• Informacje na temat:

  konferencje wielkiej trójki

Artykuły na temat: konferencje wielkiej trójki
 • ​Poczdam 1945: Wielka Trójka

  ...r. wybrali Churchilla najwybitniejszym Brytyjczykiem wszechczasów. Chociaż zatem wypadł z poczdamskiego ringu przed ostatnią rundą, jako jedyny z Wielkiej Trójki zapisał się w historii swojego kraju(...) broni nuklearnej - miał nadejść tuż po zakończeniu spotkania Wielkiej Trójki. Fiaska sowieckiej wielkiej strategii w Europie (Stalin musiał zadowolić się jedynie wschodnią, uboższą i wyniszczoną...

 • ...​Konferencja w Jałcie trwała od 4 do 11 lutego 1945 r. Była kolejnym spotkaniem tzw. Wielkiej Trójki: Józefa Stalina-przywódcy ZSRR, Winstona Churchilla - premiera Wielkiej Brytanii oraz Franklina Delano Roosevelta-prezydenta USA, które miało na celu ustalenie kształtu Europy po wojnie.

 • Konferencja opozycji w Sejmie: Jest zapowiedź współpracy

  .... "Szczególnie dziękuję tym, którzy byli w małych miejscowościach, w Polsce lokalnej, bo tam trzeba wielkiej odwagi żeby wyjść na protest" - mówił. Dziękował też prezydentowi Andrzejowi Dudzie za...

 • ...​Konferencja w Teheranie była pierwszą konferencją tzw. wielkiej trójki mającą na celu zadecydowanie o dalszych losach Europy i świata po II wojnie światowej. Odbyła się w dniach 28 listopada - 1 grudnia 1943 r.

 • 72 lata temu rozpoczęła się konferencja w Jałcie

  ...​Rozpoczęta 4 lutego 1945 roku w Jałcie konferencja Wielkiej Trójki, w której wzięli udział Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill, do dziś jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii XX wieku. Obok Stalina, Roosevelta i Churchilla w rozmowach uczestniczyli również ministrowie spraw zagranicznych, szefowie sztabów, oraz liczni doradcy i eksperci reprezentujący...

 • Wielka Brytania: Polacy mogą padać ofiarami niewolnictwa

  ..."Możliwe, że setki Polaków w Wielkiej Brytanii padają co roku ofiarami współczesnego niewolnictwa" - ostrzegli eksperci i aktywiści organizacji pozarządowych. W środę w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Przeciw Niewolnictwu, który ma zwiększyć świadomość zagrożenia.

 • Światową prapremierę Opery Hadriana Filipa Tabędzkiego - "Dzień świra", na podstawie filmu Marka Koterskiego o tym samym tytule, zaprezentuje 29 stycznia Teatr Wielki w Poznaniu.

 • Wielki spadek poparcia dla skrajnej prawicy po morderstwie

  ​Poparcie dla greckiej partii neofaszystowskiej Złota Jutrzenka spadło po zabójstwie lewicowego rapera Pawlosa Fyssasa, który zginął z rąk jednego z jej członków, z ok. 15 proc. do 7,8 proc., jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Ethnos".

 • Procesy norymberskie

  ...​Na konferencji w Poczdamie w 1945 r. państwa wielkiej trojki podjęły decyzję o konieczności ukarania zbrodniarzy hitlerowskich. Ich procesy toczyły się w latach 1945 - 1949 przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze.

 • Zdrada w Jałcie - refleksje na dziś

  ...70 lat temu rozpoczęła się słynna konferencja międzynarodowa w Jałcie na Krymie. Udział w niej w dniach od 4 do 11 lutego 1945 r. wzięli członkowie "Wielkiej Trójki", czyli premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, prezydent USA Franklin Delano Roosevelt oraz przywódca Związku Radzieckiego, generalissimus Józef Stalin, noszący nie bez powodu przydomek "Krwawy". Konferencja ta miała ogromne...

Dyskusje na temat: konferencje wielkiej trójki