• Informacje na temat:

  kompozycja

Artykuły na temat: kompozycja
 • "Kompozycja w słońcu" w Teatrze Miejskim w Gdyni

  W dniach 9. - 12. października (czwartek-niedziela) o godz. 19.00 odbędą się spektakle "Kompozycja w Słońcu" w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

 • Gwiezdne kompozycje w Toruniu

  Dziś o godz. 17. w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii koncert kompozytorski "Musicosmos". Wykonane zostaną kameralne dzieła artystów skupionych w kujawsko-pomorskim oddziale Związku Kompozytorów Polskich.

 • Około 20 kompozycji lalkowych postaci z baśni Hansa Christiana Andersena będzie można oglądać od 1 grudnia do końca stycznia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 • Nieznana kompozycja Mozarta ujrzała światło dzienne

  W Salzburgu odbyła się wyjątkowa premiera muzyczna. W domu rodzinnym Wolfganga Amadeusza Mozarta zaprezentowano jego, nieznaną dotąd, kompozycję na fortepian. Utwór na oryginalnym instrumencie kompozytora zagrał austriacki klawikordzista Florian Birsak.

 • Kompozycje bytomianina - Adama Wesołowskiego, zabrzmią 16 sierpnia podczas koncertu "Muzyka (Nie) Poważna - Stanisław Soyka & Orkiestra, który odbędzie się w ramach 46. Festiwalu im. Kiepury w Krynicy Zdroju.

 • Opera, kompozycje Lutosławskiego na 52. Festiwalu w Łańcucie

  Opera "Traviata" Giuseppe Verdiego, kompozycje Witolda Lutosławskiego, czy muzyka dawna, znajdą się w programie 52. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Impreza, podczas której melomanii będą mogli usłyszeć różnorodne style i gatunki muzyczne, odbędzie się od 17 do 25 maja.

 • "Trędowata", "Pianista", "Drakula". Najsłynniejsze kompozycje Kilara

  Zmarł Wojciech Kilar - wybitny kompozytor, twórca muzyki do wielu filmów. Jego kompozycje znane są na całym świecie. Muzykę Wojciecha Kilara można usłyszeć m.in. w "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy, "Pianiście" Romana Polańskiego i "Drakuli" Francisa Forda Coppoli.

 • Emmy 2018 rozdane. Oto laureaci!

  ...nagrodzony statuetką dla najlepszego aktora w tej kategorii. "Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata" zwyciężył w kategorii najlepsza kompozycja muzyczna w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub...

 • Krzysztof Penderecki - ikona światowej muzyki współczesnej

  ..."Polimorfię" określili mianem "hałaśliwego utworu". Z podobnymi ocenami spotkał się rok wcześniej "Tren - ofiarom Hiroszimy" kompozycja na 52 instrumenty smyczkowe. Wprawdzie o utworze napisano, że "brzmi jak...

 • Koncert w Carnegie Hall odwołany z powodu nazistowskiego hymnu

  Koncert, podczas którego publiczność Carnegie Hall miała poznać twórczość laureatów konkursu młodych talentów, wykreślono z niedzielnego programu w atmosferze skandalu. Powodem afery stało się dzieło Jonasa Tarma z Estonii. 9-minutowa kompozycja zawiera dwa 45-sekundowe zapożyczenia. Sporów nie wzbudziło pierwsze z nich - hymn radzieckiej Ukrainy. Nie do zaakceptowania okazało...

Zdjęcia na temat: kompozycja
Wideo na temat: kompozycja
 • Kwietne dywany z 300 tys. tulipanów

  Około 300 tys. główek kolorowych tulipanów tworzy barwne kobierce-kompozycje w Spycimierzu koło Uniejowa w Łódzkiem. Mieszkańcy tej wsi ułożyli z kwiatów m.in. godło Polski, papieski herb i wielkie serce.

 • Największy hit lata plagiatem? Producenci „Blurred lines” pozywają oskarżycieli

  Robin Thicke, Pharrell Williams i T.I. - autorzy największego przeboju lata "Blurred Lines" - zostali pozwani przez rodzinę Marvina Gaye'a i wytwórnię Bridgeport Music, która ma prawa autorskie do piosenek zespołu Funkadelic. Oskarżają ich o podobieństwo melodyczne piosenki "Blurred Lines" do utworów "Got To Give It Up" i "Sexy Ways" Funkadelic . "To nie plagiat. Utwór powstał bez kopiowania cudzych kompozycji" - broni się trójka muzyków, która w odwecie oskarża o zniesławienie tych, którzy...

 • Wieczór wspomnień poświęcony Wisławie Szymborskiej

  "Łatwo pisać o śmierci. O życiu trudniej. Życie ma więcej szczegółów. Nic ogólnego nie ciekawi" - te ostatnie słowa zapisane w notesie Wisławy Szymborskiej zacytował jej sekretarz Michał Rusinek wieczór wspomnień zorganizowano w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK). Wieczór rozpoczął się od archiwalnego nagrania wiersza "Chmury", który czytała Wisława Szymborska. Słowom towarzyszyła muzyka w wykonaniu Tomasza Stańki i Marcina Wasilewskiego. Jazzman zagrał fragment swojej nowej...

Dyskusje na temat: kompozycja