• Informacje na temat:

  konfederacja warszawska

Artykuły na temat: konfederacja warszawska
 • ...​Konfederacja warszawska to określenie uchwały podjętej przez sejm konwokacyjny w 1573 r. Uchwała ta gwarantowała szlachcie swobodę religijną.

 • Odpowiedź Konfederacji na kartę LGBT+

  ..."Nie miejmy złudzeń - tęczowi dewianci wyciągają ręce po polskie dzieci" - oświadczył prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie. Przekonywał, że poprzez wprowadzenie zapisów Karty Polskiej Rodziny Konfederacja chce "zabezpieczyć prawo Polaków, dzieci i młodzieży do normalnego, spokojnego wychowywania przez rodziców i w duchu wartości, które ci rodzice...

 • ...ogólnikowości konfederacja warszawska stworzyła prawne zabezpieczenie dla protestantyzmu polskiego i była pierwszym w Europie aktem szerokiej tolerancji. Jest uznawana za początek gwarantowanej prawnie wolności religijnej. Konfederacja warszawska sprawiła, że XVI-wieczna Polska zyskała w Europie miano "azylu heretyków", a u dzisiejszych badaczy "państwa bez stosów". W kraju znajdowali...

 • Warszawski ratusz: Jeżeli zostanie naruszone prawo, rozwiążemy manifestację

  Królewskim odbędzie się organizowane przez Kancelarię Premiera spotkanie szefów rządów państw Unii Europejskiej. W niedzielę przewodniczący koła poselskiego Konfederacja Jacek Wilk przekazał na Twitterze(...) w UE przez wystawiającą listy w wyborach do PE koalicję Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, Młodzież Wszechpolską i stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Demonstrujący od godz. 13 będą się...

 • Zmarł słynny warszawski adwokat Maciej Dubois

  W wieku niespełna 83 lat zmarł adwokat Maciej Dubois, jeden z największych autorytetów polskiej palestry. W PRL-u bronił oskarżonych w procesach politycznych, był wieloletnim dziekanem warszawskiej izby adwokackiej.

 • Chwedoruk: PiS buduje "konfederację niezadowolonych"

  Prawo i Sprawiedliwość chce stać się głosem niezadowolonych z rządów koalicji PO-PSL. Zdaniem politologa, dr. Rafała Chwedoruka z Uniwersytetu Warszawskiego, właśnie dlatego PiS zaprezentował dziś socjalny program gospodarczy.

 • "Puls Biznesu": Kaja Godek straciła fotel w radzie nadzorczej

  Kaja Godek, znana z działalności antyaborcyjnej, a ostatnio z kandydowania do PE z list Konfederacji, nie zasiada już w radzie nadzorczej państwowych Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM - informuje "Puls Biznesu".

 • Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

  11. listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się III Koncert Niepodległości. Publiczność usłyszy współczesne aranżacje kanonów polskiej pieśni patriotycznej, które sięgają do współczesnych form wyrazu, takich jak jazz, etno, rock alternatywny, muzyka instrumentalna, symfoniczna, a nawet rap.

 • Warszawa: Prezydent zakazał zgromadzeń publicznych planowanych 1 maja

  Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał organizacji publicznych zgromadzeń, które zaplanowano 1 maja. Jednym z nich miał być Marsz Suwerenności zorganizowany przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wieczór wyborczy na żywo

  Według sondażowych wyników wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,1 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 38,4 proc. Wiosna otrzymała 6,7 proc. głosów, Konfederacja - 6,2 proc. Pod progiem wyborczym znaleźli się: Kukiz'15 z wynikiem 3,8 proc. oraz Lewica Razem z 1,4 proc.

Zdjęcia na temat: konfederacja warszawska
Dyskusje na temat: konfederacja warszawska