• Informacje na temat:

  komitet narodowy polski

Artykuły na temat: komitet narodowy polski
 • Wybiórczy Komitet Narodowy

  Dwa dni temu pan prezydent Andrzej Duda ogłosił skład Komitetu Narodowego Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Pomysł powołania takiego ciała społecznego jest(...) żołnierze Batalionów Chłopskich i Narodowych Sił Zbrojnych oraz ci, co przelewali krew w kampanii wrześniowej 1939 roku oraz w czasie walk polskich formacjach wojskowych na Zachodzie i Wschodzie...

 • PKW zarejestrowała 117 komitetów wyborczych

  PKW zarejestrowała 117 komitetów wyborczych, których kandydaci będą mogli ubiegać się o mandaty posłów i senatorów - wśród nich jest 26 komitetów partii politycznych i 89 komitetów wyborców, a także dwa komitety koalicyjne.

 • ​Zakończyły się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

  ...235 decyzji podjął w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego obrady zakończyły się w środę. To było dziesięć intensywnych, inspirujących, wzbogacających i konstruktywnych dni - powiedział podczas zamknięcia 41. sesji Komitetu jego przewodniczący prof. Jacek Purchla.

 • UE: Szef Komitetu Regionów apeluje w liście do Donalda Tuska

  ..."W przededniu nowej dekady Europa znajduje się na rozdrożu. Potrzebujemy ambitnego unijnego budżetu" - pisze w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej szef Komitetu Regionów Karl-Heinz Lambertz.

 • Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

  W tym miejscu będą publikowane odpowiedzi komitetu wyborczego Platforma Obywatelska RP na pytania zadawane przez internautów w ramach akcji "Wybieram świadomie".

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju

  ...z Ronda Dmowskiego pod Stadion Narodowy. Z kolei z Placu Zamkowego wyruszył marsz zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską.

 • Zebranie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości

  W piątek po godz. 18 zebrał się Komitet Polityczny PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego; podczas spotkania mają zapaść kolejne decyzje dotyczące wyborów samorządowych.

 • Krakowski Panteon Narodowy będzie mniejszy niż planowano

  ..."Nie za rok, jak pierwotnie zakładano, ale najwcześniej w 2017 r. zakończy się budowa Panteonu Narodowego w podziemiach kościoła pw. św. św. Piotra i Pawła w Krakowie" - informuje w weekendowym wydaniu "Dziennik Polski".

 • Rozlosowano numery list wyborczych komitetów ogólnopolskich

  ..."Jedynkę" na ogólnopolskich listach wyborczych wylosował KWW Bezpartyjni Samorządowcy. KW Prawo i Sprawiedliwość wylosował numer 10. Losowaniu przewodniczył szef PKW Wojciech Hermeliński.

 • Organizatorzy Marszu Niepodległości bez zaproszenia do prezydenckiego komitetu

  Organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do prezydenckiego Komitetu Organizacji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. To skutek sobotniego marszu, na którym pojawiły się hasła mówiące m.in. o "Białej Europie" i "Czystej krwi".

Dyskusje na temat: komitet narodowy polski
 • Re: Gdańsk: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  Czemu Wałęsa nie chciał Polski w NATO i w Unii Europejskiej ? Czemu był za "Nocną zmianą"? Czemu teraz jest w klubie antypolskim ? Widzicie atak na nas ? Uważajcie "Oni" zaczynają się konsolidować(...), Nowoczesną, Razem, PSL czy Ruch Narodowy, aby tylko rozbić opcję do wyboru PO i PiS. To ściema. Zrozumieli, że w następnej kadencji PiS może mieć większość konstytucyjną i dlatego chcą od nich odciągnąć jak

 • Re: Komunikat Konferencji Episkopatu Polski ws. uchodźców

  Znowu komitet centralny partii czarnych truł ble,ble.Lepiej gdyby zabrali swe manatki i wynieśli się z Polski na zawsze,byłoby z korzyścią dla wiernych i narodu.Parafie oddać we władanie wiernym i przekształcić w kościół narodowy niezależny od Watykanu.

 • Re: Komunikat Konferencji Episkopatu Polski ws. uchodźców

  Znowu komitet centralny partii czarnych truł ble,ble.Lepiej gdyby zabrali swe manatki i wynieśli się z Polski na zawsze,byłoby z korzyścią dla wiernych i narodu.Parafie oddać we władanie wiernym i przekształcić w kościół narodowy niezależny od Watykanu.

 • Re: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  Kasiu, oni nic nie ukradli. Dochód narodowy był za PiS największy.To platforma robi niekończące się przekręty.Podwoili dług polski wszystkich poprzednich rządów.A ty udajesz, że nie wiesz. Wiadomo dlaczego.

 • Re: Nowy paszport przedmiotem sporu. Polska ustępuje

  To skandal i fałszowanie historii przez pisowską neo-pseudo-postsanację! "...inskrypcja z grobu Marii Piłsudskiej"? A co to ma wspólnego z odzyskaniem niepodległości? Gdzie wizerunek Romana Dmowskiego, rzeczywistego ojca polskiej niepodległości w 1918r., gdzie Komitet Narodowy Polski, uznany przez zwycięzców Wielkiej Wojny za JEDYNĄ reprezentację polskiego narodu, gdzie Ignacy Paderewski?

 • Re: PiS ze zdecydowaną przewagą. Najnowszy sondaż

  w sejmie (Robert Winnicki) a w wyborach samorządowych zarejestrowała ogólnopolski komitet wyborczy. Sondaże służą kreowaniu wyborczego poparcia a nie jego prezentowaniu - zarówno PiSowi jak i PO potrzebna jest w sejmie lewica, tak dla kontrastu, więc lansowane jest SLD. Jeśli chcesz Polski wolnej, dostatniej i bezpiecznej - Polski dla Polaków - głosuj na Ruch Narodowy. W wyborach samorządowych lista nr

 • Re: Andrzej Duda: Polacy, to naród, który się nigdy nie poddał

  (kropka)pl/aktualnosci/komitet-narodowy-polski(...) propagandę sanacji, która WYMYŚLIŁA święto niepodległości w dniu 11 listopada dopiero w latach 30-tych XXw. Tymczasem: "15 sierpnia 1917 r. w Lozannie z inicjatywy Romana Dmowskiego założono Komitet Narodowy

 • Re: Komisja Europejska daje Polsce czas do środy

  Fakty są takie że ten Komitet Europejski, lewacko- liberalny,razem za postkomuną PO-PSL-Nowoczesna i KOD,chcą obalić rząd PIS,na wzór bolszewicki!!!Polska była dojną krową,te postkomunistyczne bojówki wymienione sprzedawali za grosze majątek narodowy i okradali Polaków!!!Dzięki Bogu PIS to ukrócił,że Niemcy byli straciły miliardy euro,z dojenia i okradania Polski!!!Taka wściekłość jest tej

 • Re: Nowy Sącz przyłącza się do protestu przeciwko CETA

  polityczne z wykluczeniem Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Narodowe Odrodzenie Polski, Endecja, Zmiana i innych organizacji szerzących nacjonalizm (decyzje podejmuje Komitet).”