• Informacje na temat:

  koloryt

Artykuły na temat: koloryt
 • Koloryt lokalny

  Blog po śląsku

 • Jubileusz pełen kolorytu

  ...i repertuarze. Kolorytu dodali też zaproszeni "Kostrzanie", "Waliszowianie" oraz... wicemarszałek Dolnego Śląska Tadeusz Drab, który występowi "Skrzynczanek" akompaniował na organkach. Zrobiło się...

 • Wszyscy, którzy odwiedzili Portugalię widzieli azulejo. Są to kolorowe obrazy stworzone z płytek ceramicznych. Typowe azulejo jest biało-niebieskie. Teraz jednak pojawiły się także kompozycje wielokolorowe.

 • Hiszpanie już w najbliższą niedzielę będą głosować w wyborach samorządowych. O władzę rywalizują głównie rządząca partia ludowa i socjaliści - największe ugrupowanie opozycji. Kampania przedwyborcza byłaby nudna i nieciekawa, gdyby nie pewne lokalne koloryty.

 • Stepy akermańskie to utwór otwierający cykl Sonetów krymskich Adama Mickiewicza. Wprowadzają nas zarówno w orientalny klimat całości, jak i ukazują barwny koloryt widziany oczami głównego bohatera całego cyklu - Pielgrzyma.

 • Jacek Pałucha: Liczę na inteligencję odbiorcy

  Szpera w polskich zakamarkach, portretuje przywary, pokazując swojski koloryt polskości, choć - jak zaznacza - to nie jest opowieść publicystyczna o naszym kraju. O niezwykłym, barwnym pejzażu, stopklatkach z dzieciństwa i inteligencji odbiorcy opowiada w rozmowie z Interią Jacek Pałucha, malarz - doskonały, ironiczny, czasem bezlitosny obserwator otaczającego świata.

 • Człowiek z la Manchy - Teatr Muzyczny z Łodzi

  Jeden z najwspanialszych musicali wszech czasów, grany z ogromnym powodzeniem na scenach całego świata od wielu lat. Zawsze aktualna mądrość Cervantesa, hiszpański koloryt i znakomita muzyka flamenco - to podstawowe walory dzieła.

 • Jabłko, a nie czernieje

  Australijscy naukowcy opracowali jabłka, które nie ciemnieją po przekrojeniu, a więc nie ulegają utlenieniu. Przez kilka godzin miąższ nie brązowieje, lecz zachowuje swój bladoróżowy koloryt. Jabłka będą sprzedawane pod nazwą Zaczarowane.

 • O kabarecie na poważnie

  Nie można uwolnić się od przeszłości. Nie da się zresetować mózgu. Każdy musi wiedzieć, skąd jego ród. (...) Kabaret TEY to był to dla nas okres bardzo intensywny i twórczy. Stanowiliśmy dla siebie pewien koloryt. Czasy były szare i smutne, ale w naszym gronie zawsze było wesoło - mówi Krzysztof Jaślar.

 • Hitler kaput

  Tak wołaliśmy na podwórku w latach 60-tych bawiąc się w wojnę i partyzantów. Z historii było już wiadomo, że ta wojna została wygrana, więc my tylko dopełnialiśmy formalności, nadając naszym zabawom lokalnego i metrykalnego kolorytu. Oczywiście Szkopami zostawały zawsze największe niedorajdy i fajtłapy, więc zwycięstwo było jeszcze pełniejsze i bardziej przekonywujące. Nie mieliśmy więc dla...

Wideo na temat: koloryt
 • Krakowski Bieg Sylwestrowy

  Prawie 2 tysiące osób wystartowało w krakowskim biegu sylwestrowym. Zawodnicy mają do pokonania dwie trasy 5- i 10-kiometrową wokół centrum miasta. Jedna to „Smocza Piątka” a, druga to „Radosna Dziesiątka”. Wymyślne stroje uczestników dodają kolorytu niezwykłemu wydarzeniu sportowo-towarzyskiemu w grodzie pod Wawelem.

 • Nos w nos z księżną Kate. Wizyta książęcej pary w Nowej Zelandii

  Wizyta książęcej pary Kate i Williama z 8-miesięcznym synkiem Georgem na zielonej wyspie obfituje w wydarzenia, które ukazują jej koloryt kulturowy. Pocieranie nosami podczas spotkania to tylko jeden z nowozelandzkich sposobów na powitanie dostojnych gości. Książę William musiał równie bezwzględnie przestrzegać protokołu i w pewnym momencie  podnieść z ziemi grot włóczni - nie tracąc jednocześnie

Dyskusje na temat: koloryt