• Informacje na temat:

  konkwista

Artykuły na temat: konkwista
 • Erupcja Wulkanu Ognia. Zginęło co najmniej 25 osób

  Co najmniej 25 osób zginęło, 20 zostało rannych, w tym 12 dzieci, a 1,7 mln ucierpiało w związku z erupcją Wulkanu Ognia, do której doszło w niedzielę - podał Reuters w poniedziałek. 3100 osób zostało ewakuowanych, a liczba osób zaginionych pozostaje nieznana. W całym kraju ogłoszono pomarańczowy alarm pogodowy, natomiast w departamentach Escuintla, Chimaltenango i Sacatepequez, gdzie znajduje się Wulkan Ognia, ogłoszono czerwony alarm.

 • Gwatemala: Ponad 60 ofiar wybuchu wulkanu Fuego

  Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu Fuego, około 50 km od stolicy Gwatemali, wzrosła do co najmniej 62. Zwłoki tylu osób odnaleziono do tej pory - podał w poniedziałek szef Gwatemalskiego Instytutu Medycyny Sądowej.

 • Gwatemala: Erupcja Wulkanu Ognia. Nie żyje 25 osób

  Co najmniej 25 osób zginęło, 20 zostało rannych, w tym 12 dzieci, a 1,7 mln ucierpiało w związku z erupcją Wulkanu Ognia, do której doszło w niedzielę - podał Reuters w poniedziałek. 3100 osób zostało ewakuowanych, a liczba osób zaginionych pozostaje nieznana.

 • Faszyzm za nasze pieniądze

  ...z muzyką neonazistowskich zespołów takich jak "Honor" czy "Konkwista 88" (88 to używany przez neonazistów kryptonim zawołania "Heil Hitler"). Opublikowała też książkę o historii angielskiego zespołu...

 • 192 osoby uznane za zaginione po wybuchu wulkanu w Gwatemali

  ​W wyniku wybuchu wulkanu Fuego w niedzielę zginęło 73 osoby, a 192 osoby uznaje się za zaginione - poinformował we wtorek Sergio Cabanas, dyrektor ds. akcji ratowniczych w Conred - biurze koordynatora krajowego ds. walki ze skutkami klęsk żywiołowych.

 • ​Chile: Ataki na kościoły przed wizytą papieża

  W Chile, przed przyjazdem papieża Franciszka do tego kraju, doszło do serii ataków na kościoły katolickie. Jak podał portal informacyjny Emol, w niedzielę podpalono kościół w mieście Melipilla, a dzień wcześniej - cztery świątynie w stolicy kraju, Santiago.

 • Wzrosła liczba ofiar wybuchu wulkan Fuego

  Do 69 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu Fuego, około 50 km od stolicy Gwatemali. Ratownicy przypuszczają, że ostateczna liczba zabitych może być większa.

 • Gwatemala: 192 osoby uznane za zaginione po wybuchu wulkanu

  W wyniku wybuchu wulkanu Fuego w niedzielę zginęły 73 osoby, a 192 osoby uznaje się za zaginione - poinformował we wtorek Sergio Cabanas, dyrektor ds. akcji ratowniczych w Conred – biurze koordynatora krajowego ds. walki ze skutkami klęsk żywiołowych.

 • Maska w kulturze meksykańskiej

  Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza 5 marca na wykład poświęcony roli masek w kulturze meksykańskiej oraz tańcom i spektaklom, z którymi są ściśle związane.

 • Klub Miłośników Filmu "Misja"

  Spektakl zagości a scenie Teatru Łaźnia Nowa już 19,20 i 21 września.

Dyskusje na temat: konkwista