• Informacje na temat:

  konczałowski

Artykuły na temat: konczałowski
 • Michał Anioł bohaterem nowego filmu Konczałowskiego. Ruszyły zdjęcia

  Rosyjski reżyser i scenarzysta Andriej Konczałowski rozpoczął we Włoszech zdjęcia do swojego nowego filmu. Jego głównym bohaterem będzie Michał Anioł - renesansowy artysta i rzeźbiarz. Obraz został zatytułowany "Monstrum. Wizje". Jego premierę zaplanowano na 2018 r.

 • Mistrzowska lekcja z Konczałowskim

  Gość specjalny 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" Andriej Konczałowski poprowadzi masterclass z udziałem publiczności w warszawskiej Kinotece. Reżyser jest twórcą m.in. nagrodzonej w Cannes "Syberiady", filmu "Historia Asi Klaczinej, która kochała, lecz za mąż nie wyszła" wyróżnionego na festiwalu w Berlinie oraz "Kochanków Marii" z Nastassją Kinski.

 • Konczałowski gościem festiwalu "Sputnik nad Polską"

  Publiczność 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" będzie miała okazję zapoznać się z twórczością wybitnego rosyjskiego reżysera Andrieja Konczałowskiego. Organizatorzy przewidzieli również otwarte dla publiczności spotkanie z twórcą.

 • Dom Wariatów

  Dziedziniec Sztuki Strego Browaru zaprasza dziś na film Andrieja Konczałowskiego Dom wariatów: fascynujący obraz szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych, do którego wkroczyła wojna rosyjsko - czeczeńska.

 • Wizyta wybitnego reżysera Andrieja Konczałowskiego oraz pokazy nagrodzonego tegorocznym Złotym Lwem w Wenecji dramatu "Faust" Aleksandra Sokurowa są w programie 5. edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Impreza rozpocznie się w czwartek w Warszawie.

 • Pokaz najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Pokłosie" z udziałem jego twórców, otworzy w piątek wieczorem w łódzkim kinie Bałtyk 17. Forum Kina Europejskiego "Cinergia". Gośćmi Forum mają być znakomici reżyserzy Andriej Konczałowski oraz Ulrich Seidl.

 • Znakomity rosyjski reżyser Andriej Konczałowski, austriacki reżyser Ulrich Seidl i aktorka Margarethe Tiesel przyjadą do Łodzi na 17. Forum Kina Europejskiego "Cinergia", które odbędzie się w dniach 9-16 listopada.

 • Rosyjscy kosmonauci gośćmi "Sputnika"

  Wybitni rosyjscy reżyserzy Andriej Konczałowski i Andriej Smirnow oraz kosmonauci Aleksiej Leonow i Jurij Baturin będą gośćmi 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską", który w dniach 17-27 listopada odbędzie się w Warszawie.

 • Wizyta wybitnego reżysera Andrieja Konczałowskiego oraz pokazy nagrodzonego w tym roku Złotym Lwem w Wenecji dramatu "Faust" Aleksandra Sokurowa - takie atrakcje znalazły się w programie piątej edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Impreza rozpocznie się jutro w Warszawie.

 • Władimir Putin spóźnił się godzinę na audiencję u papieża

  Konczałowskiego o Michale Aniele. Papież wręczył Putinowi akwarelę i medalion z okazji stulecia zakończenia I wojny światowej. Dziękuję za poświęcony mi czas i za bardzo treściwą i interesującą przemowę(...) rosyjski przywódca wręczył papieżowi album z czarno-białymi fotografiami oraz DVD z filmem Konczałowskiego, nakręconym we Włoszech. To jeden z naszych najsłynniejszych reżyserów, mieszkał we Włoszech...

Dyskusje na temat: konczałowski
 • Re: Władimir Putin chce uprościć przepisy wizowe dla turystów

  Była walka bokserska Kliczko - Powietkin w Moskwie... Andrzj Kostyra komentator sportowy. Kamera pokazuje publiczność - "o jest i reżyser Konczałowski.... " Tak , w sumie chyba zalicza się (Kostyra) do elity społecznej... To nie był Andriej Konczałowskij tylko Nikita Michałkow.... Drobana różnica? I tyle społeczeństwo polskie wie o Rosji.. coś tam wie ale tak naprawdę to.. Jak chcę się

 • Re: Ukraina: Ostrzał artyleryjski Doniecka

  Konczałowski komentuje wstrząsające statystyki i fakty. Rosja w oparciu o szereg wskaźników nie znajduje się w Europie i nawet nie w Azji – pisze w artykule opublikowanym przez AdMe.ru. Korupcja, średnia długość życia, poziom wydatków inwestycyjnych na naukę sytuują Rosję w Afryce! – uważa Konczałowski i dodaje: „Powiem więcej. To nie my powinniśmy się obrazić za podobne porównanie, a Afrykanie

 • Re: Rosyjska prasa: Majdan to krach dla Ukrainy

  jesteś w błędzie niedużym ale jednak, sztuka rosyjska w okresie socrealizmu ulegała silnym wpływom politycznym ale muzyka rosyjska się jeszcze jako tako wybroniła, Prokofiew Szostakowicz i wielu innych wspaniałych twórców to twórcy radzieccy jakby nie patrzeć. Z dziedziny kina zawsze wybija się na pierwszy rzut Eisenstein, ale czy Konczałowski był żydem? pisarze radzieccy też nie nie wszyscy byli

 • Re: Kolejny dramat na Ukrainie. Aktywista zakatowany na śmierć

  Andriej Konczałowski, znany reżyser o Rosji (do której zmierza Ukraina): Śmiertelność w Rosji. W ciągu minionych 20 lat w Rosji umarło ponad 7 milionów Rosjan. Ten wskaźnik jest u nas wyższy, niż w Brazylii i Turcji o 50%, a w porównaniu z Europą kilkakrotnie wyższy. Co roku Rosja traci tyle ludności, ile mieszka dziś w Obwodzie Pskowskim, lub w dużym mieście o takich rozmiarach, jak Krasnodar