• Informacje na temat:

  kolaboracja

Artykuły na temat: kolaboracja
 • Premier: Żaden indywidualny przypadek kolaboracji z Niemcami nie powinien obciążać całych narodów

  "Żaden indywidualny przypadek kolaboracji z Niemcami, nie powinien obciążać odpowiedzialnością całych narodów, które były ofiarami hitlerowskiej, niemieckiej machiny śmierci" - wskazano w komunikacie CIR po rozmowie telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

 • Gruzińska opozycjonistka u... Putina. "Kolaboracja!"

  Jedna z liderek gruzińskiej opozycji Nino Burdżanadze powiedziała w czwartek na spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem, że - mimo iż jest to trudne - należy podejmować działania w celu normalizacji stosunków z Moskwą.

 • Johannes Heesters, 104-letni holenderski aktor i śpiewak, budzący kontrowersje z powodu swej kariery w hitlerowskich Niemczech, po raz pierwszy od 40 lat dał koncert w Holandii - powiadomił w niedzielę internetowy serwis BBC.

 • Polska ambasada w Oslo żąda przeprosin za nazwanie Polaków "kolaborantami"

  ..."Kolaboracja Polaków z nazistami podczas Holokaustu jest faktem" - to fragment artykułu, który ukazał się na łamach norweskiego portalu document.no. Ambasada RP w Oslo żąda przeprosin oraz sprostowania.

 • Autorem książki, wydanej przez wydawnictwo Kanon, jest historyk z Muzeum Tatrzańskiego, wnuk jednego z twórców Goralenvolku, Wojciech Szatkowski. - Temat Goralenvolku nadal budzi na Podhalu wiele emocji. Kolaboracja górali z Niemcami, zdrada, wydawanie ludzi w ręce gestapo to nie jest chlubny temat, a dotyczy m.in. znanej góralskiej rodziny Krzeptowskich, która zasłużyła się w dziejach...

 • Katz nie będzie przepraszał za słowa o Polakach, dewastacja pomnika Jankowskiego

  Dewastacja gdańskiego pomnika księdza Jankowskiego, śmierć dwóch górników w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach, karuzela nazwisk w sprawie rekonstrukcji rządu i słowa Israela Katza o tym, że nie zamierza przepraszać za wypowiedź o kolaboracji Polaków z nazistami - tym żyła dzisiaj Polska. Przygotowaliśmy dla was przegląd najważniejszych wydarzeń dnia.

 • Jennifer Lopez nawiązała współpracę z Tinderem. Będzie udzielać rad miłosnych

  Jennifer Lopez nawiązała współpracę z aplikacją randkową Tinder. Wokalistka rozpoczęła kolaborację od nagrania spotu. Udziela w nim porad miłosnych kobiecie imieniem Brooke. Chce pomóc jej w znalezieniu idealnego mężczyzny. W materiale podpowiada też, co napisać do wybranych kandydatów.

 • Katz: Nie przeproszę za słowa o tym, że Polacy kolaborowali z nazistami

  Nie będę przepraszał Polaków za moje słowa o ich kolaboracji z nazistami – powiedział p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz w rozmowie telewizją Kanał 13. Na początku tygodnia polityk powiedział, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

 • "Premierzy rozmawiali o losach Żydów i Polaków pod okupacją niemiecką"

  Żaden indywidualny przypadek kolaboracji z Niemcami, nie powinien obciążać odpowiedzialnością całych narodów, które były ofiarami hitlerowskiej, niemieckiej machiny śmierci - wskazano w komunikacie CIR po rozmowie telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

 • Katz: Nie przeproszę za słowa o tym, że Polacy kolaborowali z nazistami

  "Nie będę przepraszał Polaków za moje słowa o ich kolaboracji z nazistami" – powiedział p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz w rozmowie z telewizją Kanał 13. Na początku tygodnia polityk powiedział, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki".