• Informacje na temat:

  kolonizacja w polsce

Artykuły na temat: kolonizacja w polsce
 • Papież Franciszek ostro o gender. "Kolonizacje ideologiczne"

  ...kolonizacjami ideologicznymi - oznajmił papież. Opowiedział następnie, że przyjął w Watykanie mężczyznę, który zmienił płeć i stał się kobietą i wysłuchał przy okazji tego spotkania relacji(...) testamentu Jana Pawła II, który wyraził w nim wolę, aby spalono jego osobiste notatki. Tymczasem - jak przypomniała - opublikowane zostały w książce, co było odniesieniem do wydania tych zapisków w Polsce...

 • "Kolonizacja Kosmosu? Kwestia kilkunastu lat. Będziemy tam latać na wakacje"

  ..."Polska może zdominować rynek kosmicznych technologii" – uważa Artur Chmielewski, polski inżynier pracujący w NASA. Musimy jednak skoordynować projekty powstające w kraju. Kolonizacja Kosmosu? "To kwestia kilkunastu, może kilkudziesięciu lat. W przyszłości będziemy tam latać na wakacje" – uważa naukowiec, z którym rozmawiał reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.

 • Palikot: Europie grozi kolonizacja; rozwiązanie - pogłębiona integracja

  Europa potrzebuje głębszej integracji i rozszerzania, by walczyć o swą pozycję - przekonywali uczestnicy debaty pt. "Europa na progu zmiany" zorganizowanej przez koalicję Europa Plus-Twój Ruch. Janusz Palikot ostrzegał, że bez integracji Europie grozi kolonizacja.

 • Norman Davies: Polska przyjęła chrześcijaństwo, czy Kościół katolicki przyjął Polskę?

  ...historykom jako "okres rozbicia dzielnicowego" - gra o władzę w piastowskiej Polsce skupiała się na bezustannych walkach książąt dzielnicowych o zdobycie stołecznej prowincji krakowskiej, a wraz z nią - tytułu(...) skromny postęp w technologii rolniczej sprawił, że systematyczna kolonizacja terenów rolniczych stała się przedsięwzięciem godnym zachodu, a osłabienie dawnej niepewności sprzyjało rozwojowi handlu...

 • Watykan: Zakończyła się Narodowa Pielgrzymka Polaków

  Kolonizacja ideologiczna wdziera się do Polski - przestrzegał w Watykanie kardynał Zenon Grocholewski, powołując się na słowa papieża Franciszka.

 • .... Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Sprawa kolonii nie była oficjalnie podejmowana przez rząd Polski. Pretensje do przyznania Polsce zamorskich krajów rościła przede wszystkim utworzona w 1930 roku polska(...) rolniczej na rolniczo-przemysłową. - Polsce nie były potrzebne kolonie ze względów mocarstwowych, chodziło raczej o względy gospodarcze i ekonomiczne, tj. np. dostęp do surowców mineralnych...

 • W dyskusji o Polsce w Radzie UE Chorwacja powinna stanąć po stronie Polski, "bo tak, jak Komisja Europejska dziś postępuje z Polakami, tak mogłaby się zachować jutro wobec nas" - uważa konserwatywny chorwacki analityk Mate Mijić.

 • ​Czy prezydent Francji uwziął się na Polskę?

  ...komunistycznego kacyka, towarzysza Leonida Breżniewa? "Krytykując Polskę (za dyrektywę dotyczącą pracowników delegowanych) Macron obnaża swoje zakłamanie. Prezydent zarzuca Polsce nacjonalizm...

 • ​Prezesi sądów najwyższych UE krytykują polską reformę sądownictwa

  Podawanie przez polskie władze w wątpliwość legalności wyboru prezes Sądu Najwyższego oraz proponowana reforma KRS jawią się jako zagrożenie dla niezależności Sądu Najwyższego i sądownictwa jako całości w Polsce - ocenili prezesi unijnych sądów najwyższych.

 • Sędziowie z Unii Europejskiej krytycznie o reformie sądownictwa w Polsce

  Podawanie przez polskie władze w wątpliwość legalności wyboru prezes Sądu Najwyższego oraz proponowana reforma KRS jawią się jako zagrożenie dla niezależności Sądu Najwyższego i sądownictwa jako całości w Polsce - ocenili prezesi unijnych sądów najwyższych.

Dyskusje na temat: kolonizacja w polsce