• Informacje na temat:

  konkordat polski

Artykuły na temat: konkordat polski
 • SLD: Renegocjacja konkordatu i wyprowadzenie religii ze szkół

  To, że mamy konkordat, jest absolutnie dla Polski niekorzystne - mówiła wiceszefowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanna Senyszyn. Przedstawicielki Sojuszu opowiedziały się również za wyprowadzeniem religii ze szkół oraz likwidacją ulg podatkowych dla Kościoła i kleru. - Nasz rząd dążyłby do renegocjacji umowy konkordatowej ze Stolicą Apostolską - oświadczyła rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria...

 • Mija 20 lat od ratyfikacji konkordatu

  ...23 lutego 1998 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski ratyfikował konkordat. Kilka godzin później uczynił to również papież Jan Paweł II.

 • Ryszard Petru skrytykował komunikat Konferencji Episkopatu Polski, w którym polscy biskupi nawołują do poszanowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Komunikat wyraźnie popiera projekt "Zatrzymaj aborcję", a koło poselskie Liberalno-Społeczni uważa, że jest to sprzeczne z konkordatem z 1993 roku.

 • Wysoka cena za konkordat. Będą nią polscy księża

  Reżim Aleksandra Łukaszenki uzależnia podpisanie konkordatu z Watykanem od zmniejszenia liczby polskich księży na Białorusi. W ten sposób chce zapewne osłabić Kościół katolicki w swoim kraju - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • "Rząd Donalda Tuska łamie Konkordat"

  Jeden z negocjatorów umowy pomiędzy Polską a Watykanem w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" zarzuca rządowi Donalda Tuska łamanie Konkordatu. Chodzi m.in. o kwestię nauczania religii w szkołach.

 • Ks. Krukowski: To rząd Tuska łamie konkordat

  Naruszanie postanowień konkordatu m.in. w kwestii nauczania religii w szkołach zarzuca rządowi Donalda Tuska jeden z negocjatorów umowy z Watykanem ks. prof. Józef Krukowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

 • Ruch Palikota: Zaapelujemy do premiera o wypowiedzenie konkordatu

  Ruch Palikota zaapeluje w tym tygodniu do premiera Donalda Tuska o wypowiedzenie konkordatu - poinformowali politycy tej formacji. To nierównoprawna umowa, narusza świeckość państwa - argumentuje rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek.

 • Politycy Ruchu Palikota przygotowali wniosek o zainicjowanie m.in. przez Prokuratora Generalnego postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie zgodności z konstytucją ustawy o ratyfikacji konkordatu miedzy Stolicą Apostolską a Polską.

 • Olejniczak: SLD nie chce wypowiedzenia Konkordatu

  Szef SLD Wojciech Olejniczak zaprzeczył w Radiu ZET, że Sojusz chce wypowiedzenia Konkordatu między Stolicą Apostolską a RP.

 • ...- Mówienie o tym, że rozdzielenie państwa od Kościoła to jest coś nieprawdopodobnego, świadczy o tym, że Kościół Polski oddzielił się od Watykanu. Bo to Watykan podpisał konkordat - powiedział Ryszard Kalisz (Dom wszystkich Polska) w programie "Minęła Dwudziesta".

Dyskusje na temat: konkordat polski