• Informacje na temat:

  konopka

Artykuły na temat: konopka
 • ...37-letni reżyser Bartek Konopka, którego film "Królik po berlińsku" otrzymał nominację do tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy dokument, przyznał we wtorkowej rozmowie z PAP: "Spełnił mi się amerykański sen".

 • Senatorami z okręgu olsztyńskiego zostali rektor Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego Ryszard Górecki (PO) i były starosta powiatu piskiego, Marek Konopka (PO).

 • Ambasador Piotr Nowina-Konopka o kanonizacji Jana Pawła II

  Polska dyplomacja w Rzymie przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II, który zostanie wyniesiony na ołtarze 27 kwietnia wraz z Janem XXIII. Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka powiedział, że może przybyć nawet kilka milionów osób.

 • Komisja pozytywnie o kandydaturze Nowiny-Konopki na ambasadora w Watykanie

  ..."przypadnie na dość kluczowy moment we współczesnej historii Kościoła katolickiego, jaki rysuje się wraz z wyborem papieża Franciszka". Nowina-Konopka w swoim wystąpieniu mówił, że Polska uzyskuje coraz(...). Nowina-Konopka uznał, że wybór papieża Franciszka traktowany jest jako sygnał wielkich zmian w Kościele katolickim. - Dotyczyć będą one zapewne nie tylko zagadnień wewnątrzkościelnych, ale także...

 • Ambasador Nowina-Konopka rozmawiał z papieżem o kanonizacji i Dniach Młodzieży

  Nowy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka rozmawiał dziś z papieżem Franciszkiem, przy okazji złożenia listów uwierzytelniających, o przyszłej kanonizacji Jana Pawła II i Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

 • Marek Konopka, dotychczasowy senator popierany przez PO, został ponownie wybrany do Senatu z okręgu nr 87, obejmującego powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski - wynika z danych PKW po podliczeniu 100 proc. protokołów obwodowych.

 • Piotr Nowina-Konopka jest przewodniczącym rady programowej Fundacji im. Roberta Schumana.

 • Polski sukces w Cannes! Konopka i Nowakowski dostali nagrodę im. Kieślowskiego

  Bartek Konopka i Przemysław Nowakowski otrzymali podczas trwającego festiwalu filmowego w Cannes Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza z Europy Środkowej i Wschodniej. Doceniono ich za tekst pt. "Niemy".

 • Piotr Konopka: Święta w Himalajach to coś między nostalgią a wesołością

  ..."Jeśli byliśmy w bazie, to w namiocie jadalnym - w mesie - stała choinka z drzewa cedrowego. Część kolegów przywiozła pod choinkę nawet siano, żeby tradycji stało się zadość" - tak Święta spędzone w najwyższych górach świata wspomina himalaista Piotr Konopka. Jak dodaje, nie były to Święta smutne - raczej coś między nostalgią a wesołością.

 • Afera w PZKol: Prokuratura dostała zawiadomienie o nieprawidłowościach

  Do Prokuratury Regionalnej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w Polskim Związku Kolarskim. Taką informację podała rzeczniczka prasowa prokuratury, Agnieszka Zabłocka–Konopka.

Zdjęcia na temat: konopka
Wideo na temat: konopka
Dyskusje na temat: konopka