• Informacje na temat:

  konrad adenauer

Artykuły na temat: konrad adenauer
 • Konrada Adenauera - jeden z tzw. ojców-założycieli Wspólnoty; pierwszy powojenny kanclerz Niemiec, który był współtwórcą idei zjednoczonej Europy i rzecznikiem pojednania Niemiec i Francji.

 • Awaria samolotu Angeli Merkel

  Airbus "Konrad Adenauer", którym w czwartek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel leciała na szczyt G20 do Buenos Aires, miał awarię i po ok. godzinie lotu musiał zawrócić znad Holandii.

 • Niemcy: Awaria samolotu kanclerz Merkel

  Airbus "Konrad Adenauer", którym w czwartek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel leciała na szczyt G20 do Buenos Aires, miał awarię i po ok. godzinie lotu musiał zawrócić znad Holandii.

 • Pierwszy kanclerz RFN Konrad Adenauer został Niemcem wszech czasów w konkursie niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Adenauer wyprzedził autora 95 tez przeciwko odpustom - Marcina Lutra, oraz twórcę marksizmu Karola Marksa.

 • "Der Spiegel": kanclerz Merkel będzie walczyć o czwartą kadencję

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel zdecydowała, że w wyborach parlamentarnych w 2017 roku będzie ubiegać się o czwartą kadencję i już zaczęła przygotowania do kampanii wyborczej - poinformował "Der Spiegel" na swej stronie internetowej. Zdaniem tygodnika kampania będzie prowadzona z berlińskiej centrali CDU w Konrad-Adenauer-Haus i trwa już rekrutacja pierwszych wolontariuszy.

 • Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opisuje w najnowszym wydaniu przypadek stawiający pod znakiem zapytania polityczną niezależność niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w latach 60. TK miał stanąć w sporze po stronie kanclerza RFN Konrada Adenauera.

 • Pierwszy kanclerz RFN Konrad Adenauer został Niemcem wszechczasów w konkursie niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Adenauer wyprzedził autora 95 tez przeciwko odpustom, Marcina Lutra, oraz twórcę marksizmu Karola Marksa.

 • ...​Od kilku dni, całkiem słusznie, pojawiały się apele do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by zrezygnował z zaplanowanej wizyty w fundacji Konrada Adenauera w Berlinie i nie uczestniczył w ten sposób w uroczystościach ku czci autora nieudanego zamachu na Hitlera, pułkownika Clausa von Stauffenberga.

 • Stauffenberg nie należał do AK

  Kończący swoją kadencję prezydent Bronisław Komorowski znowu wzburzył środowiska patriotyczne mówiąc w Akademii Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie, że "w jakiejś mierze polski zryw niepodległościowy 1 sierpnia 1944 roku wpisuje się (niezależnie od intencji) także w ten kalendarz wydarzeń, w których funkcjonuje tradycja 20 lipca 1944 roku, a więc tradycja zamachu na Hitlera", po czym dodał, że...

 • Prezydent nie skorzystał z okazji, by milczeć

  Od kilku dni, całkiem słusznie, pojawiały się apele do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by zrezygnował z zaplanowanej wizyty w fundacji Konrada Adenauera w Berlinie i nie uczestniczył w ten sposób w uroczystościach ku czci autora nieudanego zamachu na Hitlera, pułkownika Clausa von Stauffenberga. Argumenty były tak oczywiste, że nie ma potrzeby ich jeszcze raz przytaczać. Pan prezydent na...

Zdjęcia na temat: konrad adenauer
Dyskusje na temat: konrad adenauer