• Informacje na temat:

  konspiracja

Artykuły na temat: konspiracja
 • Ekspert o rozmowie Obamy z Miedwiediewem. "To jak konspiracja"

  ..."Barack Obama nie powinien dogadywać się z Rosjanami za plecami republikanów. To wygląda jak konspiracja" - profesor Richard Pipes w komentarzu dla RMF FM krytykuje amerykańskiego prezydenta za próbę poufnego porozumienia z rosyjskimi przywódcami. Obama, nie wiedząc, że nagrywają go kamery, poprosił Dmitrija Miedwiediewa o czas dla siebie w związku z negocjacjami w sprawie tarczy antyrakietowej...

 • Zbigniew Janas: Kompletnym przypadkiem weszliśmy w stan konspiracji

  ...i to jakie czynniki decydowały o tym, że się udawało w czasie wojny i jakie czynniki decydowały, że się udawało nam. Przecież to jest oczywiste, że ten świat był zupełnie inny. Ta konspiracja również(...), który powodował, że wystarczyło, abym ja wziął w rękę i pach, wyczyszczał w ogóle wszystko. Czyli ja już wtedy dysponowałem nowoczesnymi urządzeniami. Proszę pamiętać, że konspiracja to w zasadzie...

 • Głęboko zakonspirowany agent, etatowy pracownik Abwehry działający w sercu wroga, kierownik kilku prężnie działających siatek wywiadowczych - kapitan Władysław Boczoń ps. "Pantera". Jego zagadkowe losy prowadziły przez meandry największych tajemnic polskiej konspiracji i bezlitosnej walki prowadzonej z Gestapo, poprzez Polskę, Niemcy, słoneczną Grecję i granice neutralnej Turcji, aż do finału w styczniu 1945 roku. Finału, który okazał się jedynie wstępem do kolejnej, tym razem powojennej...

 • Anarchistyczne ugrupowanie stoi za listem, który wybuchł w MFW

  ...​Greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia "prawdopodobnie stoi" za wysłaniem materiału wybuchowego do siedziby Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w Paryżu - powiedział w czwartek grecki minister ds. porządku publicznego Nikos Toskas.

 • Greccy anarchiści planują akty terroru podczas wizyty Obamy

  Greckie terrorystyczne ugrupowanie "Konspiracja Grup Ogniowych" wezwało do aktów sabotażu podczas wizyty Baracka Obamy w tym kraju. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybywa we wtorek do Aten. Podczas wizyty ma podziękować greckim władzom za pomoc udzielaną uchodźcom i zadeklarować poparcie dla reform ekonomicznych.

 • Za listem, który wybuchł w MFW, prawdopodobnie stoi anarchistyczne ugrupowanie

  ...​Greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia "prawdopodobnie stoi" za wysłaniem materiału wybuchowego do siedziby Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w Paryżu - powiedział grecki minister ds. porządku publicznego Nikos Toskas. W wyniku eksplozji została lekko ranna asystentka dyrekcji MFW.

 • Sąd w Wołożynie zdecydował o odebraniu Domu Polskiego w Iwieńcu Związkowi Polaków Andżeliki Borys i przekazaniu go reżimowej organizacji. To sygnał zaostrzenia przez reżim Aleksandra Łukaszenki antypolskiego kursu - tak wyrok komentuje Maciej Płażyński, prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska.

 • Były szef sztabu Donalda Trumpa usłyszał 12 zarzutów

  Paul Manafort usłyszał 12 zarzutów, w tym konspirację przeciwko USA i pranie brudnych pieniędzy. Ma to związek ze śledztwem w sprawie powiązań sztabu Donalda Trumpa z rosyjskimi władzami.

 • Bataliony Chłopskie to organizacja zbrojna związana z ruchem ludowym, działająca w konspiracji w czasie II wojny światowej na terenie Generalnego Gubernatorstwa, a także w Wielkopolsce.

 • Prezydent: Dzięki rodzinom Żołnierzy Wyklętych mówimy dziś o tych bohaterach

  To przede wszystkim dzięki rodzinom Żołnierzy Wyklętych mówimy dzisiaj głośno w wolnej Polsce o bohaterach drugiej konspiracji, bohaterach podziemia niepodległościowego - podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda podczas centralnych uroczystości z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia na temat: konspiracja
Wideo na temat: konspiracja
 • Zbigniew Bujak: O współpracy Wałęsy z SB wiem od 1979 roku

  „Ani dla mnie, ani dla nikogo innego nie było to skrywaną tajemnicą” – mówi, pytany przez słuchaczy o współpracę byłego prezydenta z SB, Zbigniew Bujak w Kontrwywiadzie RMF FM. „Informację o epizodzie Lecha Wałęsy miałem już w 1979 roku” – dodaje. „Mieliśmy nawet w konspiracji taką zasadę, że jeżeli ktoś został schwytany i złamany, ale wyszedł, przyznał się i zerwał współpracę, to taki człowiek był traktowany jako bardziej pewny, niż ktoś, kto się z tym nigdy nie zetknął” – wspomina Bujak.

Dyskusje na temat: konspiracja