• Informacje na temat:

  kompozycja

Artykuły na temat: kompozycja
 • "Kompozycja w słońcu" w Teatrze Miejskim w Gdyni

  W dniach 9. - 12. października (czwartek-niedziela) o godz. 19.00 odbędą się spektakle "Kompozycja w Słońcu" w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

 • Gwiezdne kompozycje w Toruniu

  Dziś o godz. 17. w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii koncert kompozytorski "Musicosmos". Wykonane zostaną kameralne dzieła artystów skupionych w kujawsko-pomorskim oddziale Związku Kompozytorów Polskich.

 • Około 20 kompozycji lalkowych postaci z baśni Hansa Christiana Andersena będzie można oglądać od 1 grudnia do końca stycznia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 • Nieznana kompozycja Mozarta ujrzała światło dzienne

  W Salzburgu odbyła się wyjątkowa premiera muzyczna. W domu rodzinnym Wolfganga Amadeusza Mozarta zaprezentowano jego, nieznaną dotąd, kompozycję na fortepian. Utwór na oryginalnym instrumencie kompozytora zagrał austriacki klawikordzista Florian Birsak.

 • Kompozycje bytomianina - Adama Wesołowskiego, zabrzmią 16 sierpnia podczas koncertu "Muzyka (Nie) Poważna - Stanisław Soyka & Orkiestra, który odbędzie się w ramach 46. Festiwalu im. Kiepury w Krynicy Zdroju.

 • Opera, kompozycje Lutosławskiego na 52. Festiwalu w Łańcucie

  Opera "Traviata" Giuseppe Verdiego, kompozycje Witolda Lutosławskiego, czy muzyka dawna, znajdą się w programie 52. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Impreza, podczas której melomanii będą mogli usłyszeć różnorodne style i gatunki muzyczne, odbędzie się od 17 do 25 maja.

 • "Trędowata", "Pianista", "Drakula". Najsłynniejsze kompozycje Kilara

  Zmarł Wojciech Kilar - wybitny kompozytor, twórca muzyki do wielu filmów. Jego kompozycje znane są na całym świecie. Muzykę Wojciecha Kilara można usłyszeć m.in. w "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy, "Pianiście" Romana Polańskiego i "Drakuli" Francisa Forda Coppoli.

 • Koncert w Carnegie Hall odwołany z powodu nazistowskiego hymnu

  Koncert, podczas którego publiczność Carnegie Hall miała poznać twórczość laureatów konkursu młodych talentów, wykreślono z niedzielnego programu w atmosferze skandalu. Powodem afery stało się dzieło Jonasa Tarma z Estonii. 9-minutowa kompozycja zawiera dwa 45-sekundowe zapożyczenia. Sporów nie wzbudziło pierwsze z nich - hymn radzieckiej Ukrainy. Nie do zaakceptowania okazało...

 • Festiwal Sacrum Profanum rusza w sobotę w Krakowie

  Koncertem obchodzącego w tym roku 10-lecie prestiżowego islandzkiego kolektywu i wytwórni Bedroom Community rozpocznie się w sobotę w Krakowie tegoroczna, 14. edycja festiwalu Sacrum Profanum 2016. Jak zapowiadają organizatorzy, to wielowątkowa kompozycja XX-wiecznej muzyki nurtu akademickiego, awangardy i indie classical.

 • Świąteczne stroiki upiększą Twój dom! Zobacz, jak je zrobić

  Nieduży stroik świąteczny na wigilijny stół możesz zrobić sam. Na naszym filmie zobaczysz, jak wykonać taką dekorację krok po kroku. Obejrzyj też inne formy stroików na zdjęciach – może któraś kompozycja Cię zainspiruje.

Zdjęcia na temat: kompozycja
Wideo na temat: kompozycja
 • Kwietne dywany z 300 tys. tulipanów

  Około 300 tys. główek kolorowych tulipanów tworzy barwne kobierce-kompozycje w Spycimierzu koło Uniejowa w Łódzkiem. Mieszkańcy tej wsi ułożyli z kwiatów m.in. godło Polski, papieski herb i wielkie serce.

 • Największy hit lata plagiatem? Producenci „Blurred lines” pozywają oskarżycieli

  Robin Thicke, Pharrell Williams i T.I. - autorzy największego przeboju lata "Blurred Lines" - zostali pozwani przez rodzinę Marvina Gaye'a i wytwórnię Bridgeport Music, która ma prawa autorskie do piosenek zespołu Funkadelic. Oskarżają ich o podobieństwo melodyczne piosenki "Blurred Lines" do utworów "Got To Give It Up" i "Sexy Ways" Funkadelic . "To nie plagiat. Utwór powstał bez kopiowania cudzych kompozycji" - broni się trójka muzyków, która w odwecie oskarża o zniesławienie tych, którzy...

 • Wieczór wspomnień poświęcony Wisławie Szymborskiej

  "Łatwo pisać o śmierci. O życiu trudniej. Życie ma więcej szczegółów. Nic ogólnego nie ciekawi" - te ostatnie słowa zapisane w notesie Wisławy Szymborskiej zacytował jej sekretarz Michał Rusinek wieczór wspomnień zorganizowano w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK). Wieczór rozpoczął się od archiwalnego nagrania wiersza "Chmury", który czytała Wisława Szymborska. Słowom towarzyszyła muzyka w wykonaniu Tomasza Stańki i Marcina Wasilewskiego. Jazzman zagrał fragment swojej nowej...

Dyskusje na temat: kompozycja