• Informacje na temat:

  konstytuanta

Artykuły na temat: konstytuanta
 • Wenezuela: Konstytuanta przejmuje prerogatywy parlamentu

  ...545-osobowa Konstytuanta, zebrana w centrum Caracas w tym samym gmachu, w którym dotąd obradował legalny wenezuelski parlament, ogłosiła swą decyzję po tym, gdy członkowie prezydium parlamentu nie(...).   "Konstytuanta - czytamy w komunikacie podpisanym przez przewodniczącego parlamentu Julio Borgesa - nie jest autentycznym zgromadzeniem ustawodawczym", lecz "organem władzy de facto, który ma za zadanie...

 • Wenezuela: Maduro obchodzi opozycję. Konstytuanta przejmuje prerogatywy parlamentu

  ...545-osobowa Konstytuanta, zebrana w centrum Caracas w tym samym gmachu, w którym dotąd obradował legalny wenezuelski parlament, ogłosiła swą decyzję po tym, gdy członkowie prezydium parlamentu nie(...) się Konstytuancie. Tymczasem uczynili to formalnie prezydent Nicolas Maduro oraz przewodniczący trzech trybunałów ustanowionych w konstytucji: sądowego, wyborczego i obywatelskiego. "Konstytuanta...

 • Nepal: Maoiści mają 220 miejsc w konstytuancie

  Byli maoistowscy rebelianci zdobyli 220 miejsc w zgromadzeniu konstytucyjnym Nepalu, czyli dwa razy więcej niż ich największy rywal Kongres Nepalski - poinformowała w piątek nepalska komisja wyborcza, podając ostateczne wyniki wyborów.

 • Prokurator generalna Wenezueli została zdymisjonowana

  Nowym prokuratorem generalnym został lojalny wobec rządu dotychczasowy rzecznik praw obywatelskich Tarek William Saab. Konstytuanta pozbawiła jednocześnie Luisę Ortegę - "ostatnią zbuntowaną(...). Konstytuanta, która od pierwszego dnia podejmuje jedną po drugiej kolejne decyzje w rekordowym tempie i w zasadzie bez dyskusji, powołała w sobotę również ciało nazwane Komisją Sprawiedliwości...

 • Opozycja razem w nadzwyczajnej formule do parlamentu w 2019 roku?

  Polski w Europie oraz otwartość systemu politycznego. Gdy uda się zrealizować założenia, konstytuanta miałaby się rozwiązać.  - Po roku lub po dwóch latach skrócimy kadencję. Ta lista ma być powołana...

 • Maduro chce uwolnić Wenezuelę od amerykańskiego dolara

  ​Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział w wystąpieniu przed Konstytuantą, że "zaprasza posiadaczy obligacji" wenezuelskiego rządu oraz państwowej firmy naftowej PDVSA do negocjacji ws. obsługi tego długu. Dodał, że kraj chce "uwolnić się od dolara".

 • Ostre słowa wenezuelskiego polityka: To ustawa faszystowskiego kroju

  ​Wenezuelski deputowany zmarginalizowanego przez rząd opozycyjnego parlamentu Tomas Guanipa uznał uchwaloną przez Konstytuantę rządową "Ustawę przeciw nienawiści" za "faszystowską próbę" uciszenia społeczeństwa, aby nie mogło jawnie krytykować władzy.

 • Wenezuelski polityk: To faszystowska próba uciszenia społeczeństwa

  Wenezuelski deputowany zmarginalizowanego przez rząd opozycyjnego parlamentu Tomas Guanipa uznał uchwaloną w środę przez Konstytuantę rządową "Ustawę przeciw nienawiści" za "faszystowską próbę" uciszenia społeczeństwa, aby nie mogło jawnie krytykować władzy.

 • Kukiz: spór PO i PiS - to 39 odcinek serii "walka o tron"

  "Mówicie wszyscy o interesie Polski, o dobru obywateli, gdybyście Polskę i obywateli Rzeczypospolitej kochali, to ten Sejm byłby konstytuantą" - powiedział Kukiz podczas sejmowej debaty nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło.

 • Prezydent Boliwii Evo Morales oznajmił w piątek, że jeśli konstytuanta ukończy przed końcem roku prace nad nową boliwijską ustawą zasadniczą, konieczne będą wcześniejsze wybory prezydenckie.

Zdjęcia na temat: konstytuanta
Dyskusje na temat: konstytuanta