• Informacje na temat:

  kofta

Artykuły na temat: kofta
 • Jonasz Kofta - jednej z największych poetów polskiej piosenki, autor tekstów do "Pamiętajcie o ogrodach" czy "Wakacji z blondynką" - urodził się 70 lat temu - 28 listopada 1942 roku.

 • Uczennica Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju otrzymała Grand Prix V Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Lirycznej i Satyrycznej pt. "Kofta 2012", który odbył się w piątek. Wśród gości gali była Jaga Kofta - żona zmarłego w 1988 r. Jonasza Kofty.

 • Krystyna Kofta: Hodowałam raka 8 lat. Zachorowałam na własne życzenie

  ...w rozmowie z RMF FM Krystyna Kofta. Pisarka w 2002 roku dowiedziała się, że ma raka piersi. „Gdybym badała się, to by się go uchwyciło, byłby mały i ja nie straciłabym piersi” - podkreśla. „Bardzo proszę wszystkie kobiety, żeby zrobiły badanie. Warto się badać” – podkreśla Kofta.

 • Herta Mueller to autorka mroczna, jej znakomitą prozę czyta się z dreszczem; silnie zapada w pamięć - powiedziała o tegorocznej laureatce literackiej Nagrody Nobla pisarka Krystyna Kofta.

 • Jonasz Kofta - jednej z największych poetów polskiej piosenki, autor tekstów do "Pamiętajcie o ogrodach" czy "Wakacji z blondynką" - urodził się 70 lat temu - 28 listopada 1942 roku.

 • Anna Treter: Artysta w czasach odtwórczości

  Jak się młodym ludziom będzie serwować jedynie możliwość odtwarzania piosenek, za chwilę nie będziemy mieli autorów tej klasy co Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka – z Anną Treter o pierwszych krokach młodego artysty w show biznesie rozmawia Dariusz Jaroń.

 • Nie żyje Wojciech Młynarski. "Geniusz", "Mistrz, potem przyjaciel"

  W środowy wieczór, po długiej chorobie, ​zmarł bard, poeta, satyryk Wojciech Młynarski. "Odeszły trzy wielkie postaci tamtych czasów: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Wojtek Młynarski. Już nikt nie będzie wiedział, że piosenki można pisać tak, jak oni pisali" - mówi RMF FM Dariusz Michalski, autor książki "Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim". Piosenkarz Zbigniew Wodecki stwierdza po...

 • Performer Krzysztof Wodiczko, pisarka Krystyna Kofta, aktorka Krystyna Łubieńska, prezes Fundacji Kultury Polskiej Rafał Skąpski oraz numizmatyk i bibliofil Lech Kokociński otrzymali w środę w Warszawie z rąk ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego Medale Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 • ...gardło". To jest dla mnie niezwykła chwila i myślę, że to najlepsze miejsce jakie mogłem sobie wyobrazić na pomnik ojca - powiedział Piotr Kofta. Na uroczystości odsłonięcia pomnika był obecny także(...). Jonasz Kofta urodził się w 1942 r. na Wołyniu. Był poetą, dramaturgiem, satyrykiem, piosenkarzem i malarzem. Z Adamem Kreczmarem i Janem Pietrzakiem w 1962 r. stworzył kabaret Centralnego Klubu Studentów...

 • Jak uchronić związek przed zdradą? - Panie, nie oszczędzajcie swoich partnerów! Dbajcie więcej o siebie - radzi Krystyna Kofta.

Zdjęcia na temat: kofta
Dyskusje na temat: kofta