• Informacje na temat:

  konflikt libański

Artykuły na temat: konflikt libański
 • Mija 10 lat od wojny izraelsko-libańskiej

  Mija 10 lat od rozpoczęcia wojny Izraela z Hezbollahem. Konflikt, który rozpoczął się od porwania dwóch izraelskich żołnierzy trwał miesiąc i kosztował życie niemal dwóch tysięcy osób.

 • 34 dni wojny izraelsko-libańskiej

  W czasie kryzysu izraelsko-libańskego Liban nie był aktywną stroną konfliktu. Pełnił tylko rolę pola bitewnego, na którym armia Izraela starła się z siłami Hezbollahu - radykalnej, fundamentalistycznej organizacji terrorystycznej, mającej swoją bazę w południowym Libanie.

 • Papież apeluje o rozejm w konflikcie libańskim

  Benedykt XVI zaapelował do stron konfliktu izraelsko-libańskiego o natychmiastowy rozejm, zgodę na dostarczenie pomocy humanitarnej ludności i przystąpienie do rokowań.

 • Szef ONZ zaniepokojony możliwością konfliktu między Izraelem a Hezbollahem

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej w Lizbonie, że jest zaniepokojony możliwością nowej bezpośredniej konfrontacji zbrojnej między Izraelem a libańskim Hezbollahem.

 • Lider Hezbollahu spodziewa się zaostrzenia konfliktu w Syrii

  Lider radykalnego islamskiego Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah powiedział, że spodziewa się wzrostu napięcia w regionie Bliskiego Wschodu. Zaostrzenia konfliktu upatruje zwłaszcza w Syrii i Jemenie.

 • Rosja musi wybrać, po której stronie konfliktu w Syrii chce stać

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył we wtorek po obradach szefów MSZ krajów G7 we włoskim mieście Lukka, że Rosja musi wybrać, po czyjej stronie chce stać w sprawie konfliktu w Syrii. Zaapelował do Moskwy o sojusz z Waszyngtonem i jego partnerami.

 • Izraelski żołnierz zginął w niedzielę wieczorem zastrzelony przez libańskiego snajpera w pobliżu przejścia granicznego między Izraelem a Libanem. Misja pokojowa ONZ w Libanie (UNIFIL) prowadzi rozmowy z obiema stronami, aby nie dopuścić do eskalacji przemocy.

 • Ostatnią przeszkodę na drodze do uwolnienia libańskich więźniów usunął izraelski Sąd Najwyższy. Odrzucił on apelację rodziny zaginionego izraelskiego żołnierza.

 • ...potrzebuje znacznego unowocześnienia sprzętu i poprawy zdolności szkoleniowej. Według niego konflikt w Libanie nie zakończy się, dopóki bojówki Hezbollahu będą miały większe zaplecze militarne niż libańskie siły zbrojne. Amerykański prezydent George W. Bush oświadczył kilka dni temu, że nie przewiduje udziału wojsk USA w siłach międzynarodowych, które mają zostać wysłane do Libanu. Dodał...

 • Między żołnierzami izraelskimi a libańskimi doszło w regionie przygranicznym do wymiany ognia, najpoważniejszej od konfliktu sprzed czterech lat. W następstwie incydentu życie straciło czterech Libańczyków i izraelski oficer.

Dyskusje na temat: konflikt libański
 • Re: Polsko-syryjska wyprzedaż garażowa w Poznaniu

  uchodźcami, ale pomoc dla nich powinna iść przez onz i konieczność takiej pomocy powinien zgłosić rząd libański i z onz kasa powinna iść, a nie z krajów, które nie miały nic z tym wspólnego, podczas gdy nieroby w onz siedzą i klepią frazesy za ciężkie pieniądze. A po prawdzie to uchodźców powinny finansować te narody, których rządy rozwaliły Syrię i podsycają konflikt.

 • Ludzie, wesprzyjcie chrześcijan Libanu w tej wojnie

  bo te muslimy wywołają kolejny konflikt z Izraelem

 • Re: Pociski wystrzelone z Syrii uderzyły we Wzgórza Golan

  Konflikt Izraelsko Palestyński, konflikt Izraelsko-Syryjski, konflikt Izraelsko-Libański, konflikt Izraelsko-Irański, konflikt Izraelsko-Egipski, konflikt Izraelsko-Iracki, konflikt Izraelsko-Turecki i tak dookoła wojtek słychałam od 40 z górą lat, naród wybrany "skrajnie pokojowy".

 • Re: "Izrael chce rzucić Liban na kolana"

  Boję się, że jeżeli jakikolwiek kraj włączy się w konflikt izraelsko - libański to wszystko zwróci się ku całemu światu. a stąd już tylko krok do wojny ogólnonarodowej. Wydaje nam się to tak odległe, słychać o tym w radiu, telewizji, i oby jak najszybciej doszli do kompromisu, choć w to wątpię.

 • Re: Rosja wyśle dwa okręty bojowe na Morze Śródziemne

  Właśnie dzięki USraelowi konflikt religijny rozlał się na bliskim wschodzie,jankesi obalili Husaina który wraz z sunnicką mniejszością sprawował władzę,dzięki demokratycznym wyborom władze przejęła(...),Kuweit dostarcza broń i pieniądze na żołd "rebeliantom".Po stronie Baszara ,oprócz chrześcijan,walcą szyici z Iranu,Iraku,Libański Hezbollach.A ten burdel zawdzięczamy siewca poloju

 • nie jestem syjonistą, rasistą...ale...

  uznaję fakty. A te przemawiają, iże Izrael niestety powołany został przez 4 staruszków po II wojnie. I chyba prawdą jest, z powodu cierpień żydów. Stąd 4 staruszków otwarło puszkę pandory: konflikt(...). Teheran dąży do broni atomowej. Izrael ją posiada. Palestyńczyce rozmnażający się szybciej od izraelitów dostają coraz wydajniejszą broń, pieniądze, przechodzą szkolenie. To samo hezbollach libański. Co