• Informacje na temat:

  konferencja teherańska

Artykuły na temat: konferencja teherańska
 • Teherańskie biuro Shirin Ebadi zamknięte

  Irańskie służby zamknęły w Teheranie biuro organizacji obrony praw człowieka, prowadzonej przez laureatkę pokojowej Nagrody Nobla Shirin Ebadi. W uzasadnieniu decyzji o zamknięciu poinfomowano, że instytucja miała być zaangażowana w "nielegalną działalność".

 • Teherańskie biuro Shirin Ebadi zamknięte

  Irańskie służby zamknęły w Teheranie biuro organizacji obrony praw człowieka, prowadzonej przez laureatkę pokojowej Nagrody Nobla Shirin Ebadi. W uzasadnieniu decyzji o zamknięciu poinfomowano, że instytucja miała być zaangażowana w "nielegalną działalność".

 • Zmarł legendarny radziecki szpieg

  Legendarny szpieg z czasów ZSRR Gework Wartanian zmarł w Moskwie w wieku 87 lat - podały w środę rosyjskie media. Do historii służb wywiadowczych przeszedł jako członek grupy szpiegowskiej, która udaremniła zamach na uczestników konferencji teherańskiej w 1943 roku.

 • Zmarł legendarny radziecki szpieg

  Legendarny szpieg z czasów ZSRR Gework Wartanian zmarł w Moskwie w wieku 87 lat - podały rosyjskie media. Do historii służb wywiadowczych przeszedł jako członek grupy szpiegowskiej, która udaremniła zamach na uczestników konferencji teherańskiej w 1943 roku, czyli Józefa Stalina, Franklina Roosevelta i Winstona Churchilla.

 • Posłuchajmy głosu "nowych graczy"

  Już czas, by w debatach dotyczących międzynarodowej polityki słyszalny był głos krajów rozwijających się, i by mogły one podejmować decyzje wspólnie z mocarstwami - pisze w "New York Timesie" brazylijski minister spraw zagranicznych, Celso Amorim.

 • 70 lat temu wyzwolono Wilno

  70 lat temu, 13 lipca 1944 r., oddziały Armii Krajowej, wspólnie z Armią Czerwoną, wyzwoliły Wilno spod okupacji niemieckiej. Walkami Polacy zwieńczyli operację "Ostra Brama", która zakładała zaskoczenie Niemców, zajęcie miasta i niedopuszczenie do jego zniszczenia.

 • Piąte koło u aliantów

  Roosevelt i Churchill podejmowali próby własnej gry ze Stalinem. Ale to właśnie Stalin zrealizował to, co chciał.

 • Tajna historia kontaktów Waszyngtonu z Bractwem Muzułmańskim

  ...swoich celów; za każdym razem też - co prawdopodobnie nie zaskakuje - jedyną stroną, która odnosiła wyraźną korzyść z tych układów, było samo Bractwo. Quasi-konferencja Jak to możliwe, że Amerykanie są(...) z Zachodu. Poczynając od 2005 r., Departament Stanu zaczął zabiegać o względy Bractwa. Dla przykładu: w 2006 r. w Brukseli została zorganizowana wspólna konferencja europejskich Braci Muzułmanów...

 • Brytyjczycy wracają do domu. 15 marynarzy, przetrzymywanych przez dwa tygodnie przez Iran, odlecieło rano do Londynu z lotniska w Teheranie.

Dyskusje na temat: konferencja teherańska
 • Re: Rosja przygotowuje sankcje przeciwko Polsce

  . Konferencja teherańska tez sie kłania.

 • Re: Defence24: Moskwa przygotowuje konflikt hybrydowy z Wilnem. Wykorzysta litewskich Polaków?

  Żeligowskiego 1938 – nawiązanie stosunków dyplomatycznych 1939 – pakt Ribbentrop-Mołotow 1943 – konferencja teherańska – ustalenie przez wielką trójkę zasięgu wpływów sowieckich w Europie Środkowej

 • Re: 67 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie

  i obrony przed nadciągającymi Rosjanami. Daty: - Konferencja teherańska - grudzień 1943 r. - Manifest PKWN (oficjalnie Chełm, nie Warszawa!) - 22 lipiec 1944 r. - Powstanie Warszawskie - 1 sierpień 1944 r.

 • Re: Sojusz Churchilla ze Stalinem - biesiada na Kremlu

  Konferencja teherańska (28 listopada 1943 - 1 grudnia 1943 roku w Teheranie) – spotkanie przywódców koalicji antyhitlerowskiej (tzw. wielkiej trójki): prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta(...) z hitlerowską III Rzeszą – konferencji wielkiej trójki. Po niej odbyły się jeszcze dwie: konferencja jałtańska (luty 1945) oraz konferencja poczdamska (lipiec-sierpień 1945).Dokonano podziału krajów

 • Re: "Economist": Obietnice prezydenta USA dla Polski niepokoją Europę

  "W sierpniu 1944 roku Anglia kolejny raz zdradziła Polskę. Nie pomogła powstańcom warszawskim, czego konsekwencją było łagodne przejęcie Polski przez Stalina po II wojnie światowej. Kolejne zdrady to konferencja teherańska i Jałta. Do zdradzieckich sojuszników oficjalnie dołączyła USA, która wspólnie z Anglią i ZSRR skazała Polskę na 45 lat okupacji. Kolejna zdrada to zniszczenie pierwszej