• Informacje na temat:

  kolonizacja grecka

Artykuły na temat: kolonizacja grecka
 • Archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w Kraju Krasnodarskim na południu Federacji Rosyjskiej odsłonili ruiny greckiej świątyni i miasta sprzed ponad 2500 lat - informuje serwis internetowy Greek Reporter.

 • Wysadzić Unię. Europejscy sojusznicy Władimira Putina

  ...poparcia dla skrajnych ugrupowań politycznych. Grecka partia faszystowska Złoty Świt nigdy nie ukrywała swoich bliskich związków z rosyjską prawicą, za pośrednictwem której prawdopodobnie ugrupowanie...

 • Z Grekami mamy znacznie więcej wspólnego niż sądzimy i niż skłonni jesteśmy przyznawać. Może byłoby przesadą powiedzieć, że jesteśmy narodem bliźniaczym - mam nadzieję, że tak źle z nami nie jest. Ale na pewno jesteśmy narodem w podobnej sytuacji, w podobny sposób zdeformowanym, na skutek podobnych historycznych okoliczności.

 • Tydzień sypnął wydarzeniami naprawdę groźnymi. Donald Tusk, coraz bardziej zdeterminowany, przepycha przez Sejm tzw. pakt fiskalny, posuwając się już najzupełniej bezczelnie do łamania konstytucji. Nikt oczywiście nie ma czasu i kompetencji, by pakt fiskalny przeczytać, zwłaszcza ci, którzy robią Tuskowi klakę i wyszydzają wszelkie obawy i przestrogi przed pakowaniem weń Polski. Tymczasem zapisy paktu oznaczają po prostu odebranie Polsce suwerenności w kształtowaniu swojego budżetu. Kto nie...

 • Barbara Tuchman napisała kiedyś książkę o, jak to nazwała, "szaleństwie władzy". Na różnych historycznych przykładach analizowała tam(zresztą nie tylko tam, był to w ogóle częsty temat jej prac) mechanizm, sprawiający, że władza, która zrobi coś głupiego, i gdy już skutki błędu ujawnią się z całą mocą, zamiast wycofać się, brnie w głupotę coraz głębiej, coraz bardziej zajadle przy tym upierając się, że więcej tej samej głupoty jest jedynym zbawieniem.

 • Dawno temu z DNA

  Nasza historia zapisana jest w genach. Dzięki badaniom DNA wiemy coraz więcej o dziejach Ziemi i człowieka. Ale czy wszystko da się z nich wyczytać?

Dyskusje na temat: kolonizacja grecka