• Informacje na temat:

  konflikt izraelsko palestyński

Artykuły na temat: konflikt izraelsko palestyński
 • Duda: Polska będzie zabiegała, aby konflikt izraelsko-palestyński się rozwiązał

  Polska będzie zabiegała, aby konflikt izraelsko-palestyński się rozwiązał, aby doszło do uspokojenia sytuacji - zadeklarował prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.

 • Kerry: Pokojowe rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego zagrożone

  ...​Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział, że pokojowe rozwiązanie konfliktu między Izraelem i Palestyńczykami, oparte na koncepcji dwóch państw - palestyńskiego i żydowskiego - jest zagrożone.

 • Romney nie wierzy w starania o pokój w konflikcie izraelsko-palestyńskim

  ...musicie przyznać, że ten problem pozostanie nierozwiązany - powiedział o perspektywach pokoju kończącego konflikt izraelsko-palestyński. Wypowiedź Romneya pochodzi z tego samego potajemnego nagrania wideo(...) w sprzeczności z poprzednimi oświadczeniami Romneya i jego krytyką wobec prezydenta Baracka Obamy za to, że nie znalazł rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Ekspert wytknął Romneyowi spadek ambicji...

 • "Takie celowe atakowanie cywilów to terroryzm". Konflikt na forum ONZ

  Izraelsko-palestyński konflikt zdominował czwartkowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku poświęcone Bliskiemu Wschodowi. Obydwie strony przedstawiły diametralnie odmienną ocenę ostatnich wydarzeń.

 • Jerozolima: Powieszony palestyński kierowca

  W Jerozolimie znaleziono powieszonego palestyńskiego kierowcę autobusu. Według policji mężczyzna popełnił samobójstwo, ale jego rodzina twierdzi, że został zabity. W mieście utrzymują się napięcia między ludnością izraelską i palestyńską.

 • Kerry: Obecny etap rozmów izraelsko-palestyńskich jest krytyczny

  Negocjacje izraelsko-palestyńskie są obecnie w krytycznym momencie, choć podczas rozmów w nocy poczyniono postęp - powiedział dziś sekretarz stanu USA John Kerry. - Dialog nadal trwa - zaznaczył.

 • John Kerry chce szczytu izraelsko-palestyńskiego

  Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry chce, aby jeszcze w styczniu doszło w Jordanii do szczytu izraelsko-palestyńskiego - poinformowały w sobotę izraelskie media, powołując się na wiceministra obrony Izraela Danny'ego Danona.

 • ​Kolejny konflikt w Ziemi Świętej

  ...palestyńskim, który - jak się wydawało - odejdzie od terroryzmu i będzie w stanie zakończyć ten konflikt. Niestety, izraelsko-palestyński proces pokojowy, który rozpoczął się w 1991 r., i w którym tak(...) przyszłość? Czy jest możliwe całościowe rozwiązanie konfliktu wykraczające poza chwilowe zawieszenie broni? Niestety, nie w najbliższych latach. Konflikt izraelsko-palestyński jest niezwykle złożony...

 • ...kwestiach izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego. Z drugiej jednak strony pokazało, że nowa administracja amerykańska, nie tak dawno oskarżana o zaniedbywanie spraw bliskowschodnich, nadal(...) sekretarz stanu USA, Colin Powell, aby sprawdzić rzeczywisty przebieg spraw na w regionie. Amerykanie uczestniczyli w zawarciu izraelsko - palestyńskiego rozejmu, ale od chwili jego wejścia w życie...

 • Wojsko izraelskie wkroczyło do palestyńskiego obozu dla uchodźców

  Wojska izraelskie wkroczyły do palestyńskiego obozu dla uchodźców w Ramallah na Zachodnim Brzegu. Palestyńskie ministerstwo zdrowia relacjonuje, że doszło tam do zamieszek, a izraelscy żołnierze strzelali do mieszkańców obozu i rozpylili w ich kierunku gaz łzawiący. 13 Palestyńczyków zostało rannych.

Zdjęcia na temat: konflikt izraelsko palestyński
Dyskusje na temat: konflikt izraelsko palestyński