• Informacje na temat:

  kopiec kościuszki

Artykuły na temat: kopiec kościuszki
 • ​Kopiec Kościuszki wśród nowych Pomników Historii

  Prezydent Andrzej Duda ustanowił 11 nowych Pomników Historii; są wśród nich: Kopiec Kościuszki w Krakowie, Gdańsk-Oliwa - zespół pocystersko katedralny, kościół pw. św. Michała Archanioła w Szalowej, stadnina koni w Janowie Podlaskim czy warzelnia soli w Ciechocinku. U podnóża Kopca Kościuszki, w dawnych odrestaurowanych fortach znajduje się siedziba radia RMF FM.

 • Delegacja Aborygenów wybiera się na krakowski Kopiec Kościuszki

  Delegacja jednego z plemion Aborygenów ma w przyszłym miesiącu odwiedzić Kopiec Kościuszki w Krakowie! To element akcji Polonii i organizacji kościuszkowskich, które walczą o utrzymanie polskiej nazwy najwyższej góry Australii.

 • Kraków: Odsłonić Kopiec Kościuszki

  Drzewa, krzewy i samosiejki ograniczają widok na Kopiec Kościuszki i zasłaniają otaczający go fort cytadelowy 2., czyli fort Kościuszki - ocenili uczestnicy komisji Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Uważają, że zieleń wokół Kopca trzeba uporządkować.

 • Krakowski kopiec Kościuszki zagrożony

  Krakowski kopiec Kościuszki nasiąka wodą. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej deklaruje, że przekaże pieniądze na badania geologiczne niezbędne, by rozpocząć ratowanie zabytku.

 • Pobiegnij w „5 dla Kościuszki”

  ...15 października wspólnie z 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim wystartuje bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów - „5 dla Kościuszki”, czyli bieg na 5 km, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Uczestnicy wyruszą na trasę z tej samej linii startu co półmaratończycy (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) i ukończą bieg na płycie głównej w TAURON Arenie...

 • Kraków: Rozpoczęły się obchody Roku Tadeusza Kościuszki

  W Krakowie rozpoczęły się obchody Roku Tadeusza Kościuszki. Na Kopcu Kościuszki pojawili się uczniowie szkół kościuszkowskich, którzy zjechali z całej Polski. Uczniowie oświetlili Kopiec, przechodząc dookoła niego z pochodniami.

 • Kopiec się osuwa

  W ciągu jednej tylko dekady Kopiec Kościuszki obniżył się o pół metra - informuje "Rzeczpospolita".

 • W kolejce na Kopiec Kościuszki

  Ogromna kolejka ustawiła się dzisiaj przed wejściem na krakowski Kopiec Kościuszki. Po trwającym kilka lat remoncie Kopiec Kościuszki został ponownie otwarty dla turystów i mieszkańców. Uroczystości odbyły się w ubiegłą niedzielę.

 • Kraków: Kopiec Kościuszki jak nowy

  Po pięciu latach remontu uroczyście otwarto dzisiaj Kopiec Kościuszki w Krakowie. To słynne Polskie wzgórze zostało uszkodzone w 1997 r. przez ulewne deszcze. Sporym wysiłkiem Kopiec odnowiono: dobrze go umocniono, zbudowano alejki, jest nawet iluminacja świetlna.

 • Zwycięzca Biegu o Puchar RMF FM: Najtrudniejszy był podbieg pod Kopiec Kościuszki

  ..."Najtrudniejszy moment na trasie to podbieg pod Kopiec Kościuszki. Wspinasz się przez ponad kilometr. Na szczęście atmosfera wokół trasy i duży doping kibiców spowodowały, że wspominam go bardzo pozytywnie. Zachęcam wszystkich, by w sobotę pojawili się na starcie" - mówi zwycięzca ubiegłorocznego Biegu o Puchar RMF FM Artur Kozłowski. Jak podkreśla, już samo ukończenie takiej rywalizacji daje...

Zdjęcia na temat: kopiec kościuszki
Wideo na temat: kopiec kościuszki
Dyskusje na temat: kopiec kościuszki