• Informacje na temat:

  konferencje wielkiej trójki

Artykuły na temat: konferencje wielkiej trójki
 • ​Poczdam 1945: Wielka Trójka

  ...r. wybrali Churchilla najwybitniejszym Brytyjczykiem wszechczasów. Chociaż zatem wypadł z poczdamskiego ringu przed ostatnią rundą, jako jedyny z Wielkiej Trójki zapisał się w historii swojego kraju(...) broni nuklearnej - miał nadejść tuż po zakończeniu spotkania Wielkiej Trójki. Fiaska sowieckiej wielkiej strategii w Europie (Stalin musiał zadowolić się jedynie wschodnią, uboższą i wyniszczoną...

 • ...​Konferencja w Jałcie trwała od 4 do 11 lutego 1945 r. Była kolejnym spotkaniem tzw. Wielkiej Trójki: Józefa Stalina-przywódcy ZSRR, Winstona Churchilla - premiera Wielkiej Brytanii oraz Franklina Delano Roosevelta-prezydenta USA, które miało na celu ustalenie kształtu Europy po wojnie.

 • Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  .... "Szczególnie dziękuję tym, którzy byli w małych miejscowościach, w Polsce lokalnej, bo tam trzeba wielkiej odwagi żeby wyjść na protest" - mówił. Dziękował też prezydentowi Andrzejowi Dudzie za...

 • ...​Konferencja w Teheranie była pierwszą konferencją tzw. wielkiej trójki mającą na celu zadecydowanie o dalszych losach Europy i świata po II wojnie światowej. Odbyła się w dniach 28 listopada - 1 grudnia 1943 r.

 • 72 lata temu rozpoczęła się konferencja w Jałcie

  ...​Rozpoczęta 4 lutego 1945 roku w Jałcie konferencja Wielkiej Trójki, w której wzięli udział Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill, do dziś jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii XX wieku. Obok Stalina, Roosevelta i Churchilla w rozmowach uczestniczyli również ministrowie spraw zagranicznych, szefowie sztabów, oraz liczni doradcy i eksperci reprezentujący...

 • Wielka Brytania: Polacy mogą padać ofiarami niewolnictwa

  ..."Możliwe, że setki Polaków w Wielkiej Brytanii padają co roku ofiarami współczesnego niewolnictwa" - ostrzegli eksperci i aktywiści organizacji pozarządowych. W środę w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Przeciw Niewolnictwu, który ma zwiększyć świadomość zagrożenia.

 • Światową prapremierę Opery Hadriana Filipa Tabędzkiego - "Dzień świra", na podstawie filmu Marka Koterskiego o tym samym tytule, zaprezentuje 29 stycznia Teatr Wielki w Poznaniu.

 • Wielki spadek poparcia dla skrajnej prawicy po morderstwie

  ​Poparcie dla greckiej partii neofaszystowskiej Złota Jutrzenka spadło po zabójstwie lewicowego rapera Pawlosa Fyssasa, który zginął z rąk jednego z jej członków, z ok. 15 proc. do 7,8 proc., jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Ethnos".

 • Wielka Brytania boi się cięcia zasiłków

  ...publiczna w Wielkiej Brytanii naświetla problem, z którym zaczynają się borykać inne wysoko rozwinięte kraje: kto powinien wziąć odpowiedzialność za nadchodzącą falę niedostatku? Jeśli politycy nie(...) czoła. W Wielkiej Brytanii to jest poważna rozterka. Siatka bezpieczeństwa socjalnego była zasadniczą cechą brytyjskiego życia od końca II Wojny Światowej i budowano ją głównie na zapewnianiu podobnych...

 • Procesy norymberskie

  ...​Na konferencji w Poczdamie w 1945 r. państwa wielkiej trojki podjęły decyzję o konieczności ukarania zbrodniarzy hitlerowskich. Ich procesy toczyły się w latach 1945 - 1949 przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze.

Dyskusje na temat: konferencje wielkiej trójki