• Informacje na temat:

  klitajmestra

Artykuły na temat: klitajmestra
 • (A)Pollonia: żydowsko-helleńskie szaleństwo

  (A)Pollonia rozkręca się bardzo po lynchowsku. Scena rodzinna z udziałem Ifigenii, Agamemnona, Klitajmestry i kilku dziecięcych manekinów - a także tej sceny rozwinięcie - spokojnie mogłoby się znaleźć w co bardziej pokręconym dziele tego reżysera.

 • W Pompejach odkryto doskonale zachowany fresk. "Zmysłowa scena"

  ...się Zeus, który żeby ją posiąść zamienił się w łabędzia i ją uwiódł. Po tym akcie, Leda wydała cztery jaja, z których na świat przyszli: Kastor, Polluks, Helena i Klitajmestra.  Motywem silnie...

 • ...jest mroczną opowieścią o zemście Elektry, córki bohatera wojny trojańskiej, Agamemnona. Elektra, która dowiaduje się, że Agamemnona podstępnie zamordowała wspólnie z kochankiem jej matka Klitajmestra(...) śpiewaczka Ewa Podleś (mezzosopran). - Klitajmestra to kobieta niezwykle silna, ale i niezwykle udręczona sytuacją, która ją otacza i do której sama się przyczyniła - powiedziała Podleś dodając, że...

 • Anna Dymna kończy 64 lata

  Znana polska aktorka filmowa i teatralna - Anna Dymna - świętuje dziś urodziny. Artystka kończy 64 lata.

 • Pokazy spektakli absolwentów Akademii Praktyk Teatralnych "Ifigenia Cygańska" i "Odyseja" oraz warszawska premiera spektaklu "Ifigenia w T..." zaplanowano w ramach czwartej rezydencji Teatru Gardzienice w Warszawie. Tym razem teatr gości w Teatrze Powszechnym.

 • "Ifigenia w T..." i "Ifigenia w A..." - spektakle oparte na dramatach Eurypidesa pokaże Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Przedstawienia można będzie zobaczyć w piątek i w sobotę w siedzibie ośrodka we wsi Gardzienice na Lubelszczyźnie.

 • 100-lecie urodzin Ireny Eichlerówny

  Cykl imprez związanych z Ireną Eichlerówną - jedną z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych XX wieku - zaplanowano na 19 kwietnia w Teatrze Narodowym w Warszawie. Tego dnia minie sto lat od urodzin artystki.

 • "Oresteja" tylko dla dorosłych

  Trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą "Orestei" Ajschylosa w warszawskim Teatrze Narodowym. Twórcy badają w przedstawieniu archetyp rodziny. Dramatoopera o powikłanych losach rodu Pelopidów przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych widzów.

 • Z odruchu serca

  Nasz świat zdąża w złym kierunku - samotności i ciemności. Ludzie coraz mniej ze sobą rozmawiają, życie ma tempo, które jest wręcz zgubne. Staram się temu nie poddawać. Walczę o okruszyny normalności - mówi aktorka Anna Dymna.

Dyskusje na temat: klitajmestra