• Informacje na temat:

  konflikt czeczeński

Artykuły na temat: konflikt czeczeński
 • Poroszenko: Siłowego rozwiązania konfliktu w Donbasie nie będzie

  ..."Ukraina nie zdecyduje się na siłowe rozwiązanie konfliktu z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju" - oświadczył w sobotę prezydent Petro Poroszenko. "Żaden ukraiński polityk nie pozwoli, by Donieck przekształcił się w czeczeński Grozny" - zapewnił.

 • Walczył w czeczeńskim oddziale w Syrii. W Warszawie ruszył proces Kyuriego A.

  Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces Czeczena oskarżonego o udział w wojnie w Syrii. Mężczyzna potwierdza, że służył w czeczeńskim oddziale w Syrii, jednak zaprzecza, by był najemnikiem, lub że był związany z Państwem Islamskim. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 • Rosyjską bazę w Syrii ochraniać będzie czeczeński specnaz?

  Chodzi o bataliony "Wostok" (Wschód) i "Zapad" (Zachód), utworzone w 2003 roku, do których przez długi czas rekrutowano żołnierzy głównie narodowości czeczeńskiej - wyjaśniają "Izwiestija". Gazeta(...) Syrii Baszara) el-Asada walczy cały ochotniczy batalion czeczeński" - powiedział gazecie orientalista Leonid Isajew z Wyższej Szkoły Gospodarki (WSE) w Moskwie. Inny ekspert Anton Ławrow zaznacza, że...

 • Rosja wysyła czeczeńskie oddziały do Syrii. Będą pomagać w walce z ISIS

  ..." (Wschód) i "Zapad" (Zachód), utworzone w 2003 roku, do których przez długi czas rekrutowano żołnierzy głównie narodowości czeczeńskiej - wyjaśniają "Izwiestija". Gazeta podaje, że żołnierze tych(...) ochotniczy batalion czeczeński - powiedział gazecie orientalista Leonid Isajew z Wyższej Szkoły Gospodarki (WSE) w Moskwie. Inny ekspert Anton Ławrow zaznacza, że choć oba bataliony mają w Rosji opinię...

 • ...1 listopada 1991 roku parlament wchodzącej w skład Rosji Republiki Czeczeńskiej przyjął deklarację suwerenności, a 12 marca następnego roku ogłosił niepodległość. Takiego separatyzmu nie mogła tolerować Rosja, która straciła właśnie ogromną część swoich ziem (w grudniu 1991 roku rozpadł się ZSRR). Wybuchła wojna.

 • Uczestnicy Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego będą obradować od czwartku pod Warszawą. Wśród gości ma być szef czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmed Zakajew, oskarżony przez Rosjan o terroryzm. Rosja zapowiada wniosek o jego ekstradycję.

 • Europie grozi poważny konflikt z Rosją? "Szykują się na wielką wojnę"

  Rosja szykuje się na wielką wojnę - ocenia znany rosyjski analityk wojskowy Paweł Felgenhauer. Jego zdaniem zaangażowanie Rosji w Syrii oraz napięcie między Moskwą a Ankarą grożą wybuchem poważnego konfliktu, a nawet ogólnoeuropejskiej wojny.

 • Wysoki Komisarz ONZ do spraw uchodźców Ruud Lubbers rozpoczyna dziś trzydniową wizytę w Rosji, by przedyskutować sprawę pomocy dla 150 tysięcy uchodźców czeczeńskich w sąsiedniej Inguszetii. Ludzie ci spędzają trzecią zimę w prowizorycznych obozach.

 • Jurij Felsztinski: To nie moment na wspominanie konfliktów z Ukrainą

  ...- Dobrze znany slogan "za wolność waszą i naszą" dzisiaj odnosi się do Ukrainy. Dla Polski to nie jest moment na wspominanie wołyńskiej masakry i dawnych konfliktów z sąsiadem, ale czas na(...). Zapiski wisielca" i "Trzecia wojna światowa? Bitwa o Ukrainę" rozmawialiśmy o zabójstwie Borysa Niemcowa, wojnie na Ukrainie i zagrożeniu, jakie toczący się za naszą granicą konflikt stwarza dla Polski.

 • ...1 listopada 1991 roku parlament wchodzącej w skład Rosji Republiki Czeczeńskiej przyjął deklarację suwerenności, a 12 marca następnego roku ogłosił niepodległość. Takiego separatyzmu nie mogła(...) zakładników przez czeczeńskich separatystów.

Wideo na temat: konflikt czeczeński
Dyskusje na temat: konflikt czeczeński
 • Re: "Konflikt się skończy, kiedy Putin opuści Kreml"

  2005, 8 marca - Prezydent separatystów czeczeńskich Asłan Maschadow zostaje zabity przez siły rosyjskie we wsi Tołstoj-Jurt 2006, 10 lipca – Osławiony czeczeński przywódca Szamil Basajew, najbardziej poszukiwany człowiek w Rosji, ginie w eksplozji we wsi Jekażewo w Inguszetii 2006, 7 października – W Moskwie zastrzelona zostaje znana krytyk Kremla, dziennikarka Anna Politkowska 2006, 23

 • Re: "Putin zaostrza konflikt w Donbasie, Merkel musi działać"

  Mam nadzieję że przyjdzie do twojego KACAPSKIEGO domu jakiś najemnik (ukraiński albo czeczeński) i wymorduje całą twoją rodzinę ! Ludzie giną a wy kacapskie onuce traktujecie to jak grę w szachy - mordercy ! Mało macie ziemi ??? Agresorzy !!! Nic nie potraficie wyprodukować oprócz wojny !!! Pozdrawiam katSSapskich faszystów stalinowców-putinowców !

 • Re: Ekspert: Ukraina nie ma strategii jak zakończyć konflikt na wschodzie

  " z Rosji, ale też nie mówi się o tym, ze są tam byli ukraińscy milicjanci, pogranicznicy czy żołnierze. Zdarzało się, że całe ukraińskie pododdziały w początkach konfliktu przechodziły wraz ze sprzętem na drugą stronę. A potem wielkie zdziwienie skąd separatyści mają ciężki sprzęt! Powiedzenie, że z Rosji to półprawda. Rosjaninem z krwi i kości to jest tam Motorola, weteran czeczeński.

 • Panie Rafale

  Narescie jakiś głos otwierający oczy, "otwartym" (zwłaszcza na popularne tematy) umysłom. Pieprzenie o klewkach, pedałach i innych bzurach, gdy w tym samym czasie odbywa się holokaust innego narodu, jest obłuda tak bezczelną, że przynajmniej niektórym być może otworzy oczy. Fakt, że konflikt czeczeński trwa juz lata i troche się "znudził" opini publicznej. Dlatego cieszę, się, że są jeszcze tacy

 • hhh, a gdzie nasi mistrzowie forum?

  . Konflikt Rosyjsko-Czeczeński ich nie obchodzi, a pewnie po cichu dopingują Rosję w swoich sentymentach.

 • Zastanawiam się........

  "pokojowej" na Wyspy Brytyjskie? To tam właśnie trwa najdłuższy w nowożytnej historii konflikt pomiędzy narodami, też krwawy, też zagrażający pokojowi w świecie i też z udziałem terrorystów (anglików)Jest ktoś kto się broni i ktoś kto narzuca swoje JA - czyż to nie to samo co w b. Jugosławii albo np. konflikt rosyjsko czeczeński? Przydługawy komentarz kończę słowami: Jest mi bardzo wstyd!!!!!

 • Re: Rosja: Władze zablokowały trzy opozycyjne serwisy internetowe

  i bogate społeczeństwo. A co dziś mają? Kopę oligarchów na czele z Putinem, którzy grabią i wyniszczają kraj i naród w imię własnych zachcianek. Oni mają gdzie dupy wtulić, jak pokazał to konflikt afgański i czeczeński, reszta się nie liczy. Za nich nikt się nie martwi.

 • Słusznie zauważasz

  kolejnych celów poprzez zabicie możliwie największej liczby ludzi. Wygląda wręcz, że rozwiązaniem idealnym dla Rosjan byłby czeczeński Endlösung - wybić wszystkich i zasiać trawę. Nie jest to taktyka(...). Konflikt w Czeczenii nie grozi rozprzestrzenieniem - no to niech tam Czeczenów wyrżną nawet wszystkich. Będzie nawet lepiej - bo zapadnie cisza, jakże kojąca sumienia pacyfistów. Dopiero terror

 • Dedykuję tzw. moralnemu autorytetowi

  znalazły się ciała kobiet i dzieci. Tymczasem od ponad kilku lat trwa nowy konflikt, zapoczątkowany wkroczeniem czeczeńskich oddziałów do Dagestanu i serią zamachów bombowych w Rosji, których(...) rosyjskimi atakami. Na początku konfliktu, 29 października 1999 roku, w pobliżu Groznego zbombardowano konwój czeczeńskiego oddziału Rosyjskiego Czerwonego Krzyża, zabijając prawie 30 osób. Według

 • Re: USA ostrzegają Rosję przed dalszą interwencją na Ukrainie

  Ja pamiętam kiedy Czeczenia ogłosiła niepodległość. Dumny czeczeński naród został przez Rosję nazwany terrorystami a ich kraj w ciągu dwóch wojen zrównany z ziemią. Dziś o ironio terroryści z Ukrainy nazywani są przez Rosjan separatystami. Chyba jeszcze większą ironią jest to że Rosjanie na Ukrainie wspierają terroryzm przy pomocy Czeczenów...To był pierwszy konflikt po 89 roku w którym Rosja