• Informacje na temat:

  kopalnia wujek

Artykuły na temat: kopalnia wujek
 • W Katowicach upamiętniono ofiary pacyfikacji kopalni Wujek

  Modlitwą i Apelem Pamięci przed Krzyżem-Pomnikiem przy katowickiej kopalni Wujek upamiętniono w sobotę dziewięciu górników, którzy zginęli od milicyjnych kul podczas pacyfikacji strajkującej kopalni na początku stanu wojennego.

 • Wstrząs w kopalni Wujek na Śląsku. "Był stosunkowo silny"

  Do tąpnięcia w kopalni Wujek „Ruch Śląsk” doszło wczoraj późnym wieczorem niemal 800 metrów pod ziemią - ustaliła nasza reporterka Agnieszka Wyderka. Wstrząs - na szczęście - nie spowodował żadnych poważnych zniszczeń. Nikomu też nic się nie stało.

 • Kopalnia Wujek może uruchomić nową ścianę wydobywczą w Rudzie Śląskiej

  Jest zgoda Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach na uruchomienie nowej ściany w kopalni Śląsk, czyli zlokalizowanej w Rudzie Śląskiej części kopalni Wujek. Jeszcze trzy tygodnie temu urząd się na to nie zgadzał i tłumaczył swoją decyzję względami bezpieczeństwa.

 • Kopalnia Wujek: Ciała ofiar wypadku na powierzchni

  Po trwającej ponad dwa miesiące akcji ratownicy wydobyli na powierzchnię ciała dwóch górników, którzy zginęli w wyniku silnego wstrząsu w kopalni Wujek. Informację o przetransportowaniu ciał przekazał PAP dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego (WUG).

 • Kopalnia "Wujek": 52 dzień akcji poszukiwawczej

  Ratownicy po 52 dniach akcji poszukiwawczej w kopalni Wujek są kilka metrów od miejsca, w którym najprawdopodobniej znajdują się zaginieni prawie dwa miesiące temu górnicy. To jedne z najdłuższych poszukiwań w historii polskiego górnictwa. Nie ma już nadziei na odnalezienie mężczyzn żywych.

 • Masówki w kopalni Wujek. Rzecznik KHW: Nie ma żadnych decyzji o przekształceniach zakładu

  Obecnie nie ma żadnych decyzji dotyczących przekształceń kopalni Wujek, bądź którejś z jej części - poinformował rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy ta katowicko-rudzka kopalnia. To odpowiedź na podnoszone przez związkowców podczas dzisiejszych masówek w kopalni obawy o przyszłość tego zakładu zatrudniającego ponad 3 tys. osób. Według związkowców kopalnia ma być stopniowo...

 • Kopalnia Wujek: Dotarcie do ciał górników zajmie kilka dni

  Dotarcie do ciał dwóch górników poszukiwanych po kwietniowym wstrząsie w kopalni "Wujek Ruch Śląsk" potrwa kilka dni. Taką informację podał rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy kopalnia, Wojciech Jaros. Ciała górników zlokalizowano wczoraj wieczorem.

 • Kopalnia Wujek: Co było bezpośrednią przyczyną śmierci górników?

  Patolodzy z Zakładu Medycyny Sądowej ustalą dokładną przyczynę śmierci dwóch górników z rudzkiej części kopalni Wujek. Ich ciała po ponad dwóch miesiącach udało się ratownikom górniczym wydobyć na powierzchnię.

 • ​Akcja w kopalni Wujek: Najdłuższa, najpotężniejszy wstrząs, ogromne zniszczenia

  Najpotężniejszy wstrząs od ponad 30 lat w polskim górnictwie, najdłuższa akcja, ogromna skala zniszczeń - to bilans zakończonej we wtorek po 67 dobach akcji ratowniczej w rudzkiej części kopalni Wujek. Życie stracili dwaj górnicy - choć przeżyli wstrząs, prawdopodobnie zabrakło im powietrza.

 • Akcja w kopalni „Wujek”. Kombajn już pracuje

  Pracuje już kombajn, który ma pomóc w dotarciu do dwóch poszukiwanych górników w kopalni Wujek Ruch Śląsk. Tylko dzięki użyciu tego urządzenia można przyspieszyć akcję ratowniczą. Na dole warunki są ekstremalnie ciężkie.

Zdjęcia na temat: kopalnia wujek
Wideo na temat: kopalnia wujek
Dyskusje na temat: kopalnia wujek