• Informacje na temat:

  kompleks polski

Artykuły na temat: kompleks polski
 • ​Polski kompleks wyższości, rumuński kompleks niższości

  ..."Polacy często mają kompleks wyższości. To dobrze. Rumuni z kolei mają kompleks niższości" - mówił podczas spotkania w Międzynarodowym Centrum Kultury rumuński historyk prof. Lucian Boia. "Jeżeli Polacy odnoszą się czasem do dawnej wielkości, to u nas kompleks niższości wywołuje skromność, wycofanie" - podkreślał, tłumacząc, dlaczego tak naprawdę Rumunia jest "inna".

 • Grzegorz Schetyna: Nie mam kompleksu Tuska

  ...jesteśmy razem. Cieszą się, jak widzą, że współpracujemy" - mówi Schetyna w tygodniku. Pytany, czy ma kompleks Tuska, odpowiada: nie. "Tusk przewodził Platformie, wygraliśmy wybory, ale nigdy nie(...), osadzoną na Zachodzie Polskę pokoleniu 40-latków, niech oni ją urządzają. Dzisiaj, myślę, ich pokolenie nie jest samo w stanie wygrać z Kaczyńskim. A ja nie chciałbym budować bez nich Polski takiej...

 • Białystok: Żalek deklaruje budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego z aquaparkiem

  Do tematu dużych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w mieście wrócił w poniedziałek podczas swojej kampanii kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku Jacek Żalek. Zadeklarował budowę m.in. kompleksu z aquaparkiem i basenem o wymiarach olimpijskich.

 • ...doktorze, moja żona złapała kompleks niższości. Co robić, żeby jej to nie przeszło?" Znacie? No pewnie że znacie. I co?

 • Kompleks Włodarz. Nowa odsłona

  ...​Czy kompleks Włodarz kryje zamaskowane w 1945 roku sztolnie? Czy były to obiekty ukończone pod względem żelbetowej obudowy, kanalizacji, wentylacji i ogrzewania?

 • Szwedzi mają kompleks Polski

  Szwecja cierpi na polski kompleks. Tak twierdzi komentator prestiżowego dziennika sztokholmskiego ”Svenska Dagbladet”. Rolf Gustavsson uważa, ze w szwedzkich ocenach Polski wyczuwa się ślady dawnej przewagi nad biednym krajem pogrążonym w chaosie oraz nowe poczucie niższości wobec państwa stającego się poważniejszym niż Szwecja aktorem na europejskiej scenie.

 • Nowoczesny kompleks sportowy na Ogrodach

  ..."Moje boisko-Orlik 2012" to rządowo-samorządowy program budowy kompleksów sportowych umożliwiających uprawianie szeregu dyscyplin sportowych (piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis ziemny).

 • Powstał Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie". W jego skład weszło nadleśnictwo Stuposiany oraz częściowo nadleśnictwa Cisna i Lutowiska - poinformował w poniedziałek Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie.

 • Kompleks słowacki

  Rudolf Chmel kreśli w "Kompleksie słowackim" wielkie koło środkowoeuropejskiej tożsamości. I choć cyrkiel wbija gdzieś na Słowacji, to schemat tego okręgu, zamykającego wewnątrz historię, literaturę, stereotypy, można zastosować w innych zakątkach regionu.

 • Tunel do hitlerowskiego bunkra? Nieznany kompleks odkryto w Czechach

  ...​Tunel prowadzący prawdopodobnie do hitlerowskiego bunkra odkryli w Rychnowie koło Jablonca w Czechach tamtejsi eksploratorzy. Nieznany kompleks znajduje się niespełna trzydzieści kilometrów od polskiej granicy. Pod ziemią może być bunkier, w którym testowano komponenty do produkcji urządzeń wojskowych. Miał to być jeden z najnowocześniejszych ośrodków naukowych.

Wideo na temat: kompleks polski
 • PWPW Reduta Powstania Warszawskiego

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przy ulicy Sanguszki to symbol i świadek historii Powstania Warszawskiego. Olbrzymi, żelbetowy kompleks zbudowany w latach dwudziestych według projektu architekta Antoniego Dygata, przez blisko miesiąc stawiał czoła atakom tysięcy niemieckich żołnierzy. Był symbolem bohaterskiego oporu, jedną z redut Powstania Warszawskiego. Juliusz Kulesza, jeden

 • "Igrzyska i Trynkiewicz"

  „Rzeczpospolita” zapowiada emocje od samego początku, bo po dzisiejszej wieczornej ceremonii otwarcia już jutro biegnie Justyna Kowalczyk, a w niedzielę - konkurs skoków, gdzie liczymy nie tylko przecież na Kamila Stocha. W „Polsce The Times” cały pakiet tekstów o igrzyskach, między innymi o leczeniu olimpiadą rosyjskich kompleksów i o paradoksie - igrzyska nie muszą wcale wzmocnić prezydenta

Dyskusje na temat: kompleks polski