• Informacje na temat:

  komandosi

Artykuły na temat: komandosi
 • Na poligonie pod Pskowem rosyjscy komandosi wzięli udział w ćwiczeniach z użyciem najnowocześniejszego wyposażenia osobistego o nazwie "Ratnik".

 • Jak zginęli czterej amerykańscy komandosi?

  Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA gen. Joseph Dunford ujawnił podczas konferencji prasowej w poniedziałek okoliczności śmierci czterech komandosów, którzy zginęli 4 października w Nigrze. "Jesteśmy to winni ich rodzinom" - podkreślił.

 • Niemcy: Kolejny skandal w oddziale komandosów

  Komandosi są też podejrzani o skrajnie prawicowe wybryki. Przeprowadzone przez dowództwo Bundeswery wewnętrzne śledztwo potwierdziło zarzuty pracownicy cywilnej centrali KSK (Komando Spezialkraefte(...) wybryki, w tym pokazywanie hitlerowskiego pozdrowienia. W kwietniu podczas uroczystości pożegnania jednego z oficerów komandosi mieli słuchać muzyki skrajnie prawicowych zespołów i podnosić do góry prawą...

 • RMF: W Syrii działają komandosi GROM-u

  Komandosi GROM-u prowadzą działania w Syrii - donosi "Intelligence Online". Według doniesień portalu, polscy "specjalsi" mają tam wspomagać Amerykanów w walce z Państwem Islamskim, a akcję koordynuje Dowództwo Operacji Specjalnych armii USA. Jak jednak mówią RMF FM byli dowódcy i żołnierze GROM-u: "Działania bojowe są bardzo mało prawdopodobne".

 • MON: Komandosi GROM-u nie operują w Syrii i Iraku

  Według informacji przekazanych przez portal "Intelligence Online", komandosi GROM-u mieliby wspomagać Amerykanów w Syrii w walce z Państwem Islamskim, a akcję miałoby koordynować Dowództwo Operacji Specjalnych Armii USA. Doniesieniom tym zaprzeczył właśnie polski resort obrony. "Uprzejmie informujemy, że polscy żołnierze jednostki GROM nie operują w Syrii i Iraku. Informacja podana przez...

 • Benjamin Netanjahu: Groziłem wysłaniem komandosów do Kairu

  ...przed demonstrantami i których później bezpiecznie wyprowadzili egipscy komandosi. W roku 1979 Egipt stał się pierwszym państwem arabskim, które uznało Izrael.

 • Żołnierze GROM-u ćwiczyli odbijanie zakładników z autobusu tuż przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Na miejscu pojawił się również śmigłowiec. Komandosi realizowali różne warianty, które można zastosować w tego typu sytuacji.

 • Przez najbliższych kilka dni na poligonie "Brzeski" komandosi mają szkolić się w prowadzeniu antydywersyjnych działań w strefie przygranicznej. Media poinformowały, że po raz pierwszy żołnierze z obu krajów będą wypełniać zadania bojowe w mieszanych składach. Na czas manewrów Białoruś przekazała rosyjskim komandosom na stałe stacjonującym w Kostromie 10 transporterów opancerzonych BTR-80

 • Lubliniecka jednostka wojskowa od wielu lat jest chlubą i powodem do dumy w całym mieście. Ma bardzo wysoką zdolność bojową, a żołnierze w niej służący uznawani są za jednych z najlepszych w Polsce i na świecie. Lublinieccy komandosi brali udział w łapaniu najgroźniejszych terrorystów, także tych należących do Al-Kaidy. Teraz mieszkańcy Lublińca będą mogli nieco odetchnąć, bo ćwiczenia na...

 • Białoruscy i rosyjscy komandosi ćwiczą w Arktyce

  Komandosi trenują budowę igloo z brył śniegu wykrajanych nożem oraz testują nowe mundury, które utrzymują ich na powierzchni wody. Ćwiczenia mają przygotować żołnierzy do przetrwania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zdjęcia na temat: komandosi
 • Świat w obiektywie - maj 2011
 • Donald Tusk u komandosów
 • Donald Tusk u komandosów
Wideo na temat: komandosi
 • Tak trenują nasi komandosi

  Polscy żołnierze mają najnowocześniejszą cyfrową wideostrzelnicę w Europie, a na świecie jest tylko jedna taka w Jordanii. Obiekt powstał w elitarnej Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu - dostęp do niego mają tylko żołnierze.

 • Rosyjscy komandosi "pilnują" bazy ukraińskiej marynarki wojennej?

  "Anonimowi" żołnierze pojawili się przy budynku będącym główną siedzibą ukraińskiej marynarki wojennej w Sewastopolu. Świadkowie twierdzą, że są to rosyjscy komandosi, ale mundury wojskowych nie mają żadnych oznaczeń. Faktem jest, że z części sewastopolskiej bazy korzystała do tej pory armia rosyjska, która wynajmowała tam doki dla swoich okrętów.

 • Nawet komandosi zagrali z WOŚP

  Komandosi z Formozy - Morskiej Jednostki Działań Specjalnych - zagrali dziś razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na plaży w Gdyni, gdzie stacjonują, pokazali "enigmatyczne" elementy szkolenia ogniowego. Podziwiały ich tłumy.

Dyskusje na temat: komandosi