• Informacje na temat:

  konflikt koreański

Artykuły na temat: konflikt koreański
 • Mierzejewski: "Koncert mocarstw" w kryzysie koreańskim

  ...najpotężniejsza dotąd - próba jądrowa Korei Płn. Prof. Mierzejewski podkreślił, że kryzys koreański jest permanentny i nie udało się w sposób wielostronny tego problemu rozwiązać. Pernamentny kryzys(...) duzi wzięli odpowiedzialność za to, co się dzieje" - ocenił. Kwestia paliwowa Ekspert podkreślił, że Chińczycy cały czas mówią o tym, żeby kryzys koreański rozwiązać dyplomatycznie, bowiem...

 • Konflikt koreański: Japonia w stanie alertu

  Wszyscy członkowie gabinetu premiera Japonii Naoto Kana zostali postawieni dzisiaj w stan alertu, w oczekiwaniu na rozwój sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

 • ...​Wspólne manewry sił Korei Południowej i USA na wypadek wojny na Półwyspie Koreańskim. O ich przeprowadzeniu poinformowała dziś południowokoreańska armia.

 • Francuskie media o kryzysie koreańskim: Za wszelką cenę trzeba uniknąć wojny

  Francuscy komentatorzy ocenili w poniedziałek kryzys koreański. Ich zdaniem w kryzysie narodowym spowodowanym przeprowadzeniem w niedzielę przez Koreę Północną próby nuklearnej, należy za wszelką cenę nie dopuścić do konfliktu zbrojnego.

 • Chińskie ministerstwo obrony poinformowało we wtorek o prowadzeniu w ostatnich dniach ćwiczeń wojskowych z wykorzystaniem ostrej amunicji oraz testów broni w północnowschodniej części Zatoki Pohaj, w sąsiedztwie Półwyspu Koreańskiego.

 • "Wojna na Półwyspie Koreańskim możliwa w każdej chwili"

  Zdaniem chińskiego MSZ wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w 'każdej chwili". Taką opinię wyraził jego szef Wang Yi podczas spotkania ze swoim francuskim odpowiednikiem Jeanem-Marc'iem Ayrault w Pekinie.

 • Korea: Rozpoczęło się spotkanie podzielonych rodzin koreańskich

  Prawie 400 starszych osób z Korei Południowej udało się we wtorek w Góry Diamentowe w Korei Północnej na trzydniowe spotkanie rodzin rozdzielonych od czasu wojny koreańskiej z lat 1950-53.

 • Papież uspokoi Kim Dzong Una? Watykan chce podjąć mediację ws. kryzysu koreańskiego

  Watykan chce podjąć się mediacji między USA a Koreą Północną, by nie dopuścić się do konfliktu między nimi na tle programu nuklearnego Phenianiu - pisze "La Repubblica". Według gazety okazją do tego ma być szczyt w Watykanie 10-11 listopada.

 • Gorąco na Półwyspie Koreańskim. Armia Południa grozi Północy "twardym odwetem"

  Rzecznik urzędu prezydenta Korei Południowej poinformował, że w związku z eskalacją konfliktu Pjongjangiem w czwartek po południu czasu lokalnego zbierze się na pilnym posiedzeniu południowokoreańska(...) baza amerykańskiego lotnictwa strategicznego Anderson. Dzisiaj natomiast naczelne dowództwo północnokoreańskiej armii poinformowało, że do połowy sierpnia zakończy przygotowania do wystrzelenia...

 • Szef chińskiego MSZ: Wojna na Półwyspie Koreańskim może wybuchnąć w każdym momencie

  Ktokolwiek wywoła wojnę na Półwyspie Koreańskim, "będzie musiał wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność i zapłacić za to cenę" - oświadczył szef chińskiej dyplomacji Wang Yi po tym, jak prezydent USA Donald Trump po raz kolejny zagroził Korei Północnej. Wang ostrzegł, że konflikt "może wybuchnąć w każdym momencie" i że "nikt nie wyjdzie z niego zwycięsko".

Dyskusje na temat: konflikt koreański