• Informacje na temat:

  kociołek stanisław

Artykuły na temat: kociołek stanisław
 • Stanisław Kociołek prawomocnie uniewinniony ws. Grudnia'70

  Stanisław Kociołek został prawomocnie uniewinniony w procesie ws. Grudnia'70. Dwaj byli żołnierze usłyszeli w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wyroki w zawieszeniu. Tym samym sędziowie oddalili apelację od wyroku wydanego w kwietniu ubiegłego roku roku przez sąd okręgowy. Uznał on za "bezprawną i przestępczą" decyzję władz PRL o użyciu broni przeciwko protestującym robotnikom.

 • Stanisław Kociołek nie żyje. B. wicepremier PRL był sądzony ws. masakry robotników na Wybrzeżu

  Zmarł Stanisław Kociołek, b. wicepremier PRL sądzony za przyczynienie się do masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Informację o śmierci 82-letniego Kociołka potwierdził jego adwokat.

 • Będzie ponowny proces Kociołka ws. masakry robotników w 1970 r.

  W​icepremier PRL Stanisław Kociołek znów stanie przed sądem za "sprawstwo kierownicze" masakry robotników w 1970 r. - orzekł Sąd Najwyższy. Uwzględnił on kasację gdańskiej prokuratury i uchylił prawomocny wyrok w tej sprawie. Proces będzie się toczył w Gdańsku.

 • S. Kociołek nie czuje się winny ws. masakry z grudnia 1970 r.

  B. wicepremier PRL Stanisław Kociołek - jeden z trzech oskarżonych o "sprawstwo kierownicze" masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970 r. - zaprzecza stawianym mu zarzutom. W piątek przed Sądem Okręgowym w Warszawie wygłosił ostatnie słowo w procesie.

 • Tylko trzech oskarżonych pozostało w procesie o Grudzień '70 - ówczesny wicepremier Stanisław Kociołek oraz jeden z dowódców wojska tłumiących protesty Bolesław Fałdasz. W piątek sąd nie zdecydował o wyłączeniu z procesu innego dowódcy - Mirosława Wiekiery.

 • Kociołek uniewinniony ws. Grudnia'70. Jest kasacja

  Uchylenia wyroków I i II instancji, uniewinniających byłego wicepremiera PRL Stanisława Kociołka ws. Grudnia'70, domaga się gdańska prokuratura okręgowa. Kasacja została już skierowana do Sądu Najwyższego.

 • "Kat Trójmiasta" spocznie na Wojskowych Powązkach. Szef IPN oburzony

  W środę na Powązkach Wojskowych ma zostać pochowany Stanisław Kociołek, były wicepremier PRL, który przeszedł do historii jako „kat Trójmiasta”. Taką decyzję jednoznacznie skrytykował szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. "17 grudnia 1970 roku wojsko i milicja otworzyły ogień do robotników w Gdyni. Stanisław Kociołek w wymiarze moralnym i politycznym ponosi za to odpowiedzialność...

 • B. wicepremier PRL uniewinniony ws. Grudnia '70

  Stanisław Kociołek jest już prawomocnie uniewinniony ws. Grudnia '70, a dwaj b. żołnierze zawodowi - skazani na kary w zawieszeniu. Orzekł tak w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 • Kolejny zbrodniarz spoczął na Powązkach

  Na warszawskim cmentarzu Powązki Wojskowe został dzisiaj pochowany komunistyczny dygnitarz Stanisław Kociołek - wicepremier rządu PRL, który ponosi odpowiedzialność za okrutną masakrę robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, ale - jak wielu innych członków zainstalowanego przez Sowietów w 1944 roku w Polsce reżimu - zdołał uniknąć w III RP odpowiedzialności za swoją zbrodnię.

 • Odznaczeniowy skandal

  Jeszcze nie umilkły echa skandalu z pogrzebem na Powązkach Wojskowych „krwawego kata Trójmiasta”, czyli wicepremiera PRL Stanisława Kociołka, a już „Rzeczpospolita” ujawniła kolejny.

Zdjęcia na temat: kociołek stanisław
Dyskusje na temat: kociołek stanisław