• Informacje na temat:

  koloseum

Artykuły na temat: koloseum
 • Rzymskie Koloseum pod specjalną ochroną

  Koloseum, Forum Romanum i pobliska aleja Fori Imperial będą pod specjalnym nadzorem. Decyzję podjęto po wtorkowym zamachu w Strasburgu. "Być może nawet trochę przesadzając wolę zapobiegać niż leczyć" – argumentował włoski minister kultury Alberto Bonisoli.

 • Nastolatek próbował ukraść kawałek muru Koloseum

  ...​17-letni turysta z Austrii został spisany przez karabinierów w Rzymie i odpowie z wolnej stopy za to, że oberwał fragment antycznego muru Koloseum i chciał go ukraść. Przyłapany został na gorącym uczynku - podały w niedzielę media.

 • Kandydat na dyrektora Koloseum poszukiwany!

  Włoskie ministerstwo kultury poszukuje na całym świecie kandydata na dyrektora Koloseum. Zwycięzcy konkursu, którego ministerstwo spodziewa się zatrudnić, oferuje pensję w wysokości 145 tysięcy euro rocznie plus premię w wysokości do 35 tysięcy euro.

 • Dron uruchomiony przez turystę utknął... w arkadzie Koloseum

  Karabinierzy zatrzymali w Rzymie młodego turystę z Francji, który uruchomił drona w pobliżu Koloseum. Gdy manewrował maszyną, utknęła ona w jednej z arkad antycznego amfiteatru.

 • Włochy: 17-latek próbował ukraść fragment muru Koloseum

  ...17-letni turysta z Austrii został spisany przez karabinierów w Rzymie i odpowie z wolnej stopy za to, że oberwał fragment antycznego muru Koloseum i chciał go ukraść. Przyłapany został na gorącym uczynku - podały w niedzielę media.

 • Koloseum podświetlone na czerwono. Z jakiej okazji?

  Rzymskie Koloseum zostało w sobotę wieczorem podświetlone na symbolizujący krew kolor czerwony w hołdzie dla prześladowanych chrześcijan. Obecni byli przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

 • Do Koloseum można wejść jak gladiator

  Turyści mogą wejść do rzymskiego Koloseum prosto na dawną arenę, jak niegdyś gladiatorzy - jest to możliwe dzięki decyzji o otwarciu nowej drogi prowadzącej do amfiteatru. Trzecie wejście ma rozładować kolejki w szczycie sezonu i zapewni zwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

 • Będą nowe zabezpieczenia przed wandalami w Koloseum

  W rzymskim Koloseum konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przed wandalami. Taką decyzję podjęto po dwóch nowych incydentach. Na mury amfiteatru wdrapało się dwóch turystów - jeden z nich spadł i jest w ciężkim stanie. Poza tym znów ktoś pomazał historyczne mury.

 • Koloseum pierwszym zabytkiem... z defibrylatorami

  Koloseum jest od czwartku pierwszym zabytkiem archeologicznym we Włoszech, a być może także - jak podkreśla jego zarząd - na świecie, wyposażonym w defibrylatory. Cztery aparaty do przywracania akcji serca zostały podarowane przez jedną z fundacji.

 • Sprzedawał zużyte bilety na autobus jako karty wstępu do Koloseum

  Na progu szczytu sezonu turystycznego w Rzymie media przestrzegają przed oszustwami, jakich ofiarami mogą paść cudzoziemcy. Nagłośniono nowy przykład: karabinierzy aresztowali oszusta, który sprzedawał zużyte bilety autobusowe jako karty wstępu do Koloseum.

Zdjęcia na temat: koloseum
Wideo na temat: koloseum
 • Koloseum i fontanna Di Trevi w zimowej aurze. Rzym zasypany śniegiem, szkoły zamknięte

  W Rzymie gęste opady śniegu sprawiły, że zamknięto wiele szkół. Niektórzy wykorzystali nadarzającą się okazję i wyszli z dziećmi na dwór, by urządzić bitwę na śnieżki lub ulepić bałwana. Natomiast turyści, którzy akurat odwiedzili Rzym, mogli obejrzeć słynne zabytki, takie jak Koloseum czy fontanna Di Trevi, w nietypowej dla Włoch zimowej aurze.

Dyskusje na temat: koloseum