• Informacje na temat:

  kolej transsyberyjska

Artykuły na temat: kolej transsyberyjska
 • ...bezpieczeństwa - podały w oświadczeniu Rosyjskie Koleje Żelazne. Miejscowości są od siebie oddalone o mniej więcej 80 km. Pożar wybuchł w składzie amunicji pod wsią Bolszaja Tura, około 6200 km na południowy(...), że od pewnego czasu nie słychać już eksplozji, a ogień udało się opanować. Na wznowienie ruchu kolejowego na odcinku czekają cztery pociągi pasażerskie. Agencja Reutera zauważa, że pożary...

 • ...bezpieczeństwa" - podały w oświadczeniu Rosyjskie Koleje Żelazne. Miejscowości są od siebie oddalone o ok. 80 km. Ogień wybuchł w składzie amunicji pod wsią Bolszaja Tura, ok. 6200 km na południowy(...) eksplozji, a ogień udało się opanować - powiedział rzecznik ministerstwa obrony telewizji Rossija 24. Na wznowienie ruchu kolejowego na odcinku czekają cztery pociągi pasażerskie. Pożary...

 • Trans w syberyjskiej kolei

  ..."Podróżując koleją transsyberyjską człowiek uświadamia sobie, jak wielki jest to kraj ta Rosja, jakie są dystanse, odległości, jaka jest skala." - przyznaje Piotr Milewski w rozmowie z Bogdanem Zalewskim. Milewski - wędrowiec, fotograf i pisarz - jest autorem książki właśnie wydanej przez krakowski "Znak" - "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej".

 • Kolej transsyberyjska na liście Unesco?

  Najdłuższa linia kolejowa na świecie może stać się obiektem kulturowego dziedzictwa Unesco. Chodzi o kolej transsyberyjską - biegnącą z Moskwy do Władywostoku na brzegu Pacyfiku. Nikt nie potrafi jednak powiedzieć, co taka zmiana dałaby Rosjanom.

 • Kolei szerokotorowa do Wiednia

  Porozumienie o budowie szerokotorowej linii kolejowej, która połączy Europę Środkową i Zachodnią z Rosją, przede wszystkim z jej Koleją Transsyberyjską, podpisano w piątek w Wiedniu - poinformowały Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD).

 • Kolej między obiema Koreami ruszy w grudniu

  Na zakończenie trzydniowego szczytu premierów obu państw koreańskich w Seulu ustalono, że transgraniczne towarowe połączenie kolejowe zostanie uruchomione w grudniu - powiadomili w piątek przedstawiciele obu stron.

 • Do Rosji na podgrzewanej podłodze

  ...- podaje The Times. The Golden Eagle - tak bowiem nazwano rosyjską kolej - została podzielona na dwie klasy: złotą i srebrną. Złota jest bardziej komfortowa i przestrzenna, ale jeśli chodzi o udogonienia dla pasażera i wychodznie naprzeciw jego potrzebom, można ją śmiało porównać z klasą srebrną. Tą nowoczesną koleją będzie można podróżować raz lub dwa razy w miesiącu. Pociąg będzie kursował na...

 • Problem połączenia dwóch linii kolejowych: Transsyberyjskiej i Transkoreańskiej nurtuje Rosjan od dawna. Połączenie obu linii pozwoliłoby wozić towary produkowane w Korei Południowej i Japonii bezpośrednio do Europy drogą lądową. To dużo szybsze i tańsze rozwiązanie niż transport morski. Prezydent Putin obawia się konkurencji Chin, które mogłyby przeprowadzić kolej przez swoje terytorium...

 • Chiny: Naukowcy szukają polskich śladów w Harbinie

  Miasto Harbin w północno-wschodnich Chinach współzałożyli ok. 120 lat temu polscy inżynierowie, którzy budowali Kolej Wschodniochińską. Ślady po tej kilkutysięcznej społeczności znad Wisły w ostatnich latach znikają coraz szybciej, dlatego naukowcy chcą je udokumentować.

 • Dworzec, semafor, podróż

  Koleje to nie tylko problemy transportowe, wieczne opóźnienia i fatalny stan czystości wagonów. Koleje to magiczny świat podróżowania, świat maszyn, które potrafią fascynować, świat dworców i małych stacyjek z ich wyszukaną architekturą.

Zdjęcia na temat: kolej transsyberyjska
Dyskusje na temat: kolej transsyberyjska