantażowania Litwy w dyskusji toczącej się wokół Kaliningradu.

 • Awaria promu na Bałtyku. Na pokładzie było 335 osób

  Prom Regina Seaways miał problemy na Bałtyku, na rosyjskich wodach, 135 kilometrów od Kaliningradu. Początkowo litewskie media informowały, że na jednostce wybuchł pożar. Według agencji Ria Novosti ogień został szybko stłumiony. Z kolei duńska firma DFDS, właściciel tej jednostki, twierdził, że nie było ognia, a jedynie dym spowodowany usterką. Prom samodzielnie dopłynął do Kłajpedy. Towarzyszyły mu litewskie okręty wojenne.

 • Finał Baltic Tall Ships Regatta w Szczecinie

  Do portu w Szczecinie przybyło 49 żaglowców i jachtów, które pokonały ponad 500 km na trasie z Kłajpedy. W Polsce odbywa się zakończenie Baltic Tall Ships Regatta.

 • Regiony szykują raj dla wodniaków

  Polski odcinek szlaku wodnego z Antwerpii do Kłajpedy dzięki milionom z UE może się stać turystyczną perełką i przyciągnie przedsiębiorców - informuje "Rzeczpospolita".

 • W pobliżu litewskiego portu Kłajpeda osiadł na mieliźnie panamski tankowiec "Princess Pia". W jego ładowniach jest 50 tys. ton oleju napędowego. Według przedstawiciela kapitanatu portu, nie doszło do wycieku paliwa.

 • 12 wodniaków z Elbląga wyrusza w pionierski rejs rzekami i kanałami z Berlina na Zalew Wiślany. Chcą w ten sposób wypromować turystyczny szlak przez północną część Polski wiodący śródlądowymi drogami wodnymi. Szlak wiedzie z Antwerpii w Belgii do Kłajpedy na Litwie.

 • Nie statek, a złom. Nikt nie wyjaśni dlaczego Georg Buchner zatonął

  Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich nie wyjaśni przyczyn zatonięcia Georg'a Buchner'a. Niemiecki statek, który był holowany na złom do Kłajpedy, zatonął prawie miesiąc temu 15 kilometrów od Rozewia.

 • Foki - Adam i Bojka - urodziły się i wychowały w fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Adam przyszedł na świat rok temu, Bojka - przed dwoma miesiącami. Trzy dni temu wypłynęły statkiem do Kłajpedy.

Zdjęcia na temat: kłajpeda
Dyskusje na temat: kłajpeda