• Informacje na temat:

  kolonizacja

Artykuły na temat: kolonizacja
 • "Kolonizacja Kosmosu? Kwestia kilkunastu lat. Będziemy tam latać na wakacje"

  ..."Polska może zdominować rynek kosmicznych technologii" – uważa Artur Chmielewski, polski inżynier pracujący w NASA. Musimy jednak skoordynować projekty powstające w kraju. Kolonizacja Kosmosu? "To kwestia kilkunastu, może kilkudziesięciu lat. W przyszłości będziemy tam latać na wakacje" – uważa naukowiec, z którym rozmawiał reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.

 • ​Kolonizacja Marsa, czyli druga debata prezydencka we Francji

  Blisko czterogodzinna debata wszystkich 11 kandydatów na prezydenta Francji przyniosła momentami absurdalną licytację na wyrazistość.

 • Papież Franciszek ostro o gender. "Kolonizacje ideologiczne"

  ...kolonizacjami ideologicznymi - oznajmił papież. Opowiedział następnie, że przyjął w Watykanie mężczyznę, który zmienił płeć i stał się kobietą i wysłuchał przy okazji tego spotkania relacji...

 • Palikot: Europie grozi kolonizacja; rozwiązanie - pogłębiona integracja

  Europa potrzebuje głębszej integracji i rozszerzania, by walczyć o swą pozycję - przekonywali uczestnicy debaty pt. "Europa na progu zmiany" zorganizowanej przez koalicję Europa Plus-Twój Ruch. Janusz Palikot ostrzegał, że bez integracji Europie grozi kolonizacja.

 • Hollande: Kolonizacja Algierii była brutalna i niesprawiedliwa

  Prezydent Francji Francois Hollande przyznał w czwartek, że kolonizacja Algierii była brutalna i niesprawiedliwa, jednak w żaden sposób nie przeprosił za krzywdy wyrządzone przez Francuzów mieszkańcom tego północnoafrykańskiego kraju.

 • Zastanawiałeś się kiedyś, czy kolonizacja innych planet jest możliwa? Powierzchnia mieszkalna na Ziemi zmniejsza się w zastraszającym tempie i prędzej czy później nadejdzie moment, w którym jedyną alternatywą stanie się podbój najbliższych ciał niebieskich.

 • Ponad 3 tys. Palestyńczyków demonstrowało w sobotę wieczorem w arabskiej dzielnicy wschodniej Jerozolimy protestując przeciwko izraelskiej kolonizacji tej części miasta. Demonstrację zorganizowały organizacje pacyfistyczne i lewicowe.

 • Kierownictwo Likudu, prawicowej partii premiera Izraela Benjamina Netanjahu, zatwierdziło w czwartek jednogłośnie dalszą kolonizację Zachodniego Brzegu Jordanu, po wygaśnięciu 26 września 10-miesięcznego moratorium w tej sprawie - poinformowało to ugrupowanie w komunikacie.

 • Prezydent Nicolas Sarkozy wezwał w Paryżu premiera Izraela Benjamina Netanjahu do "całkowitego zamrożenia" kolonizacji izraelskiej na terytoriach palestyńskich - poinformowała kancelaria francuskiego szefa państwa po spotkaniu obu przywódców.

 • Liga Arabska żąda zaniechania kolonizacji Jerozolimy

  Liga Arabska odrzuciła wszelką możliwość porozumienia z Izraelem bez zaprzestania przez to państwo dalszej kolonizacji Wschodniej Jerozolimy; sekretarz generalny Ligi, Amr Musa wezwał 22 państwa zrzeszone w tym bloku do nawiązania bezpośredniego dialogu z Iranem w związku z obawami o rosnące wpływy Teheranu w tym regionie.

Zdjęcia na temat: kolonizacja
Dyskusje na temat: kolonizacja