• Informacje na temat:

  konferencja paryska

Artykuły na temat: konferencja paryska
 • Konferencja ws. Holokaustu. Francja wzywa polskie władze do odcięcia się od incydentów

  Francuski rząd wezwał w piątek polskie władze do publicznego zdystansowania się od - jak je określono - "wysoce godnych ubolewania antysemickich zakłóceń" podczas niedawnej międzynarodowej konferencji w Paryżu pt. "Nowa polska szkoła historii Holokaustu".

 • Jest projekt porozumienia końcowego na konferencji klimatycznej w Paryżu

  ​Jest projekt porozumienia końcowego na konferencji klimatycznej w Paryżu. Tę wcześniej nieoficjalną informację potwierdziły źródła w Pałacu Elizejskim. Dokument będzie przedstawiony ministrom o 11.30, po przetłumaczeniu na sześć oficjalnych języków ONZ. By uznać projekt za porozumienie kończące paryską konferencję klimatyczną, musi być przyjęty i podpisany przez uczestników - w sumie ponad 190 państw.

 • Paryska aktorka jest w ciąży z prezydentem Hollandem?

  Romans Francois Hollande’a z paryską aktorką Julie Gayet trwa już prawie półtora roku - ujawniają nadsekwańskie media. Hollande miał się zacząć spotykać z kobietą wkrótce po objęciu urzędu prezydenta w 2012 roku. W internecie pojawiły się nawet pogłoski, że Gayet jest w ciąży z prezydentem.

 • Spektakl Jana Klaty "Transfer!" można oglądać do soboty podczas trwającego w stolicy Francji festiwalu kulturalnego "Paryska Jesień". Traktujące o losach polskich i niemieckich przesiedleńców przedstawienie przychylnie przyjęli francuscy recenzenci.

 • ...internautów protestowały przeciw temu, że na obrady e-G8 w Paryżu nie zaproszono przedstawicieli "społeczeństwa obywatelskiego". Według stowarzyszenia La Quadrature du Net, konferencja paryska jest(...)Ta odbywająca się po raz pierwszy konferencja, zwołana z inicjatywy prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, zgromadziła ponad 1000 osób, w tym "rekiny" światowego e-biznesu. Na szczyt e-G8 przybyli...

 • Notre Dame po pożarze. Ogień został zaprószony przez przypadek

  Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Przesłuchano też robotników, którzy prowadzili prace na dachu katedry. Jak podali śledczy, ogień został prawdopodobnie zaprószony przypadkowo. Około godziny 3 ogień udało się opanować, we wtorek został on całkowicie ugaszony. W orędziu do narodu prezydent Francji Emmanuel Macron...

 • Starcia przed szczytem klimatycznym. 317 zatrzymanych

  ...317 osób zatrzymała francuska policja podczas niedzielnych demonstracji obrońców środowiska w Paryżu przed konferencją klimatyczną COP21 - poinformowała w poniedziałek paryska prefektura.

 • Sąd nakazał wznowić utrzymywanie przy życiu Vincenta Lamberta

  Paryski sąd apelacyjny nakazał wznowienie mechanicznego odżywiania i nawadniania pozostającego od lat w stanie wegetatywnym Vincenta Lamberta, którego w poniedziałek odłączono od służącej do tego aparatury.

 • Zakończona w sobotę dwudniowa paryska konferencja w sprawie ratowania środowiska naturalnego zaapelowała o powołanie "prawdziwej organizacji międzynarodowej", która wzięłaby na siebie koordynowanie podejmowanych w tym celu międzynarodowych wysiłków.

 • Francuska prokuratura: 129 ofiar, 352 osoby ranne

  Jak poinformowała paryska prokuratura liczba ofiar zamachów w Paryżu wzrosła do 129 osób. - Mamy do czynienia z koordynacją trzech zespołów terrorystów, którzy są sprawcami tego barbarzyństwa - powiedział prokurator Francois Molins podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Dyskusje na temat: konferencja paryska