• Informacje na temat:

  konfederacja

Artykuły na temat: konfederacja
 • ...​Konfederacja barska została zawiązana 29 lutego 1768 r. Jej celem była obrona katolicyzmu i "złotej wolności szlacheckiej".

 • ...​Konfederacja warszawska to określenie uchwały podjętej przez sejm konwokacyjny w 1573 r. Uchwała ta gwarantowała szlachcie swobodę religijną.

 • Konfederacja targowicka została zawiązana 27 kwietnia 1792 r. w celu obalenia Konstytucji 3 maja i przywrócenia złotej wolności szlacheckiej.

 • Europejska Konfederacja Dużych Rodzin nagrodziła polski rząd

  ...rodzicielstwa oraz stworzenia warunków zachęcających do podejmowania decyzji o rodzicielstwie - mówiła minister Rafalska na VIII Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Rydze. Europejska Konfederacja Dużych...

 • Konfederacja Lewiatan: Związkowcy i cyniczni politycy oszukują górników

  ..."Przez lata związkowcy nie zgadzali się na uzależnienie wynagrodzeń górników od wyników finansowych kopalń. W efekcie płace i koszty wydobycia węgla rosły nawet wtedy, kiedy jego cena spadała, co doprowadziło Kompanię Węglową na skraj bankructwa. Winą należy również obciążyć kolejne rządy, którym nie starczyło determinacji do wprowadzenia niezbędnych zmian" - uważa Konfederacja Lewiatan. Jak...

 • Demonstranci obalili pomnik żołnierzy Konfederacji

  Blisko stuletni pomnik żołnierzy Konfederacji obalili w poniedziałek (czasu miejscowego) uczestnicy antyrasistowskiej demonstracji w Durham w stanie Karolina Północna, zorganizowanej w proteście wobec niedawnego wiecu białych nacjonalistów w Wirginii.

 • ...ogólnikowości konfederacja warszawska stworzyła prawne zabezpieczenie dla protestantyzmu polskiego i była pierwszym w Europie aktem szerokiej tolerancji. Jest uznawana za początek gwarantowanej prawnie wolności religijnej. Konfederacja warszawska sprawiła, że XVI-wieczna Polska zyskała w Europie miano "azylu heretyków", a u dzisiejszych badaczy "państwa bez stosów". W kraju znajdowali...

 • Piłkarze z Niemiec zdobyli Puchar Konfederacji FIFA

  ​Piłkarska reprezentacja Niemiec, mistrz świata z 2014 roku, zdobyła Puchar Konfederacji FIFA po raz pierwszy w historii. W finale podopieczni selekcjonera Joachima Loewa pokonali mistrza Ameryki Południowej Chile 1:0 (1:0).

 • Puchar Konfederacji FIFA. Portugalia zajęła trzecie miejsce

  ​Portugalia wygrała z Meksykiem po dogrywce 2:1 (1:1, 0:0) w rozegranym w Moskwie meczu o trzecie miejsce piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Zwycięskiego gola strzelił w 104. minucie z rzutu karnego Adrien Silva.

 • Puchar Konfederacji FIFA: Kolejna zmiana murawy w Sankt Petersburgu

  ​Rosyjscy organizatorzy Pucharu Konfederacji FIFA zdecydowali się wymienić murawę na stadionie w Sankt Petersburgu. W krótkim czasie będzie to już trzecia nawierzchnia na obiekcie, który został wybudowany na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Zdjęcia na temat: konfederacja
Wideo na temat: konfederacja
 • Runął dachu stadionu w Brazylii, jednej z aren mundialu

  Zawalił się fragment dachu stadionu Arena Fonte Nova w mieście Salvador na północnym-wschodzie Brazylii. Konstrukcja nie wytrzymała naporu wody. Robotnicy odpompowali wodę z dachu, by ochronić przed zawaleniem kolejne jego fragmenty. Na tym obiekcie w czerwcu zostaną rozegrane mecze Pucharu Konfederacji. To próba generalna przed mistrzostwami świata w 2014 r.

 • W piątek odbędzie się strajk ostrzegawczy na kolei

  Rozmowy kolejowych związkowców z przedstawicielami PKP nie przyniosły rezultatu - szef Konfederacji Kolejarskich Związkow Zawodowych Leszek Miętek potwierdził, że zapowiadany na 25 stycznia strajk się odbędzie. Dodał, że pracodawcy nie chcieli zgodzić się na przedłużenie ulg dla pracowników kolei na czas kontynuacji negocjacji. Kolejarze walczą mi.in. o prawo do darmowych przejazdów pierwszą klasą i wyższe emerytury.

 • Demonstracja Solidarności i OPZZ przed kancelarią premiera

  Przed kancelarią premiera odbyła się wspólna manifestacja Solidarności i OPZZ. Kilka tysięcy protestujących domagało się m.in. stabilnego zatrudnienia, podwyżki płacy minimalnej i kwot uprawniających do zasiłków rodzinnych oraz pomocy społecznej. Protest był częścią Europejskiego Dnia Akcji, zorganizowanego w całej Unii przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych.

Dyskusje na temat: konfederacja