• Informacje na temat:

  kolonowie

Artykuły na temat: kolonowie
 • Rosyjscy piłkarze skazani na kolonię karną

  Rosyjscy piłkarze Aleksander Kokorin i Paweł Mamajew zostali przez sąd w Moskwie skazani za udział w bójce i wandalizm. Do chuligańskiego zajścia, w którym obaj brali udział doszło w Moskwie 8 października 2018 roku.

 • Tygodnik "Przegląd": Spór o kolonie

  Lizbończycy w ramach budżetu partycypacyjnego przegłosowali decyzję o budowie pomnika, który ma uhonorować ofiary kolonializmu i handlu ludźmi w imperium portugalskim. Mimo że inicjatywa cieszy się szerokim poparciem, w kraju rozpoczęła się dyskusja o tym, jak Portugalia powinna zmierzyć się z kolonialną przeszłością i wielorasową teraźniejszością.

 • Duński Świadek Jehowy skazany na kolonię karną w Rosji

  Rosyjski sąd zdecydował się odrzucić apelację duńskiego Świadka Jehowy. Oznacza to, ze Dennis Christensen będzie musiał odbyć karę sześciu lat w kolonii karnej za "udział w działalności organizacji ekstremistycznej".

 • Wielka Brytania straci kolonię? Opinia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

  Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) wydał w poniedziałek niewiążącą opinię doradczą, przyznającą Mauritiusowi rację w sporze z Wielką Brytanią o archipelag Czagos na Oceanie Indyjskim.

 • Na kolonie tylko z mamusią

  Hitem lata są wspólne kolonie dzieci i rodziców – donosi "Rzeczpospolita".

 • Jazda na kolonie!

  Dziś na kolonie do Dźwirzyna wyjadą dzieci - podopieczni MOPR.

 • 515 dzieci z Torunia wyjedzie podczas tegorocznych wakacji na kolonie finansowane z budżetu miasta. To już kolejny rok akcji, której celem jest pomoc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. 7 sierpnia 2008 r. dzieci wypoczywające w Zbicznie odwiedzi prezydent Torunia Michał Zaleski.

 • Kilka godzin przed wyjazdem odwołano im kolonie. Nie wykluczają pozwu zbiorowego

  "Nie wykluczamy pozwu zbiorowego" - mówią rodzice z Giżycka i okolic, których dzieci nie pojechały w te wakacje do Hiszpanii i Bułgarii. To jeden z wniosków po zebraniu poszkodowanych.

 • Inspektorzy sanepidu zamknęli ośrodek kolonijny w Chomiąży Księżej koło Żnina w województwie kujawsko-pomorskim. Budynki był w fatalnym stanie sanitarnym, a kontrolerów sanepidu już od progu "witały myszy".

 • Jest brudno, produkty są przeterminowane: Sanepid kontroluje obozy i kolonie. Posypały się mandaty

  W siedmiu kolonijnych stołówkach skontrolowanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Warmii i Mazur stwierdzono nieprawidłowości. Czterech organizatorów letnich wypoczynków dla dzieci i młodzieży zostało ukaranych mandatem.

Wideo na temat: kolonowie
 • Warta zalała Borek Kolonię koło Częstochowy

  Mieszkańcy miejscowości Borek Kolonia niedaleko Częstochowy są zmuszeni przemieszczać pomiędzy domami przy pomocy pontonów.

 • Mrówki w gliwickiej Palmiarni Miejskiej

  Odwiedzając gliwicką palmiarnię warto zwrócić uwagę na... mrówki. Prawdopodobnie jako jedyni w Polsce posiadamy kolonię mrówek z rodzaju liściarka parasolowa. Są to mrówki, które zamieszkują rejony Amazonii. Mają w swojej kolonii hodowlę grzyba, którego odżywiają kawałkami liści. Same mrówki żywią się właśnie tym grzybem - wyjaśnia Barbara Trzebińska z Palmiarni Miejskiej.

Dyskusje na temat: kolonowie