• Informacje na temat:

  konrad mazowiecki

Artykuły na temat: konrad mazowiecki
 • "Kiedy padaliśmy na nosy, zadziwiał spokojem". Anegdoty o Mazowieckim

  Tam w środku była stal. Miał zdrowie lepsze od nas wszystkich. Pamiętam posiedzenia rady ministrów o godzinie drugiej w nocy, kiedy wszyscy już padaliśmy na nosy, a pan Mazowiecki spokojnym głosem mówił: "Panie ministrze, wydaje mi się, że nie wszyscy zrozumieli pana propozycję, czy mógłby pan powtórzyć?" - tak Tadeusza Mazowieckiego wspomina szef jego gabinetu Ryszard Wojtkowski.

 • Pierwsze zawody na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. "Nie mamy się czego wstydzić"

  To jest próba ognia i lodu – dziś po raz pierwszy na tor Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim w Łódzkiem wyjechali łyżwiarze szybcy. Zawody rangi mistrzostw Polski to test dla nowo powstałego toru lodowego pod dachem – pierwszego w Polsce.

 • Dzisiaj W kawiarni politycznej RMF FM przy Krakowskim Przedmieściu 27 gościł Tadeusz Mazowiecki z Unii Wolności. Opowiadał m.in. o tym, jak wyobraża sobie drugą kadencję prezydenta Kwaśniewskiego, porozumienie po prawej stronie politycznej. Podsumował też kilka ostatnich lat XX wieku.

 • "Avvenire" o Mazowieckim: Wielki i pełen pokory

  Bojownik o wolność i świadek wiary chrześcijańskiej, wielki i pełen pokory - tak o Tadeuszu Mazowieckim pisze włoski dziennik "Avvenire". Podkreśla, że oba te aspekty jego życia stały się jednością: był "katolickim intelektualistą zawsze u boku robotników".

 • ...próbował odpowiedzieć Tadeusz Mazowiecki z Unii Wolności. Gościa Krakowskiego Przedmieścia 27 pytaliśmy także o to, jak wyobraża sobie drugą kadencję prezydenta Kwaśniewskiego i o porozumienie po prawej stronie politycznej. Tomasz Skory, Konrad Piasecki (RMF FM) : „To, że pan Kwaśniewski wygrał wybory nie znaczy, że mniej kłamie i pije” – tak powiedział Stefan Niesiołowski bojkotując uroczystość...

 • Urodziny Torunia z Myslovitz

  ...28 grudnia Toruń będzie świętował swoje 775. urodziny. Na Rynku Staromiejskim pojawi się barwny tłum średniowiecznych rycerzy i osadników. Przewodzić im będą mistrz krajowy na Prusy Herman von Balk oraz książę Konrad Mazowiecki.

 • Miał współpracować m.in. z rosyjskim wywiadem. Akt oskarżenia wobec Mateusza P.

  ...​Były poseł Samoobrony i szef partii Zmiana Mateusz P. ma odpowiadać za udział w rosyjskim i chińskim wywiadzie na szkodę Polski. Jak dowiedział się reporter RMF FM, mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej skierował właśnie do sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego.

 • ...1230 - Konrad Mazowiecki nadał Krzyżakom prawa w ziemi chełmińskiej oraz ziemie, które zdobędą na Prusach (przywilej kruszwicki). 1902 - zmarł Jan...

 • ...1230 - Konrad Mazowiecki nadał Krzyżakom prawa książęce w ziemi chełmińskiej oraz ziemie, które zdobędą na Prusach (przywilej kruszwicki). 1908 - nad...

 • Policja zatrzymała "Tulipana"

  ...29-letni Konrada K., który miał oszukać kobiety w całym kraju na kilkaset tysięcy złotych, został ujęty przez policjantów z Piaseczna (woj. mazowieckie). Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Do jego zatrzymania doszło w Gdańsku, gdzie umówił się na kolejną randkę.

Wideo na temat: konrad mazowiecki
 • Mina Millera i nogi Ogórek

  Klaskałem. Zresztą z całą salą. To było wystąpienie energetyczne, znakomicie przyjęte przez salę. Potem słuchałem dziesiątki komentarzy...Same komplementy" - tak szef SLD Leszek Miller komentuje sobotni występ Magdaleny Ogórek podczas konwencji wyborczej w Ożarowie Mazowieckim. Gość Kontrwywiadu RMF FM pytany był również przez Konrada Piaseckiego o słynne już zdjęcie kandydatki SLD na prezydenta.