• Informacje na temat:

  konserwatyzm

Artykuły na temat: konserwatyzm
 • Donald Tusk - konserwatyzm liberała

  Bracia Kaczyńscy straszą Donaldem Tuskiem jako liberałem. Ale szef PO jest bardziej konserwatywny, niż to się niektórym wydaje.

 • ​Jarosław Gowin. Opoka polskiego konserwatyzmu. Polityk wielki i niezłomny

  Jarosław Gowin, dystyngowany filozof z Krakowa, włożył wiele wysiłku w wykreowanie wizerunku człowieka wiernego konserwatywnym przekonaniom, o silnym kręgosłupie moralno-etycznym. Jak to często z drobiazgowo pielęgnowanym image'em bywa, jest on daleki od rzeczywistości.

 • W Polsce pojęcia konserwatyzm i liberalizm nie są rozumiane jednoznacznie, często też pozostają zupełnie nieznane - wynika z czerwcowych badań Centrum Badania Opinii Społecznej.

 • Z inicjatywy braci Kaczyńskich - Lecha prezydenta i Jarosława premiera - Polska stała się latarnią konserwatyzmu - pisze w artykule redakcyjnym paryski "Le Monde". Zdaniem gazety, "bracia Kaczyńscy rozpoczęli antykomunistyczną krucjatę" - lustrację, która po 17 latach od upadku komunizmu "grozi przerodzeniem się w polowanie na czarownice".

 • "Polska latarnią konserwatyzmu"

  ...- Z inicjatywy braci Kaczyńskich - Lecha prezydenta i Jarosława premiera - Polska stała się latarnią konserwatyzmu - pisze w artykule redakcyjnym paryski "Le Monde" w numerze z czwartkową datą. Dziennik pisze dalej, że kraj, który w latach 80. był w awangardzie przemian w Europie, dziś znalazł się na szarym końcu. Tu zwraca uwagę na wejście do koalicji rządzącej skrajnej prawicy czy...

 • "PiS jest partią nowoczesnego konserwatyzmu"

  Jak stwierdził dziś premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS z udziałem kandydatek tej partii do Sejmu i Senatu PiS jest partią nowoczesnego konserwatyzmu, a to oznacza m.in. równouprawnienie kobiet we wszystkich dziedzinach życia, w tym także w polityce.

 • Z inicjatywy braci Kaczyńskich - Lecha prezydenta i Jarosława premiera - Polska stała się latarnią konserwatyzmu - pisze w artykule redakcyjnym paryski "Le Monde"

 • Europejscy prawicowi populiści fanami Putina

  AfD, UKIP, FN: antyeuropejska prawica widzi we Władimirze Putinie lidera konserwatyzmu w Europie. Tymczasem prezydentowi Rosji chodzi głównie o rozszerzenie strefy wpływów.

 • Legierski: Głupie podjazdy. To wszystko było absurdalne

  Zjednoczenie lewicy pozwoli budować silną, mądrą lewą stronę sceny politycznej, która zrównoważy niemądry konserwatyzm - mówił w środę Krystian Legierski, inaugurując w stolicy zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

 • Koniec z konserwatyzmem Watykanu? Papież w YouTube

  Oficjalna strona Benedykta XVI zacznie działać od dzisiaj w serwisie YouTube. Prezentacja pierwszego papieskiego przesłania w tym popularnym wśród milionów internautów serwisie odbędzie się na konferencji prasowej w Watykanie zorganizowanej w związku z publikacją orędzia Benedykta XVI na 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Zdjęcia na temat: konserwatyzm
Wideo na temat: konserwatyzm
 • Godson: Chętnie stworzyłbym nową partie. Gowin dobrym liderem

  "Chętnie stworzyłbym nową partię, jeśli uznam, że dla konserwatystów nie ma już miejsca w PO. To byłaby partia liberalizmu gospodarczego i konserwatyzmu światopoglądowego" - tłumaczy John Godson pytany przez słuchaczy RMF FM o to, czy odszedłby z PO, gdyby Gowin zdecydował się na taki krok. "Gowin byłby dobrym liderem nowej partii, ale jestem za zarządzaniem zespołowym. Wtedy, jeśli jeden lider

Dyskusje na temat: konserwatyzm