• Informacje na temat:

  kopia

Artykuły na temat: kopia
 • Najwierniejsza kopia Groty Lascaux otwarta dla publiczności!

  Kaplicą Sykstyńską" - została odkryta. Przypomnijmy, że to już trzecia kopia sławnej Groty Lascaux. Pierwsza powstała w latach 80. ubiegłego stulecia. Druga jest "mobilna" - stworzona po to, by pokazywać ją publiczności w różnych krajach. Obie były jednak dużo mniej wierne niż otwarta dzisiaj trzecia kopia. (mn)

 • "Rzeczpospolita": Śmierć Igora Stachowiaka. Nielegalna kopia z paralizatora

  W dniu śmierci Igora Stachowiaka naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kazał skopiować film z tasera. Jest nowe śledztwo - informuje w środę "Rzeczpospolita"

 • Kopia Koranu prawie tak stara, jak... islam

  Kopia Koranu jest częścią Mingana Collection of Middle Eastern manuscripts, przechowywanej w Cadbury Research Library. Sfinansowana przez Edwarda Cadbury'ego kolekcja miała podnieść status Birmingham jako centrum badań religijnych. Zawiera około 3 tysiecy dokumentów, zgromadzonych w latach 20 minionego stulecia przez urodzonego w Mosulu, w Iraku kapłana Kościoła Chaldejskiego, Alphonsa Minganę...

 • Fani Toma Waitsa krytykują Adele. "Hello" ich zdaniem to kopia

  Najnowszy przebój Adele "Hello" to kopia piosenki Toma Waitsa "Martha" z 1973 roku - tak twierdzi część internautów. Ich zdaniem tekst utworu Adele bardzo nawiązuje do piosenki Waitsa.

 • Kopia Manhattanu skończyła jako miasto-widmo

  Chiński rząd zainwestował miliardy dolarów w budowę dzielnicy finansowej, która miała być wierną kopią nowojorskiego Manhattanu. Jeśli chodzi o architekturę i urbanistykę, prawie się to udało. Problemem jest... brak ludzi.

 • Jak dodał, badania fonoskopijne przeprowadzone na zlecenie prokuratury wykazały, że kopia jest wiarygodna. Rzecznik zaznaczył, że śledczy zapoznali się z wynikami badania fonoskopijnego jeszcze przed postawieniem zarzutów prezydentowi Sopotu. - Nagranie zawiera fragment rozmowy dotyczącej propozycji korupcyjnej. Zdaniem biegłych nie był on montowany - powiedział Trynka. Rzecznik...

 • Wierna kopia Hurricane'a - samolotu, którym latali polscy piloci z Dywizjonu 303 - stanie we wrześniu w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Samolot będzie nosił oznaczenia maszyny Witolda Urbanowicza - dowódcy dywizjonu.

 • ..., w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, Brazylii, Portugalii oraz w Jerozolimie. Kopia całunu wraz z towarzyszącą jej wystawą będzie prezentowana w sali ekspozycyjnej Instytutu Jana Pawła II. Dostępna będzie...

 • Na Uniwersytet Jagielloński dotarł dziś szczególny prezent. To kopia rzymskiej mozaiki. Za dwa dni rektorowi UJ prezent wręczy prezydent Tunezji Zine El Abidine Ben Ali.

 • Arkady Fiedler był autorem książki "Dywizjon 303", opisującej tę zasłużoną jednostkę lotniczą Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Gotowa kopia maszyny Hawker(...) wszystko od samego początku. Zależało nam jednak na jak największej dokładności, by nasza kopia jak najwierniej oddawała oryginał. Model powstaje z żywicy, ale po pomalowaniu w barwy wojenne wygląda zupełnie...

Zdjęcia na temat: kopia
Wideo na temat: kopia
 • Adolf Weltschek o kopii krakowskiego "Adasia"

  Liczyliśmy na to, że zainteresujemy i przekierujemy uwagę na twórczość, artystów i ich role, znaczenie kultury dla naszego funkcjonowania, naszej tożsamości - mówił dyrektor Teatru Groteska, Adolf Weltschek.

 • Macierewicz o rzekomym sfałszowaniu kopii nagrań z czarnych skrzynek tupolewa

  Zespół Antoniego Macierewicza złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości sfałszowania kopii nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego Tu-154M. Podczas posiedzenia zespołu poseł PiS przekonywał, że nagrania, którymi dysponują polscy eksperci są krótsze od tych, które posiadają Rosjanie. Chodzi przede wszystkim o nagranie z dwóch ostatnich minut lotu. - Te ostatnie blisko 2 minuty lotu są kluczowe (...) Są krótsze w nagraniu Millera, a dłuższe w nagraniu, które MAK przekazał do...

 • Most w Ostrołęce

  Ostrołęka może pochwalić się mostem, który jest kopią mostu Barqueta z Sevilli. Jego patronem jest Antoni Madaliński, słynny polski dowódca wojskowy. W 1794 roku jako brygadier wyprowadził z Ostrołęki do Krakowa polskie wojsko, co dało początek insurekcji kościuszkowskiej.