• Informacje na temat:

  komunizm w polsce

Artykuły na temat: komunizm w polsce
 • ​Dobić komunizm!

  ...literacka często nie nadąża za faktami o Polsce po roku 1989, skrywanymi pod grubą, tłumiącą warstwą przemilczeń i przeinaczeń. Tak jest właśnie z historiami głośnych politycznych mordów u zarania III RP...

 • Błaszczak: Tydzień temu w Polsce skończył się komunizm

  ..."Można powiedzieć, że w momencie podpisania ustaw o SN i KRS skończył się w Polsce komunizm, bo wymiar sprawiedliwości wyszedł z tego okresu de facto bez zmian" - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 • Zakaz propagowania komunizmu. Jest podpis prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę o zakazie propagowania komunizmu. Samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub propagujące go.

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zakazie propagowania komunizmu

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zakazie propagowania komunizmu. Samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub propagujące go.

 • Jacek Sasin: "W Polsce nie doszło do ostatecznego zerwania z komunizmem"

  ...pewności, że Wałęsa zerwał współpracę z SB. Historyk uważa, że w Polsce nie doszło do ostatecznego zerwania z komunizmem.

 • Leszek Miller: Komunizm został obalony? Jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji

  ..."Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji. Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron" – mówi Gość Krzysztofa(...) został dokładnie zrealizowany". Komentując słowa szefa MON, że "komunizm cały czas trwa i 1992 rok jest konsekwencją tego, co było w 1989", Miller stwierdza: "Antoni Macierewicz mówi różne rzeczy. W jego...

 • Istnieje związek między środowiskami, które instalowały w Polsce komunizm, a częścią tych środowisk, które dzisiaj krytykują rządy Zjednoczonej Prawicy - mówi Jarosław Gowin, broniąc tezy wygłoszonej przez Jarosława Kaczyńskiego.

 • Maria Kiszczak: To mój mąż, a nie Wałęsa obalił komunizm

  Wdowa po generale Czesławie Kiszczaku najpierw przepraszała Lecha Wałęsę za to, "co mu zrobiła", a teraz poddaje w wątpliwość jego zasługi dla kraju. "To mój mąż, a nie Wałęsa obalił komunizm i przyczynił się do budowy demokracji w Polsce" - stwierdziła w wywiadzie dla "Super Expressu".

 • Prezes IPN: Żadna dyktatura nie została w pełni rozliczona, nie tylko komunizm

  ..."W Polsce oskarżono więcej sprawców niż we wszystkich pozostałych krajach postkomunistycznych razem wziętych" - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Łukasz Kamiński. "Spójrzmy na fakty, a one są takie, że żadna dyktatura nie została w pełni rozliczona, nie tylko komunizm" - podkreśla.

 • PiS: 4 czerwca wrócił do Polski komunizm

  Do Polski wrócił przedwczoraj komunizm - twierdzi Prawo i Sprawiedliwość. Zadaniem PiS, dowodem na to jest usunięcie wczoraj w nocy z Sejmu grupy protestujących przeciwników farm wiatrowych. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak domaga się wyjaśnień od marszałek Sejmu Ewy Kopacz oraz od ministra spraw wewnętrznych, w sprawie jak powiedział "autorów tej haniebnej akcji". Kancelaria...

Zdjęcia na temat: komunizm w polsce
Wideo na temat: komunizm w polsce
 • Tak po 25 latach wygląda Okrągły Stół

  6 lutego 1989 r., zapoczątkowały upadek komunizmu i przemiany polityczne w Polsce. Negocjacje trwały do 5 kwietnia 1989 r. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz Kościoła. Negocjowano możliwe do przyjęcia przez obie strony zasady demokratyzacji ustroju społecznego oraz naprawy systemu gospodarczego w Polsce.

 • Gowin: Wierzę w uczciwość Tuska. Liczenie głosów to chwyt wyborczy

  "Wierzę w uczciwość Tuska. Nie mam wątpliwości, że wszystkie wybory w Polsce, po upadku komunizmu miały uczciwy przebieg. Zapowiedź liczenia głosów to przedwyborczy chwyt" - tłumaczy Jarosław Gowin, lider Polski Razem w Kontrwywiadzie RMF FM i zapowiada, że jego partia tego robić nie będzie. "W wyborach do PE spodziewam się frekwencji w okolicach 20 proc. Przy takiej frekwencji wszystko jest

Dyskusje na temat: komunizm w polsce