• Informacje na temat:

  kontestacja

Artykuły na temat: kontestacja
 • Pięcioro działaczy związanych z arabską wiosną, czyli ruchem kontestacji władzy w krajach Afryki Płn. i Bliskiego Wschodu, zostało laureatami tegorocznej Nagrody im. Sacharowa.

 • Egipt: We wtorek marsz milionów

  Ruch kontestacji władzy w Egipcie, który od tygodnia domaga się odejścia prezydenta Mubaraka, wezwał do udziału we wtorek w marszu milionów.

 • Francja: Uczelnie wznawiają zajęcia

  Po czterech miesiącach protestów wygasa rewolta studentów i wykładowców na francuskich uniwersytetach. Bastion kontestacji, paryska Sorbona zdecydowała o wznowieniu zajęć - podkreślają dziś media.

 • Pamięć i tożsamość

  "Chrystus - tak, Kościół - nie!", głoszą niektórzy współcześni. W tym programie, mimo kontestacji, zdaje się przejawiać jakieś otwarcie na Chrystusa, które oświecenie wykluczało. Jest to jednak otwarcie pozorne. Chrystus bowiem, jeżeli jest rzeczywiście akceptowany, zawsze kształtuje Kościół, który jest Jego Ciałem mistycznym.

 • Jerzy Buzek, premier z ramienia AWS-u, na kontestacji której (czy lepiej, acz mniej elegancko, powiedzieć: na trupie której ) wyrosła swego czasu Platforma Obywatelska, jest dziś forsowany przez Platformę jako polski kandydat na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

 • Nie jestem pewien, czy w Polce warunkiem zmian nie jest – niestety – jakaś ostra kontestacja. Sprawy poszły tak daleko i tak się zaskorupiły, że jakiś wstrząs jest chyba warunkiem, żeby to się zaczęło zmieniać - powiedział gość RMF Ryszard Bugaj, publicysta i były lidera UP. Jego zdaniem taka konstatacja może wyrazić się np. w niechęci do referendum unijnego.

 • Przewodniczący KRS w "Rzeczpospolitej" o wniosku do TK

  Pytany, co skłoniło Radę do tego, by wysłać wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów ustawy o KRS, Mazur odparł w rozmowie z  "Rzeczpospolitą" , że jego zdaniem była to "rosnąca kontestacja pozycji Rady". "Od wielu miesięcy podważa się konstytucyjność Rady ze względu na sposób powołania jej członków. Teraz, kiedy Naczelny Sąd Administracyjny nie skierował...

 • "Pomoc dla Syrii całkowicie niewystarczająca"

  ...- zaznaczyła dyrektor Oxfam Winnie Byanyima. Konflikt w Syrii, który wybuchł w marcu 2011 roku początkowo jako kontestacja przeciwko reżimowi w Damaszku, skomplikował się na skutek zaangażowania...

 • ​Socjaliści raczej nie wystawią kontrkandydata. Tusk na ostatniej prostej?

  ...pod kierunkiem chadeków - wyjaśnia rozmówca dziennikarki RMF FM. Bardziej nam może się przysłużyć kontestacja - dodaje. Socjaliści po prostu liczą na wygraną w przyszłych wyborach do Parlamentu...

 • Bugaj na blogu: Petru i lemingi

  ...kontestacja przez Petru polityki Platformy pewnie po części wynika z przekonania, że (taktyczne) ustępstwa PO idą zbyt daleko, ale mnie się wydaje, że to przede wszystkim próba pozyskania tych...

Zdjęcia na temat: kontestacja
Dyskusje na temat: kontestacja