• Informacje na temat:

  komunistyczna partia polski

Artykuły na temat: komunistyczna partia polski
 • "Rzeczpospolita": Czy w Polsce może istnieć partia komunistyczna?

  Trwa sądowy spór o Komunistyczna Partię Polski. Istniejące od 2002 roku ugrupowanie m.in. wychwala sowieckiego zbrodniarza Feliksa Dzierżynskiego i kwestionowała sprawstwo Sowietów w Katyniu – czytamy w gazecie.

 • Komorowski gościem chińskiej partii komunistycznej

  Chińskie media głośno komentują fakt, że były prezydent Polski był jednym z dwóch wysokich rangą zagranicznych gości. Oprócz Bronisława Komorowskiego wymieniają byłego szefa parlamentu Indonezji(...) prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz były szef parlamentu Indonezji Setya Novanto. Konferencja poświęcona był m.in. idei "Jednego Pasa i Szlaku". Doroczne spotkanie organizowane jest pod...

 • "NYT": Orban stworzył medialną machinę na wzór komunistycznej propagandy

  "Premier Węgier Viktor Orban zdołał stworzyć w swoim kraju medialną machinę na wzór propagandy z czasów komunistycznych, która uniemożliwia wszelką krytykę czy uczciwe rozliczenie jego prawicowo-nacjonalistycznej rządów" - ocenia we wtorek "New York Times".

 • ONR żąda delegalizacji Partii Razem

  Obóz Narodowo-Radykalny domaga się od prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry delegalizacji Partii Razem z powodu "działalności komunistycznej".

 • Kukiz: Likwidacja JOW-ów to przywracanie komunistycznej ordynacji, zawłaszczanie państwa

  "To jest dążenie do zawłaszczenia absolutnie wszystkiego. Z tego, co wiem nieoficjalnie, to narracja w PiS-ie jest taka, żeby przywrócić troszkę autorytarny, bardziej autorytarny system, żeby wykluczyć poprzednich uczestników życia publicznego" - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 odniósł się w ten sposób do informacji naszego dziennikarza o tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce zlikwidować jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach...

 • Macierewicz o KOR: Założyliśmy, że nie będziemy paktowali z komunistyczną władzą

  ..."Powiedzieliśmy, że nie będziemy paktowali z komunistyczną władzą, będziemy budowali polskie państwo od początku, co ostatecznie kiedyś przywróci nam niepodległość" - mówił Antoni Macierewicz, jeden z założycieli KOR na lekcji historii w Pałacu Prezydenckim.

 • Elbląg usunął pomnik komunistycznego agitatora

  Pomnik Janka Krasickiego, polskiego działacza komunistycznego nie stoi już przed jedną ze szkół w Elblągu. Został rozebrany i przeniesiony do muzeum.

 • Chiny: Zmiany w ścisłym kierownictwie partii

  Nowy skład najwyższego komitetu kierującego Komunistyczną Partią Chin (KPCh) został przedstawiony w środę w Pekinie. Zgodnie z prognozami ekspertów prezydent i jednocześnie sekretarz generalny partii Xi Jinping otoczył się w komitecie swoimi stronnikami.

 • We wtorek tablica upamiętniająca działacza Komunistycznej Partii Polski Juliana Nowickiego (1912-1936) została usunięta z centrum Torunia. Co roku przed tablicą odbywały się manifestacje pierwszomajowe.

 • ​Trzeba zdelegalizować partie naruszające Konstytucję RP

  ...dyskusję na o potrzebie zdelegalizowania Komunistycznej Partii Polski oraz pokrewnych jej ideowo ugrupowań.

Dyskusje na temat: komunistyczna partia polski