• Informacje na temat:

  komitet narodowy polski

Artykuły na temat: komitet narodowy polski
 • Wybiórczy Komitet Narodowy

  Dwa dni temu pan prezydent Andrzej Duda ogłosił skład Komitetu Narodowego Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Pomysł powołania takiego ciała społecznego jest(...) żołnierze Batalionów Chłopskich i Narodowych Sił Zbrojnych oraz ci, co przelewali krew w kampanii wrześniowej 1939 roku oraz w czasie walk polskich formacjach wojskowych na Zachodzie i Wschodzie...

 • PKW zarejestrowała 117 komitetów wyborczych

  PKW zarejestrowała 117 komitetów wyborczych, których kandydaci będą mogli ubiegać się o mandaty posłów i senatorów - wśród nich jest 26 komitetów partii politycznych i 89 komitetów wyborców, a także dwa komitety koalicyjne.

 • ​Zakończyły się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

  ...235 decyzji podjął w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego obrady zakończyły się w środę. To było dziesięć intensywnych, inspirujących, wzbogacających i konstruktywnych dni - powiedział podczas zamknięcia 41. sesji Komitetu jego przewodniczący prof. Jacek Purchla.

 • UE: Szef Komitetu Regionów apeluje w liście do Donalda Tuska

  ..."W przededniu nowej dekady Europa znajduje się na rozdrożu. Potrzebujemy ambitnego unijnego budżetu" - pisze w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej szef Komitetu Regionów Karl-Heinz Lambertz.

 • Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  W tym miejscu będą publikowane odpowiedzi komitetu wyborczego Platforma Obywatelska RP na pytania zadawane przez internautów w ramach akcji "Wybieram świadomie".

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju

  ...z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską.

 • Krakowski Panteon Narodowy będzie mniejszy niż planowano

  ..."Nie za rok, jak pierwotnie zakładano, ale najwcześniej w 2017 r. zakończy się budowa Panteonu Narodowego w podziemiach kościoła pw. św. św. Piotra i Pawła w Krakowie" - informuje w weekendowym wydaniu "Dziennik Polski".

 • Organizatorzy Marszu Niepodległości bez zaproszenia do prezydenckiego komitetu

  Organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do prezydenckiego Komitetu Organizacji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. To skutek sobotniego marszu, na którym pojawiły się hasła mówiące m.in. o "Białej Europie" i "Czystej krwi".

 • PO chce powołać Komitet Obrony Przyrody

  ...​Posłowie PO: Andrzej Halicki i Urszula Augustyn zapowiedzieli w czwartek powołanie, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, "Komitetu Obrony Przyrody", który miałby przeciwdziałać niekorzystnym - ich zdaniem - zmianom, które planuje wprowadzić resort środowiska.

 • Komitet polityczny PiS: Będzie zmiana premiera

  ...- Pani premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Ta rezygnacja została przyjęta - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek po posiedzeniu komitetu politycznego partii. Nowym premierem ma zostać Mateusz Morawiecki. Beata Szydło otrzyma propozycję objęcia stanowiska wicepremiera do spraw społecznych.

Dyskusje na temat: komitet narodowy polski
 • Re: Gdańsk: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  Czemu Wałęsa nie chciał Polski w NATO i w Unii Europejskiej ? Czemu był za "Nocną zmianą"? Czemu teraz jest w klubie antypolskim ? Widzicie atak na nas ? Uważajcie "Oni" zaczynają się konsolidować(...), Nowoczesną, Razem, PSL czy Ruch Narodowy, aby tylko rozbić opcję do wyboru PO i PiS. To ściema. Zrozumieli, że w następnej kadencji PiS może mieć większość konstytucyjną i dlatego chcą od nich odciągnąć jak

 • Re: Komunikat Konferencji Episkopatu Polski ws. uchodźców

  Znowu komitet centralny partii czarnych truł ble,ble.Lepiej gdyby zabrali swe manatki i wynieśli się z Polski na zawsze,byłoby z korzyścią dla wiernych i narodu.Parafie oddać we władanie wiernym i przekształcić w kościół narodowy niezależny od Watykanu.

 • Re: Komunikat Konferencji Episkopatu Polski ws. uchodźców

  Znowu komitet centralny partii czarnych truł ble,ble.Lepiej gdyby zabrali swe manatki i wynieśli się z Polski na zawsze,byłoby z korzyścią dla wiernych i narodu.Parafie oddać we władanie wiernym i przekształcić w kościół narodowy niezależny od Watykanu.

 • Re: Nowy paszport przedmiotem sporu. Polska ustępuje

  To skandal i fałszowanie historii przez pisowską neo-pseudo-postsanację! "...inskrypcja z grobu Marii Piłsudskiej"? A co to ma wspólnego z odzyskaniem niepodległości? Gdzie wizerunek Romana Dmowskiego, rzeczywistego ojca polskiej niepodległości w 1918r., gdzie Komitet Narodowy Polski, uznany przez zwycięzców Wielkiej Wojny za JEDYNĄ reprezentację polskiego narodu, gdzie Ignacy Paderewski?

 • Re: Andrzej Duda: Polacy, to naród, który się nigdy nie poddał

  (kropka)pl/aktualnosci/komitet-narodowy-polski(...) propagandę sanacji, która WYMYŚLIŁA święto niepodległości w dniu 11 listopada dopiero w latach 30-tych XXw. Tymczasem: "15 sierpnia 1917 r. w Lozannie z inicjatywy Romana Dmowskiego założono Komitet Narodowy

 • Re: Komisja Europejska daje Polsce czas do środy

  Fakty są takie że ten Komitet Europejski, lewacko- liberalny,razem za postkomuną PO-PSL-Nowoczesna i KOD,chcą obalić rząd PIS,na wzór bolszewicki!!!Polska była dojną krową,te postkomunistyczne bojówki wymienione sprzedawali za grosze majątek narodowy i okradali Polaków!!!Dzięki Bogu PIS to ukrócił,że Niemcy byli straciły miliardy euro,z dojenia i okradania Polski!!!Taka wściekłość jest tej

 • Re: Nowy Sącz przyłącza się do protestu przeciwko CETA

  polityczne z wykluczeniem Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Narodowe Odrodzenie Polski, Endecja, Zmiana i innych organizacji szerzących nacjonalizm (decyzje podejmuje Komitet).”

 • Re: "Rzeczpospolita": W KE trwa liczenie głosów w sprawie Polski

  % Kukiz'15 8.65% Platforma Obywatelska 8.17% Sojusz Lewicy Demokratycznej 7.12% Nowoczesna 2.76% Partia Razem 2.49% Ruch Narodowy 1.28% Inicjatywa Polska 0.77% Twój Ruch 0.73% Inny komitet 0.6% Prawica Rzeczypospolitej 0.57% Polskie Stronnictwo Ludowe 0.45% Kongres Nowej Prawicy 0.4% Partia Zieloni 0.11% Unia Europejskich Demokratów 0.11

 • Re: ​Zapomniana historia masowej mogiły w Bobrowicach

  . Rekrutowały się z Rosjan wziętych do niewoli lub wcielonych do tych oddziałów przez Niemców. Osttruppen – pododdziały sowieckie włączone w skład wojsk niemieckich (nierosyjskie) KONR – Komitet Wyzwolenia Ludu Rosyjskiego (Komitiet Oswobożdżienija Narodow Rossiji) – pod dowództwem Własowa. RKN – Rosyjski Komitet Narodowy. ROA - Русская Освободительная Армия, ROA) – kolaboracyjna formacja zbrojna

 • Re: Komentarz: Wynocha z UE!

  zwycięskich państw. Oficjalnym reprezentantem rządu RP był Komitet Narodowy Polski na czele z Ignacym Paderewskim i Romanem Dmowskim, poszerzony o reprezentantów wyznaczonych przez Naczelnika Państwa (Kazimierz Dłuski i inni). a z pamiętników Romana Dmowskiego dowiadujemy się kto na tej konferencji był przeciwny powstaniu państwa polskiego tak to właśnie żydzi i już wówczas w 1919 roku podawano