• Informacje na temat:

  komnata

Artykuły na temat: komnata
 • "SE": Wywiercą Bursztynową Komnatę?

  Odwierty prowadzone są w Mamerkach koło Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie), na terenie byłej Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych. Uczestniczący w nich poszukiwacze skarbów chcą sprawdzić, czy rzeczywiście w fundamentach bunkra znajduje się słynna Bursztynowa Komnata, na co wskazują badania z użyciem georadaru. Jakie są efekty prowadzonych działań? "Robiłem już różne odwierty, ale...

 • Bursztynowa Komnata jest na Mazurach? W Mamerkach odkryto ukryte pomieszczenie

  W kompleksie bunkrów w Mamerkach niedaleko Węgorzewa na Mazurach odkryto nieznane dotąd pomieszczenie. Według pracowników tamtejszego muzeum, w środku może znajdować się słynna bursztynowa komnata.

 • ​TVP Info: Bursztynowa Komnata w mazurskim bunkrze?

  ..."Badanie georadarem dowodzi niezbicie, że w jednym z bunkrów w Mamerkach znajduje się niezbadane dotąd pomieszczenie" - powiedział TVP Info Bartłomiej Plebańczyk, który opiekuje się bunkrami.  To właśnie Mamerki miał wskazać jako miejsce ukrycia słynnej Bursztynowej Komnaty hitlerowiec Erich Koch. Teren przeszukiwali już w latach 50. saperzy. Bezskutecznie. Bursztynowa Komnata powstała w XVIII...

 • Bursztynowa komnata czy tajemne korytarze? Archeolodzy badają, co skrywa ziemia w Pasłęku

  Czy ziemia przy zamku w Pasłęku w Warmińsko-Mazurskiem skrywa słynną bursztynową komnatę albo tajemne korytarze? Miejscowe mity i legendy zweryfikują archeolodzy, którzy zakończyli właśnie badania geofizyczne.

 • Locomotivesun w Srebrnej komnacie

  W nietypowej scenerii zagrała w poniedziałek w Pszczynie grupa "Locomotivesun". Miejscem spontanicznie wyreżyserowanego mini-występu była "Srebrna komnata" znajdująca się w bramie Galerii "13" przy ulicy Bednarskiej.

 • Znajduje się w fundamentach i jest zamurowane. Właśnie w tym obiekcie i w takim pomieszczeniu, według świadków, pod koniec wojny ukryto cenny transport. Czy może to być Bursztynowa Komnata? Mamerki są na liście prawdopodobnych miejsc jej ukrycia. - Tego pomieszczenia szukano już w latach 50. Mamy nadzieję, że przy użyciu nowoczesnej technologii uda nam się bardzo szybko dostać do jego...

 • Żaglówki, ryby i bursztynowa komnata. Węgorzewo Twoim Miastem w Faktach RMF FM

  ...rękodzielnicze - tkacka, plastyki obrzędowej i kwiatów artystycznych oraz garncarska. Bursztynowa komnata na Mazurach? Osiem kilometrów od Węgorzewa znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce(...) walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. Kilka tygodni temu na terenie obiektu odkryto niezbadane dotąd pomieszczenie. Być może mieści się w nim poszukiwana w wielu miejscach Bursztynowa Komnata...

 • Jest zielone światło dla badań bunkru w Memerkach. To tam znajduje się Bursztynowa Komnata?

  Konserwator zabytków wydał zgodę na przeszukanie fundamentów jednego z bunkrów w Mamerkach na Mazurach. Niektórzy przypuszczają, że w odkrytym dzięki georadarowi pomieszczeniu może znajdować się nawet Bursztynowa Komnata.

 • Z okazji święta zakochanych - walentynek w wileńskim centrum handlowym "Akropolis" powstała "Czekoladowa komnata", w której ściany, wszystkie meble i przedmioty wyrzeźbione są z czekolady.

 • XVIII-wieczna Bursztynowa Komnata, nazywana ósmym cudem świata została zniszczona podczas zdobywania Królewca przez Armię Czerwoną w 1945 roku - takie sensacyjne informacje podaje brytyjska prasa.

Zdjęcia na temat: komnata
Wideo na temat: komnata
Dyskusje na temat: komnata