• Informacje na temat:

  komisarz ludowy

Artykuły na temat: komisarz ludowy
 • Ukraina: SBU zatrzymała jednego z liderów separatystów Ługańskiej Republiki Ludowej

  ..., takich jak zamach na ługańskiego adwokata Ihora Czudnowskiego, do którego doszło w kwietniu 2014 r. Według biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka w wyniku trwającego już...

 • Bieńkowska zostanie polskim komisarzem?

  Elżbieta Bieńkowska ma wielkie szanse na funkcję, o której wszyscy polscy politycy mogą tylko pomarzyć. Jak podaje dzisiejszy „Fakt” to nie Radosław Sikorski - formalnie zgłoszony kandydat rządu - a Elżbieta Bieńkowska zostanie nowym polskim komisarzem. Przed sobotnim szczytem w Brukseli karty zostały już rozdane.

 • Skompromitowana Bratuszek rezygnuje z kandydowania na komisarza

  Skompromitowana przez prokomunistyczne występy Słowenka Alenka Bratuszek zrezygnowała z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. O jej decyzji poinformował w komunikacie przyszły szef KE Jean-Claude Juncker. Wczoraj Bratuszek została negatywnie zaopiniowana przez komisje Parlamentu Europejskiego ds. przemysłu i ds. środowiska na stanowisko wiceprzewodniczącej KE odpowiedzialnej za sprawy...

 • Premier zaproponował kandydaturę Danuty Huebner na polskiego komisarza UE. Teraz premier przedstawi swoją propozycję prezydentowi Kwaśniewskiemu i sejmowej Komisji Europejskiej do zaopiniowania.

 • Huebner kandydatką na komisarza PE

  Wybrana z listy PO do Parlamentu Europejskiego była unijna komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner jest kandydatką chadecji na przewodniczącą parlamentarnej komisji ds. tej właśnie polityki. Hiszpanie, którzy też mieli ochotę na tę komisję, ustąpili - powiedział w poniedziałek szef klubu PO-PSL we frakcji chadeckiej Jacek Saryusz-Wolski.

 • Kto nie podpisze traktatu, nie będzie miał komisarza

  Lider największej frakcji w PE, chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej Joseph Daul zaproponował dziś, by kraj, którego prezydent nie podpisze ratyfikacji Traktatu z Lizbony, został ukarany pozbawieniem go unijnego komisarza. Nie ukrywał, że swą propozycję kieruje zwłaszcza do Czech.

 • Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że Polska powinna walczyć o ważną tekę w Komisji Europejskiej, a nie o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego dla Jerzego Buzka. Wiceszef PO Waldy Dzikowski zapewnia: Polska stara się zarówno o fotel szefa PE, jak i ważną tekę komisarza.

 • Drugi pakt Ribbentrop-Mołotow. 76 lat temu III Rzesza i ZSRS podpisały układ "O granicy i przyjaźni"

  Sowieckim i Niemcami" - mówił komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow.Układ podpisali, podobnie jak ten z 23 sierpnia 1939 r., minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera).

 • UE reaguje na aresztowania w Turcji

  Unia Europejska jest poważnie zaniepokojona aresztowaniem deputowanych kurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) w Turcji - oświadczyli w piątek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherni i komisarz ds. polityki sąsiedztwa Johannes Hahn.

 • Warmińsko-mazurskie: Koalicja Obywatelska z największą liczbą mandatów w sejmiku

  Aszkiełowicz oraz b. reprezentant Polski w siatkówce Ireneusz Nalazek. Wojewódzka komisja wyborcza w Olsztynie nie wywiesiła dotychczas oficjalnych wyników. Komisarz wyborczy w Olsztynie Mariusz...

Dyskusje na temat: komisarz ludowy