• Informacje na temat:

  konflikt koreański

Artykuły na temat: konflikt koreański
 • Historyczny ​szczyt państw koreańskich

  ...1950-1953. Oba państwa pozostają formalnie w stanie wojny, gdyż konflikt zakończył się podpisaniem jedynie rozejmu. W ubiegłym roku reżim północnokoreański ogłosił się mocarstwem atomowym, ale ostatnia(...)Mun przywitał Kima o 9.30 rano czasu lokalnego (2.30 w nocy w Polsce) w Panmundżomie, w strefie zdemilitaryzowanej pomiędzy państwami koreańskimi. Obaj przywódcy uśmiechali się do siebie, a ich...

 • Mierzejewski: "Koncert mocarstw" w kryzysie koreańskim

  ...najpotężniejsza dotąd - próba jądrowa Korei Płn. Prof. Mierzejewski podkreślił, że kryzys koreański jest permanentny i nie udało się w sposób wielostronny tego problemu rozwiązać. Pernamentny kryzys(...) duzi wzięli odpowiedzialność za to, co się dzieje" - ocenił. Kwestia paliwowa Ekspert podkreślił, że Chińczycy cały czas mówią o tym, żeby kryzys koreański rozwiązać dyplomatycznie, bowiem...

 • Konflikt koreański: Japonia w stanie alertu

  Wszyscy członkowie gabinetu premiera Japonii Naoto Kana zostali postawieni dzisiaj w stan alertu, w oczekiwaniu na rozwój sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

 • Szczyt koreański. Przywódcy obu państw zawarli ważne porozumienie

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wrócił do swego kraju po historycznym szczycie obu państw koreańskich w Panmundżomie, w którym brał też udział prezydent Korei Południowej Mun Dze In. We(...) zgodzili się również, że konieczna jest "całkowita denuklearyzacja" Półwyspu Koreańskiego. Mun wyraził nadzieję, że obie Koree będą dążyć do porozumienia zapewniającego "trwały pokój" na Półwyspie...

 • ...​Wspólne manewry sił Korei Południowej i USA na wypadek wojny na Półwyspie Koreańskim. O ich przeprowadzeniu poinformowała dziś południowokoreańska armia.

 • Francuskie media o kryzysie koreańskim: Za wszelką cenę trzeba uniknąć wojny

  Francuscy komentatorzy ocenili w poniedziałek kryzys koreański. Ich zdaniem w kryzysie narodowym spowodowanym przeprowadzeniem w niedzielę przez Koreę Północną próby nuklearnej, należy za wszelką cenę nie dopuścić do konfliktu zbrojnego.

 • Chińskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek o prowadzeniu w ostatnich dniach ćwiczeń wojskowych z wykorzystaniem ostrej amunicji oraz testów broni w północnowschodniej części Zatoki Pohaj, w sąsiedztwie Półwyspu Koreańskiego.

 • "Wojna na Półwyspie Koreańskim możliwa w każdej chwili"

  Zdaniem chińskiego MSZ wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w 'każdej chwili". Taką opinię wyraził jego szef Wang Yi podczas spotkania ze swoim francuskim odpowiednikiem Jeanem-Marc'iem Ayrault w Pekinie.

 • Korea: Rozpoczęło się spotkanie podzielonych rodzin koreańskich

  Prawie 400 starszych osób z Korei Południowej udało się we wtorek w Góry Diamentowe w Korei Północnej na trzydniowe spotkanie rodzin rozdzielonych od czasu wojny koreańskiej z lat 1950-53.

 • Papież uspokoi Kim Dzong Una? Watykan chce podjąć mediację ws. kryzysu koreańskiego

  Watykan chce podjąć się mediacji między USA a Koreą Północną, by nie dopuścić się do konfliktu między nimi na tle programu nuklearnego Phenianiu - pisze "La Repubblica". Według gazety okazją do tego ma być szczyt w Watykanie 10-11 listopada.

Dyskusje na temat: konflikt koreański