• Informacje na temat:

  kontemplacja

Artykuły na temat: kontemplacja
 • Kilkaset osób na pogrzebie Józefa Wesołowskiego

  Na cmentarzu w Czorsztynie w Małopolsce został pochowany były nuncjusz apostolski na Dominikanie, oskarżony o pedofilię Józef Wesołowski. Kazanie podczas żałobnej mszy zastąpiła cisza i kontemplacja Ewangelii wg. św. Jana o ukrzyżowaniu Chrystusa. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyło kilkaset osób, w tym wielu księży.

 • Kardynał Dziwisz: Dziękujemy za wielki dar, jakim był Jan Paweł II

  W pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II odprawiono w poniedziałek mszę dziękczynną w bazylice św. Piotra w Watykanie. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz nazwał papieża "człowiekiem modlitwy, kontemplacji i czynu" oraz "mistykiem służby".

 • Niebezpiecznie jest słuchać szybkiej, głośnej muzyki w samochodzie - twierdzi izraelski uczony z Uniwersytetu Ben Guriona. Profesor Warren Brodsky dedykuje badania młodym entuzjastom techno i dowodzi, że głośne słuchanie mechanicznej muzyki za kółkiem dwukrotnie zwiększa niebezpieczeństwo wypadku niż kontemplacja spokojnych ballad.

 • Jedna z pierwszych tegorocznych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych wyruszy w piątek wieczorem z Leśniowa na Jasną Górę (woj. śląskie). Ekstremalne Drogi Krzyżowe to sposób kontemplacji tego wielkopostnego nabożeństwa podczas nocnego marszu w milczeniu na dystansie maratonu.

 • Rozpoczął się święty dla muzułmanów miesiąc – Ramadan - czas postu, modlitwy i kontemplacji. Jednak mimo to wciąż trwają naloty na Afganistan sił sprzymierzonych przeciwko terroryzmowi.

 • Mamy Wielkanoc, pytamy więc o to, jak wygląda współczesne świętowanie. Umykają te momenty kontemplacji - uważa poetka Ewa Lipska. Autorka tomiku „Drzazga” podkreśla, że współczesna rodzina dzień wolny od pracy spędza najczęściej w supermarkecie.

 • Niebezpiecznie jest słuchać szybkiej, głośnej muzyki w samochodzie - twierdzi izraelski uczony z Uniwersytetu Ben Guriona. Profesor Warren Brodsky dedykuje badania młodym entuzjastom techno i dowodzi, że głośne słuchanie mechanicznej muzyki za kółkiem dwukrotnie zwiększa niebezpieczeństwo wypadku w porównaniu z kontemplacją spokojnych ballad.

 • Dziś świat się jednoczy w kontemplacji ostatniej drogi Jana Pawła II. Od godz. 7 pielgrzymi mogą wchodzić na plac św. Piotra w Watykanie. Większość miejsc jest jednak zarezerwowana dla delegacji poszczególnych państw.

 • ...podobną przypadłość masowo zapadać zaczęli twórcy modernizmu i kreowane przez nich byty literackie. Jak u Wertera - kontemplacja natury, obcowanie z dziełami sztuki czy szukanie porozumienia z tzw...

 • Żydowski świat w Zamku

  Klezmer Chidesh oraz chór wykonujący pieśni żydowskie, tak więc nie była to bynajmniej tylko kontemplacja obrazów, ale także możliwość potańczenia w rytm takich piosenek jak np. "Donna donna...

Dyskusje na temat: kontemplacja