• Informacje na temat:

  komandosi

Artykuły na temat: komandosi
 • Na poligonie pod Pskowem rosyjscy komandosi wzięli udział w ćwiczeniach z użyciem najnowocześniejszego wyposażenia osobistego o nazwie "Ratnik".

 • Indie: Założyciel "Komandosów Miłości" aresztowany

  Miał nieść pomoc zakochanym parom, którym na związek nie pozwala rodzina. Na jaw wychodzą jednak fakty, ukazujące Sanjoya Sachdeva jako oszusta. Założyciel i szef działającej w Indiach organizacji "Komandosi Miłości" trafił do aresztu. Zarzuca mu się wymuszenia i znęcanie się nad ludźmi, którym obiecywał schronienie. O sprawie pisze AFP.

 • Jak zginęli czterej amerykańscy komandosi?

  Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA gen. Joseph Dunford ujawnił podczas konferencji prasowej w poniedziałek okoliczności śmierci czterech komandosów, którzy zginęli 4 października w Nigrze. "Jesteśmy to winni ich rodzinom" - podkreślił.

 • Niemcy: Kolejny skandal w oddziale komandosów

  Komandosi są też podejrzani o skrajnie prawicowe wybryki. Przeprowadzone przez dowództwo Bundeswery wewnętrzne śledztwo potwierdziło zarzuty pracownicy cywilnej centrali KSK (Komando Spezialkraefte(...) wybryki, w tym pokazywanie hitlerowskiego pozdrowienia. W kwietniu podczas uroczystości pożegnania jednego z oficerów komandosi mieli słuchać muzyki skrajnie prawicowych zespołów i podnosić do góry prawą...

 • Głowy Jazydek w śmieciach. Makabryczne odkrycie brytyjskich komandosów

  W Baghuz we wschodnie części Syrii komandosi elitarnej jednostki Special Air Service znaleźli ponad 50 głów Jazydek porzuconych w koszach na śmieci. Kobiety zginęły z rąk bojowników ISIS, którzy przed śmiercią wykorzystywali je seksualnie - donoszą zagraniczne media.

 • RMF: W Syrii działają komandosi GROM-u

  Komandosi GROM-u prowadzą działania w Syrii - donosi "Intelligence Online". Według doniesień portalu, polscy "specjalsi" mają tam wspomagać Amerykanów w walce z Państwem Islamskim, a akcję koordynuje Dowództwo Operacji Specjalnych armii USA. Jak jednak mówią RMF FM byli dowódcy i żołnierze GROM-u: "Działania bojowe są bardzo mało prawdopodobne".

 • MON: Komandosi GROM-u nie operują w Syrii i Iraku

  Według informacji przekazanych przez portal "Intelligence Online", komandosi GROM-u mieliby wspomagać Amerykanów w Syrii w walce z Państwem Islamskim, a akcję miałoby koordynować Dowództwo Operacji Specjalnych Armii USA. Doniesieniom tym zaprzeczył właśnie polski resort obrony. "Uprzejmie informujemy, że polscy żołnierze jednostki GROM nie operują w Syrii i Iraku. Informacja podana przez...

 • Benjamin Netanjahu: Groziłem wysłaniem komandosów do Kairu

  ...przed demonstrantami i których później bezpiecznie wyprowadzili egipscy komandosi. W roku 1979 Egipt stał się pierwszym państwem arabskim, które uznało Izrael.

 • Żołnierze GROM-u ćwiczyli odbijanie zakładników z autobusu tuż przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Na miejscu pojawił się również śmigłowiec. Komandosi realizowali różne warianty, które można zastosować w tego typu sytuacji.

 • Przez najbliższych kilka dni na poligonie "Brzeski" komandosi mają szkolić się w prowadzeniu antydywersyjnych działań w strefie przygranicznej. Media poinformowały, że po raz pierwszy żołnierze z obu krajów będą wypełniać zadania bojowe w mieszanych składach. Na czas manewrów Białoruś przekazała rosyjskim komandosom na stałe stacjonującym w Kostromie 10 transporterów opancerzonych BTR-80

Zdjęcia na temat: komandosi
 • Świat w obiektywie - maj 2011
 • Donald Tusk u komandosów
 • Donald Tusk u komandosów
Wideo na temat: komandosi
Dyskusje na temat: komandosi