• Informacje na temat:

  komitet obywatelski przy przewodniczącym nszz solidarność

Artykuły na temat: komitet obywatelski przy przewodniczącym nszz solidarność
 • Reaktywowano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  W Gdańsku odbyło się pierwsze spotkanie reaktywowanego przez b. prezydenta Lecha Wałęsę Komitetu Obywatelskiego powołanego dla „mobilizacji obywateli" do udziału w wyborach samorządowych, Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz prezydenckich.

 • Gdańsk: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  W Gdańsku odbyło się pierwsze spotkanie powołanego przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę Komitetu Obywatelskiego powołanego dla "mobilizacji obywateli" do udziału w wyborach samorządowych, Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu oraz prezydenckich.

 • Rocznicowo pominięta „Solidarność”

  Nie wiem, kto zawinił w sensie protokolarnym i kto ponosi za to większą odpowiedzialność, ale wyszło bardzo niefajnie: podczas zakrojonych na bardzo szeroką skalę uroczystych obchodów 25-lecia częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku zabrakło oficjalnej delegacji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

 • ..., które w tym czasie podjęły strajki. Utworzono Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, w skład którego weszli przybyli do stoczni delegaci innych strajkujących zakładów. Przewodniczącym MKS został Wałęsa(...) 1980 r. przedstawiciele Międzyzakładowych Komitetów Założycielskich (przekształconych z MKS) przyjęli statut, który rozstrzygał powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność...

 • Szczecin: Niekwestionowany lider, Koalicja Obywatelska i PiS łeb w łeb

  ...- W wyborach w Szczecinie liczy się tylko trójka kandydatów: Piotr Krzystek, Sławomir Nitras i Bartłomiej Sochański. To między nimi rozegra się bój o prezydenturę - mówi w rozmowie z Interią dr Piotr Chrobak z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Jak podkreśla, w pierwszym głosowaniu główna walka rozegra się między kandydatami Koalicji Obywatelskiej i PiS, a druga...

 • Nie żyje Jan Olszewski. Były premier miał 89 lat

  Zmarł Jan Olszewski, były premier. Miał 89 lat. W okresie PRL-u był działaczem opozycyjnym i obrońcą w procesach politycznych. Pod koniec lat 80. XX wieku współtworzył Komitet Obywatelski przy Przewodniczącym NSZZ "Solidarność". Jako ekspert ds. reformy prawa i sądów uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. W 2009 r. ówczesny prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Orderem Orła Białego.

 • Duda: Z premedytacją fałszuje się ten historyczny fakt

  Piotr Duda, Szef "S" napisał list otwarty członków związku. Ocenił w nim, że oficjalne państwowe obchody 25. rocznicy 4 czerwca 1989 roku, bez formalnego współudziału NSZZ "Solidarność", stają się karykaturalne, pozbawione wewnętrznej siły ducha solidarności i wolności.

 • Piotr Duda: Opozycja wykorzystuje Wałęsę, robiąc mu wielką krzywdę

  ...wspierałaby dziś prezydenta Lecha Wałęsę - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. - Gdzie ci wszyscy ludzie byli na początku lat 90., kiedy tak ochoczo obrażano Lecha Wałęsę, mówiąc o tym, że to jest prostak, że to jest człowiek, który zniszczył Solidarność?! - komentuje.

 • Piotr Duda: Opozycja wykorzystuje Wałęsę, robiąc mu wielką krzywdę. Gdzie oni byli w latach 90.?!

  ...wspierałaby dziś prezydenta Lecha Wałęsę” – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. „Gdzie ci wszyscy ludzie byli na początku lat 90., kiedy tak ochoczo obrażano(...) związek zawodowy Solidarność staraliśmy się trzymać z boku tego konfliktu, bo jest to naprawdę bardzo smutna i przykra sprawa dla nas wszystkich” – przyznaje gość RMF FM.

 • Henryk Kowalczyk nowym ministrem środowiska

  Henryk Kowalczyk, dotąd minister bez teki i szef rządowego komitetu stałego będzie nowym ministrem środowiska.

Zdjęcia na temat: komitet obywatelski przy przewodniczącym nszz solidarność
 • Kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi 4 czerwca - plakaty wyborcze zachęcające do głosowania na kandydatów na posłów i senatorów z listy Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ Solidarność.
Dyskusje na temat: komitet obywatelski przy przewodniczącym nszz solidarność
 • Re: Gdańsk: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie

  To jak to było w sierpniu 1980r. Lech Wałęsa SB-cki donosiciel ostaje przewodniczącym NSZZ Solidarność, a płk. Kukliński nic na temat SB-ckiej karty Wałęsy nie mówi, mało tego Władza wprowadza Stan Wojenny i internuje Wałęsę, który jest wtyką. Trzyma to się logiki?

 • Re: Wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu pracuje pomimo odwołania

  Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ »Solidarność« zostałem powołany w drodze wyboru przez Komitet Obywatelski i Komitet może mnie z tej funkcji odwołać. Oczywiście jestem gotów zdać wszystkie swoje obowiązki z chwilą odwołania mnie przez Komitet Obywatelski. Reakcją było wielce lakoniczne pismo, zaadresowane tym razem już nie do „Henryka”, lecz do „Posła Henryka Wujca”, a zawierające tylko trzy słowa

 • Re: Schetyna i Lubnauer poszerzają współpracę

  Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie został utworzony 18 grudnia 1988 r. w Warszawie w kościele Bożego Miłosierdzia. Sekretarzem Komitetu został Henryk Wujec. Dodatkowo powołano 15 komisji(...) doczekać! Koordynator Komitetu Wykonawczego Komitetu Obywatelskiego, Krzysztof Król (działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL) powiedział, że reaktywacja Komitetu Obywatelskiego przy Lechu